grudzień

18

2013

Kantory internetowe wkraczają na rynek aplikacji mobilnych

Pierwsze serwisy wymiany walut mają za sobą stworzenie swoich aplikacji na urządzenia mobilne. Inne natomiast specjalnie przystosowują swoją stronę aby była łatwiejsza w obsłudze z poziomu telefonu komórkowego.

Mobilność

Wymiana waluty w sieci słynie z tego, że jest bardziej mobilną formą zamiany środków płatniczych od tradycyjnego sposobu wymiany. Co jednak, jeśli klient chce być jeszcze bardziej mobilny i dokonywać transakcji za pomocą smartphona lub tableta? Banki dynamicznie poszerzają ofertę swoich specjalistycznych aplikacji na urządzenia przenośne. Mają one ułatwić korzystanie z nich na urządzeniach, na których tradycyjnie nie jest to zbyt dogodne. Zwłaszcza że teraz telefonu komórkowego można używać, jako karty płatniczej i że ma go prawie każdy.

Kantory gonią banki

Oferta wśród serwisów wymiany walut w internecie jest o wiele bardziej ograniczona w tym segmencie. Na razie tylko Cinkciarz.pl i Walutomat je posiadają. Stron przystosowanych do użytkowania z tych urządzeń jest nieco więcej, ale nie stanowią one większości. Jak można się domyślić wraz z biegiem czasu konkurencja będzie nadganiać przodujących liderów. Najbardziej mobilny jest cinkciarz gdyż posiada aplikacje na Androida, iOS, zyskującego popularność Windows Phone, tracącego popularność BlackBerry 10 oraz na telewizory smart TV Samsunga. Aplikacja Walutomat jest dostępna na Androida w wersji darmowej oraz w wersji plus kosztującej na PlayStore 25 zł oraz na iOS, na którym służy do sprawdzania kursów walut funkcjonujących w czasie bieżącym na Walutomacie oraz na systemie Samsunga Bada. Wymiana na aplikacji Cinkciarza może być przeprowadzona na trzy sposoby oferowane przez serwis w standardowej wersji. Tradycyjnie poprzez zasilenie konta na cinkciarz.pl i wymianę środków na inną walutę, zlecenie wymiany i dokonanie płatności w ciągu 24h oraz przeprowadzanie wymiany społecznościowe pomiędzy użytkownikami.

Takie działanie ma oczywiście za zadanie polepszyć, jakość usługi przez dodanie nowych sposobów na wymianę walut i monitorowanie ich kursów oraz ma zwiększać liczbę klientów. Dlatego też niedługo do tego grona dołączy Kantor Online.

Strona dostosowana do urządzeń mobilnych

Innym udogodnieniem dla posiadaczy urządzeń mobilnych są odpowiednie strony internetowe. Takie dostosowane do nich posiada Cinkciarz oraz kantor internetowy Alior Banku, lecz niedługo dołączy do nich także InKantor.pl. Ludzie odpowiedzialni za ten kantor internetowy uważają, iż taka strona w wersji Light jest lepsza od aplikacji gdyż zapewnia taką samą funkcjonalność jak normalna strona, a jest tańsza niż aplikacja.

Trzeba tutaj wspomnieć, iż entuzjaści wymiany waluty z komórka w ręku mogą to także robić za pomocą aplikacji mobilnej Raiffeisen Banku R-dealer, a klienci korporacyjni w mBanku mogą dokonywać transakcji na rynku forex za pomocą ich aplikacji. Natomiast dzięki aplikacji, Alior Banku można także podejrzeć kursy walut.

Trzeba także pamiętać, iż mimo braku specjalistycznych stron i aplikacji z większości kantorów internetowych da się korzystać z smartphonu lub tabletu, jeżeli posiada on odpowiednią przeglądarkę walut.

Podsumowanie

Wymiana walut w internecie staje się jeszcze bardziej mobilna. Już teraz jest ona możliwa z dowolnego zakątka ziemi, jeśli tylko posiada się smartphona lub tablet. Coraz więcej kantorów internetowych i platform wymiany społecznościowe będzie posiadać swoje własne dedykowane aplikacje i/albo strony dostosowane do urządzeń mobilnych. Na tym rynku mogą im niedługo zagrozić banki gdyż, mimo iż kursy walut są w nich mniej korzystne to większość z nich posiada już aplikacje mobilne

Komentarze



Informacja
Korzystanie z serwisu strefawalut oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, które zapisuje przeglądarka. Więcej w naszej polityce prywatności.