czerwiec

08

2014

Konflikt między Cinkciarz.pl a Currency One S.A, właścicielem portali Walutomat.pl i InternetowyKantor.pl

Między właścicielami kantorów internetowych Cinkciarz.pl i Internetowykantor.pl trwa sądowy spór, który coraz bardziej się zaostrza. Cinkciarz.pl skarży się na swoją konkurencję do sądu. Wszystkiemu winna jest intensywna walka o klienta.

Jak dowiadujemy się z artykułu Gazety Wyborczej pt. Cinkciarz.pl kontra Walutomat.pl czyli batalia o słowa kluczowe spółka Currency One, do której należą dwa kantory internetowe takie jak Walutomat.pl i Internetowykantor.pl, cały czas narusza prawo do znaku towarowego, którym posługuje się Cinkciarz.pl.

Konflikt między Cinkciarz.pl a Currency One S.A

Pod koniec zeszłego roku Sąd Okręgowy w Poznaniu, zakazał Currency One posługiwanie się takimi zwrotami jak „cinkciarz.pl” i „cinkciarz” podczas pozycjonowania stron w internecie. Zakaz ten został wydany przede wszystkim dlatego, że słowa kluczowe kojarzone są głównie z największym konkurentem. Zakaz ten obowiązywać ma do momentu aż Sąd uzna wyrok za prawomocny. Wyrok ma jednoznacznie potwierdzić, czy właściciel Walutomat.pl może posługiwać się słowami, które są w użyciu, w języku potocznym, do promowania własnej strony. Słowa te jednak są zarejestrowane jako znak towarowy przez konkurenta. Praktyka ta powinna być egzekwowana od 9 października 2013 roku. Jednak jak utrzymuje Cinkciarz.pl, w maju tego roku doszło do złamania zakazu. W tej sytuacji firma zmuszona została do podjęcia decyzji o zgłoszenia sprawy do sądu.

Właściciel portali InternetowyKantor.pl i Walutomat.pl na razie jest spokojny. Nie chce komentować całego zajścia przed zapadnięciem wyroku sądowego. Jak mówi rzeczniczka prasowa firmy, wyrok jeszcze nie zapadł i nie ma jednoznacznego orzeczenia sądu, które można było uznać za merytoryczne rozstrzygnięcie tej sprawy. Jeżeli okaże się, że Walutomat.pl i Internetowykantor.pl naruszyli znak towarowy kantoru Cinkciarz.pl przy promocji własnych stron, mogą czekać ich poważne konsekwencje. Przede wszystkim finansowe. Jeżeli mimo zakazu sądu, nadal był używany znak konkurencji, spółka będzie musiała zapłacić karę. Nie może być ona jednak większa niż milion złotych.

Grzywna przede wszystkim zdyscyplinowałaby właściciela Walutomat.pl, jednak to nie jedyna kara, której oczekiwałby właściciel Cinkciarz.pl. Jeżeli okaże się, że firma naruszyła znak towarowy, mimo zakazu będzie musiała naprawić szkody, które powstały.

Komentarze



Informacja
Korzystanie z serwisu strefawalut oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, które zapisuje przeglądarka. Więcej w naszej polityce prywatności.