Dane kantoru
Nazwa e-kantoru cinkciarz.pl
Właściciel Cinkciarz.pl Sp. z o.o.
Adres Sienkiewicza 9, 65-001 Zielona Góra
Email kontakt@cinkciarz.pl
Telefon 801 055 777; 68 410 99 50
Fax (68) 453 91 92
Godziny pracy 24h/dobę wymiana waluty
8:00 - 19:00 (pn.-pt.) infolinia
Data uruchomienia e-kantoru 2010-09-07
Data założenia firmy 2010-09-07
Kapitał zakładowy 23 263 500 zł
Sp. z o.o. Link
.
Szczegóły oferty kantoru
Krótki opis Cinkciarz to jeden z głównych kantorów internetowych w Polsce, oferujący wymianę aż 25 walut.
Wyciąg z Regulaminu Regulamin z dnia 22.11.2014:
§8.10 Użytkownik jest zobowiązany do wpłaty Kwoty Transakcji tak aby nastąpiło uznanie rachunku e-kantoru nie później niż w ciągu 24h od chwili zlecenia Transakcji.
§8.10 W przypadku niewywiązania się przez Użytkownika z jego zobowiązania do zawarcia z CINKCIARZ.PL umowy rozporządzającej kupna, sprzedaży lub wymiany wskazanej przez Użytkownika ilości waluty na warunkach zaproponowanych przez CINKCIARZ.PL, zgodnie z § 8 - § 10, pomimo uprzedniego bezskutecznego wezwania Użytkownika do zaprzestania naruszeń, w trybie przewidzianym w niniejszym Regulaminie, Użytkownik zobowiązany będzie uiścić na rzecz CINKCIARZ.PL opłatę za odstąpienie od realizacji Transakcji w wysokości do maksymalnie 10 (dziesięć) % wartości zleconej/zleconych Transakcji, w terminie 2 (dwóch) dni kalendarzowych od dnia otrzymania powiadomienia o anulowaniu Transakcji. (…) Powyższe nie ogranicza możliwości dochodzenia odszkodowania przenoszącego wartość naliczonych kar, na zasadach ogólnych prawa cywilnego.
§36.1 Wykorzystywanie Portalu CINKCIARZ.PL dla innych celów niż kupno, sprzedaż i wymiana walut drogą elektroniczną lub korzystnie z innych usług oferowanych przez CINKCIARZ.PL określonych w Regulaminie jest niedopuszczalne. W przypadku naruszenia w/w postanowienia CINKCIARZ.PL, niezależnie od innych uprawnień przewidzianych Regulaminem lub przepisami prawa, będzie uprawniony do obciążenia Użytkownika karą umowną za każdy przypadek naruszenia, w wysokości do 5 (pięć) % wartości Transakcji lub innej Usługi albo do 100,00 (sto) złotych, w zależności od tego, która z tych kwot będzie większa, a w przypadku gdy Transakcja lub inna Usługa nie została jeszcze zlecona – w kwocie do 100,00 (sto) złotych. (…)
Zabezpieczenia certyfikat SSL EV (z rozszerzoną walidacją);
Zmiany kursu online
Próg kursowy kurs na stronie głównej jest dla 50 000 jedn.;
kursy dla innej transakcji można sprawdzić w ‘kalkulatorze walutowym’ na Cinkciarzu a kursy dla 1 jedn. dostępne są tutaj
Minimalna transakcja 10 jedn.
Początek przelewu Cinkciarz zleca przelew nie później niż w ciągu 8 godzin czasu pracy portalu (§8.13 regulaminu)
Zlecenie stałe tak, oferta stałego zlecenia kupna walut dla kredytobiorców w walutach obcych
Przelewy zagraniczne i do osób trzecich tak, możliwość przelewów do osób trzecich ale brak przelewów zagranicznych
Oferta kart prepaid tak, Visa mBank (USD, EUR, GBP)
koszt wyrobienia 15PLN
max. saldo 2500EUR, 2000GBP lub 3000USD
Inne - Cinkciarz oferuje wymianę walut na trzy sposoby: wpłata po zatwierdzeniu transakcji, wpłata z zasilonego wcześniej konta i transakcje społecznościowe
- płatne usługi: "SMS walutowy" informujący o kursach walut oraz "Alert walutowy" powiadamiająca nas kiedy waluta przekroczy określony kurs
- system HalCash umożliwiający wypłatę PLN z bankomatu po podaniu SMSowego nr referencyjnego
Data aktualizacji wizytówki 2015-03-09
Przelew walutowy z kantoru Przelew walutowy do kantoru
Banki USD EUR GBP CHF AUD CAD CNY CZK DKK HUF JPY NOK RUB SEK TRY
Alior 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
BGŻ 0 0 0 0
BNP Paribas 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
BOŚ 0 0 0 0
BPH 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
BPS 0 0 0
BRE 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
BZ WBK 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Deutsche Bank 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
DnB NORD 0 0 0 0 0
Getin 10 10 10 10
IDEA 10 10 10 10
ING 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Kredyt Bank 0 0 0 0
mBank $ $ $ $ $ $ $ $ $ $ $ $ $ $
Meritum 0 0 0 0 0 0 0
Millennium 0 0 0 0
MultiBank $ $ $ $ $ $ $ $ $ $ $ $ $ $
Noble 10 10 10 10
Nordea 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
PEKAO 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
PKO BP 0 0 0 0
Raiffeisen Polbank 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
0brak opłat $występują opłaty  kantor nie ma danego konta
Przelewy na konta walutowe, których nie ma e-kantor oraz inne opłaty:
SHA *: 0 zł przelewy z BRE do innych polskich banków
- mBank i MultiBank obsługiwane z BRE: wysłanie waluty jest płatne ale przyjęcie przelewu jest bezpłatne
- Getin, Idea i Noble obsługiwane z BRE a Kredyt Bank z BZ WBK
- BPS płatne przelewy walutowe z banków zrzeszonych z BPS
- Przelewy zagraniczne: Cinkciarz pobiera 0,25% wartości transakcji, przy czym min. 40zł max. 200zł a także dla USD dodatkowo jeszcze od $20 do $50
dokładne informacje o kosztach kliknij tutaj

POZOSTAŁE WALUTY, KTÓRE WYMIENIA CINKCIARZ: lew bułgarski (BGN), łat łotewski (LVL), kuna chorwacka (HRK), lej rumuński (RON), rand RPA (ZAR), dolar hongkoński (HKD), peso meksykańskie (MXN), dolar nowozelandzki (NZD), dolar singapurski (SGD).
* przy SHA odbiorając przelew może wystąpić opłata banków pośrednika i odbiorcy nawet 10-50 USD;
SEPA jest wysyłany w SHA w UE między niektórymi bankami i jeżeli wystąpi to brak dodatkowych kosztów

Oceń kantor Zaloguj się przez forum aby ocenić kantor. Średnia ocena

3.32 (262 głosów)

Poleć kantor internetowy Cinkciarz :

Zobacz inne e-kantory: AfortiExchange | Polres&Cris | DG-Inwest | Kantor77 | Monero | WalutaExpress | Liderwalut.pl | Kantor.pl | Jpj24 | ICTW
Problemy juz przy pierwszej transakcji, najpierw opoznienia podobno po stronie ich konta w UK a potem weryfikacja wplaty do portwela makaca trwac kilka minut trwa 3 dni. Ja juz im nie zaufam.
Cinkciarz ma wokół siebie ostatnio za dużo różnych afer! Nawet teraz,sami zobaczcie: http://tvn24bis.pl/pieniadze,79/cinkciarz-opoznienia-w-realizacji-transakcji,633933.html. Znacznie większe zaufanie budzi we mnie ostatnio https://ekantor.pl/ :)
dziś zawarłem u nich pierwszą trnsakcję, przelałem euro i tu dzwonk! Transakcja przez parę godzin wisiała w weryfikacji, dodzwonić się nie było możliwości, w końcy jak się dodzwoniłem , to można krótko powiedzieć - oni zgodnie z regulaminem maja czas !!!!. Teraz po paru godzinach (6) status transakcji jest w realizacji. Od tego czasu kurs EUR/PLN podskoczył już 3 grosze, a ja wciąż nie mam dostepu do swoich złotówek. Dużo tanszą opcja było ruszyć d..pe , pójśc do banku wypłacic walutę, i po opłacie 5 zł w banku i wymianie w kantorze stacjonarnym miałbym już pieniadze i to więcej, bo na cinkciarzu.pl kurs był 4,2538 a w kantorze w tym samym czasie bez łaski 4,265. NIE POLECAM TEGO PORTALU.
Krótka historia związana z firmą.
Do tej pory kilkunastokrotnie wymieniałem walutę za pośrednictwem serwisu cinkciarz. Odbywało się to bez większych problemów (no może delikatnie czasowych, ale nie czas był moim priorytetem). Zawsze wymieniałem funty brytyjskie na złotówki przelewając funty na rachunek brytyjski, otrzymując złotówki na konto polskie. Serwis bez powiadomienia zmienił jednak zasady panujące - zmienił regulamin bez zgody, a także opcje zapłaty jedynie na konto polskie! Oczywiście sens wymieniania waluty w takim wypadku jest idiotyczny bo oprócz kosztów przelewu zagranicznego płacę podwójny spread. Oczywiście informację o zmianie rachunku otrzymałem dopiero po zaakceptowaniu transakcji, w związku z tym chciałem się wycofać. I tu zaczęły się schody.
Najpierw zostałem postraszony kosmiczną karą za zerwanie umowy (jakiej? to wy ją zmieniliście!). Oczywiście warunków zmienionych po kryjomu w życiu nie zaakceptowałbym! Na moją sugestię, że nie dostałem żadnej informacji dostałem odpowiedź, że informacja widnieje w zakładce komunikaty na stronie, które są dobrze schowane (nie ma linku ze strony głównej tylko jako podstrona podstrony, a z panelu użytkownika już w ogóle nie można się dostać). No litości - współpracując stale z firmą nie mam obowiązku sprawdzać codziennie i czytać ich durnych komunikatów poukrywanych nie wiadomo gdzie. Cała korespondencja z Panią to jednym słowem tragedia. Pani przedstawia się jako Monika, ale jej pierwszym imieniem jest chyba Niekompetencja.
Zawiodlem sie. Zrezygnowalem. Przetrzymywali kase ponad 3 tygodnie
dobry kantor, polecam
Faktycznie przelewy przetrzymują, albo nie mają płynności.
Przez kantor przelalem juz ponad 300,000 plz raczej wszystko szlo sprawnie, lecz ostatnio stali sie strasznie powolni!!!!
Przy kontakcie z dzialem obslugi klienta dostalem regulaminowa odpowiedz ze kantor ma 24h na realizacje transakcji. Rece opadaja! Czekam juz na przelew 22 godziny!
Kupuję od kilku miesięcy franki ponieważ spłacam kredyt w tej walucie. Na początku miałem obawy ale niepotrzebnie - na realizację transakcji czekam około pół godziny (BZWBK) i oszczędzam około 50 zł w stosunku do kursu banku. Raz czekałem aż 1,5 godziny ponieważ źle wpisałem tytuł przelewu i nie poszło z automatu ;-)
Ile mozna czekać na przelew - dla mnie za długo
Kursy przyzwoite ale dopiero po negocjacji telefonicznej, to co na stronie cinkciarz.pl odpowiada 50tys. euro, więc radzę dzwonić i się dopominać.
Trochę wolny - kursy OK
super kursy
W Multibanku nie pobierają żadnych opłat związanych z przelewem do CINKCIARZ i z CINKCIARZ.Kantor polcam wszystkim tania waluta i szybka realizacja transakcji
Zgodnie z informacją dostępną dzisiaj i wcześniej na stronie kantoru w przypadku przelewu walutowego pobierana jest opłata przez kantor. Sprawę wyjaśniamy (patrz skan)
Szybko, sprawnie i co najważniejsze dla wszystkich - tanio;-)
Żadnych opłat do mBank. Skąd ta ściema w tym rankingu? 
Bardzo dobry kantor, realizacja on-line i dobre ceny. Niższe od tych najwyżej ocenianych kantorów.
Przeciez jest napisane na stronie Cinkciarza ze"mBank, MultiBank: Przelewy w obrębie tych banków są obsługiwane za pomocą BRE Banku. Przelewy PLN do Cinkciarz.pl są bezpłatne, natomiast przy przelewach walutowych pobierana jest opłata. Przyjęcie przelewu od Cinkciarz.pl jest bezpłatne dla każdej waluty."
Jak dla mnie OK. Spłata kredytu do Getin - zdecydowanie korzystnie i sprawnie. Mam nadzieje że tak pozostanie :)
Kupno EURO: przelew mBank PLN 08.08.2012 g:11:40. mamy 10.08.2012 g. 16:40 czyli 53h i zwrotnych EURO (mBank) wciąż brak na koncie. Mam nadzieję, że się w ogóle pojawią, ale to zdecydowanie ostatnia transakcja z nimi. Aha - SMS z potwierdzeniem że należność wysłana już dostałem 6h temu... i co z tego. NIE POLECAM!!!!
czas czekania na przelew zwrotny to pomimo obietenic, że online od 24 do 48 h 
dla mnie za długi czas realizacji przelewów do MBANKU .........
10.07.2012
w piatek o godzinie 9.30 dokonalam transakcji, zrobilam przelew z PKO BP na konto Cinkciarz, za 2 godziny otrzymalam infomacje ze pieniadze zostaly juz zaksiegowane i moja transakcja jest w realizacji. W poniedzialek, wczoraj okolo poludnia dostalam infomacje ze srodki wyszly z konta Cinkciarza i tego samego dnia mialam pienidze juz na swoim austriackim koncie!!!!! Nie wiem jak oni to zrobili bo normalnie jakbym nawet w piatek przelala srodki z polskiego banku mam je zwykle po 2 lub 3 dniach roboczych na koncie zaksiegowane. Koszty 200 zl przelewu zagranicznego ( to jest max koszt)
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, czytalam tyle negatywnych komentarzy ze otworzylam konto zarowno w walutomacie jak i innych ale mialam wieksza kwote do przelania i nie zdecydowalam sie na walutomat tam poza tym oprocz kosztow noramlnych transakcji placi sie 0,2 prowizji
Kontakt w cinkciarzu bardzo dobry, zarowno z konsultantami jak i na koncu negocjatorem, ktory na koncu mi moj kurs jeszcze troche poprawil, wszyscy zaangazowani, dosyc przejrzysty profil i wszytskie zebrane na nim infomacje. Dzisiaj sobie wydrukowalam fakture i tyle.

Nie wiem skad sie biora te negatywne komentarze ale teraz mysle ze byc moze konkurencja stoi za tym...?
Cinkciarz jest super profejsonalny i polecam!

Ola

 Żaden zwykły Klient nie taguje swoich postów datą. Kiepsko przędziecie i chcecie się "wybielić".
Nie tędy droga -trzeba zrezygnować z kar!
Wymieniam w tym kantorze juz ponad rok dokonalem ponad 20 transakcji, wyszystko za darmo, oplata chyba jest tyko przy $, reszta zalezy od twojego banku czy pobiera oplaty od przelewow. Jedyne co drazni to dlugi czas oczekiwania jesli ktos ma konto w banku ktorego transakcje nie sa wykonywane on-line (np Citi czy DB). Generalnie polecam, kurs podany w tabeli na tej stronie nie jest prawdziwy np. GBP jak sie zalogowalem byl wyzej niz najlepszy w tej tabelce.
Witam,
dzisiaj pierwszy raz korzystałem z tego kantoru i złego słowa nie mogę o nich powiedzieć. Wymieniałem PLN na CHF: przelew PLN z Pekao, po 3 godzinach miałem CHF na koncie w Pekao. Bez żadnych opłat - mimo, że w tabeli macie info o występujących opłatach. Mam jeszcze konta na Insygni i Pomaranczarni - w Cinkciarzu był najlepszy kurs. Polecam wszystkim. Pozdrawiam
1. Spread na tę chwilę dla 1000Euro to nieco mniej niż 0.6%. Więc coś te Wasze szacunki zawodzą. I to dużo na niekorzyść Cinkciarza.
2. Regulamin niekorzystny? Może i tak, ale coś za coś. Wszędzie indziej trzeba "zapłacić" z góry, oczywiście z naddatkiem na nieprzewidziane zmiany, a potem dopiero można kupować.
3. Tylko Cinkciarz pozwala więc ustawić automat, który wymieni określoną ilość kasy po ściśle określonym kursie, bez owej kaucji/przedpłaty/nazwijcie jak tam chcecie.
4. Nie spotkałem się z opłatami za przelew, mimo że mam konto w DB czyli wg. Was powinienem płacić.
5. System realizacji, niestety, mają jak za króla ćwieczka - ręczny. W dodatku tak chytrze ustawiony regulamin, że w zasadzie nie ma możliwości realizacji przelewu tego samego dnia (choć się czasem zdarza). Dlatego lepiej nie kupować w piątki - na 100% przelew od nich wyjdzie w poniedziałek - i to jest ich jedyna i to bardzo poważna wada.
Marketing szemrany. To samo uprawiacie na Opineo.pl
też myślę, że przesadzacie, to porządny kantor, dobre kursy i brak opłat
fakt, ze kursy ze strony głównej są przy większych kwotach, ale i tak dalej są dobre
co do zapisów regulaminu - trzeba zrozumieć ich system (najpierw transakcja, potem przelew), nigdy nie miałem problemów
Mam konto CHF w Multibanku i przelewy idą za darmo z Cinkciarza do Multi. Jest to związane z posiadaniem przez nich konta w BRE, które jest właścicielem MultiBanku i Mbanku. Jedyne co że godziny pracy to 8-17 w których kursy są lepsze od pozostałych godzin i trzeba w środku dnia robić zlecenie. Drugi minus to czas realizacji przelewu zwrotnego, który zwykle wynosi 1/2 dni robocze - Wolałbym online. Przy franku jeden dzień różnicy to czasami 10 gr do przodu.
Kupowałem razy kilka, raz było ok, raz nie ok.Teraz to sie u nich nie opłaca.Kupuje w waltomacie jak akurat mają walutę lub w inkantorze z którym współpraca układa się wzorowo,odpukać.
sprawdzone empirycznie:  Do Deutsche Bank, przelew CHF idzie za darmo
Nie polecam. Kurs wymiany o wiele niższy niż podająna swojej stronie. Pieniędze przelali dopiero po pisemnej reklamacji. Pieniądze weszły na konto dopiero po 5 pełnych dniach. Wielki negatyw!
Tomek Kluczbork: oczywiście mają 10% kary za zawieranie transakcji i nie płacenie pomimo wezwania. Swoją drogą- ciekawe podejście- kupować lub sprzedawać walutę za klikadziesiąt "tysi" i niepłacenie.
Rzeczywiste kursy dużo korzystniejsze niż podaje porównywarka (między 9.00 a 16.00 spread na EUR rzędu 0,6%). I wcale nie jestem ich pracownikiem- po prostu 3 razy kupiłem na próbę małą ilość Eurosów i wszystko poszło OK- kupuję, płącę, pienuiądze najpóźniej następnego dnia rano na koncie, bez żadnych opłat
trzeba kliknąć w
https://cinkciarz.pl/bank_rate...

i tam jest prawidłowy kurs na daną chwilę !

Nie ptrzcie na to co podaje strona główna !

Kursy z strony głównej to kursy dla kwoty powyżej 250 000 euro !
Zapomniałem dodać, że mam konto w Raiffeisen