sierpień

01

2018

Walutomat startuje z API dla biznesu

Walutomat.pl po raz pierwszy publicznie udostępnił swoje know-how do automatycznej integracji z innymi systemami. Ta znana platforma startuje z otwartym API dla firm, które są zainteresowane wymianą walut, czy automatyzacją rozliczeń w oparciu o przelewy krajowe i zagraniczne.

Publiczne API pozwala zintegrować indywidualny system firmy z systemem Walutomat.pl, co usprawni proces wymiany i wysyłki walut. API daje możliwość automatycznej obsługi nawet 20 walut po kursie rzeczywistym, darmowe przelewy do większości banków w Polsce, a także przelewy międzynarodowe SWIFT i SEPA.

- To doskonałe rozwiązanie dla firm, które chcą poszerzyć usługi dla klientów, partnerów i zautomatyzować swoje procesy rozliczeniowe, wykorzystując gotowe, sprawdzone rozwiązania naszej platformy mówi Piotr Kurczewski, prezes Currency One SA, operatora Walutomat.pl. - API to funkcjonuje już m.in. w serwisie Przelewy24 i jesteśmy bardzo zadowoleni, zarówno z mechanizmu działania, jak i możliwości, jakie ono daje.

Publiczne API pozwala przykładowo łączyć systemy księgowe, magazynowe, zarządzania produkcją i łańcuchem dostaw z funkcjami rozliczeń z kontrahentami w oparciu o wymianę walut i przelewy walutowe. Co ważne, integrację techniczną i funkcjonalną można dostosować do indywidualnych potrzeb partnerów.

- Warto podkreślić, że nasze API jest zabezpieczone niezależnym od loginu i hasła kluczem, a zlecenie transakcji wymaga dodatkowego podpisu kryptograficznego. To gwarantuje bezpieczeństwo tego rozwiązania – wylicza Artur Maliszewski, dyrektor IT serwisu.

Walutomat.pl jest najdłużej działającą platformą wymiany walut w Polsce. Z jego usług korzysta ponad 270 tys. zarejestrowanych użytkowników. Spółka Currency One, operator serwisu, jest Krajową Instytucją Płatniczą, działającą na licencji Komisji Nadzoru Finansowego.

 

Komentarze  • Olbrachcik 4 lata temu

    Dla korporacji to jest na pewno dobre rozwiązanie. Ja mam małą firmę- kliku odbiorców z UK. Całkiem dobrze Amronet się u nas sprawdza, wymieniamy po kursie kantoru- bardo sprawnie i co istotne kantor zawsze wystawia dokumenty dla księgowości.

  • frami 4 lata temu

    Dla firmy może to i ciekawa opcja. Dla mnie szarego człowieka, zawsze najważniejszy jest dobry kurs, a już od jakiegoś czasu zawsze najlepsza ofertę ma Pluskantor. Teraz w dodatku można u nich odroczyć płatność, co jest ogromną zaletą, a póki co bardzo mało kantorów taką możliwość oferuje.

Informacja
Korzystanie z serwisu strefawalut oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, które zapisuje przeglądarka. Więcej w naszej polityce prywatności.