sierpień

02

2016

PEKAO to kolejny bank z internetowym kantorem

PEKAO S.A. dołączył do polskich banków posiadających swój własny kantor internetowy. Odpływ klientów wymieniających waluty, a może po prostu zwykłe przekonanie się tego biznesu, powoduje że to już kolejny bank z internetowym kantorem. Dla klienta, każda konkurencja jest mile widziana!

Bankowe kantory internetowe uruchomiły już wcześniej banki: Alior, Raiffeisen Polbank, BZ WBK i mBank. Teraz dołączył do nich bank PEKAO S.A.

Serwis StrefaWalut.pl postanowił się przyjrzeć ofercie nowego kantoru internetowego.

Na stronie banku pojawiła się krótka informacja o internetowej platformie wymiany walut. Usługa jest dostępna tylko dla klientów banku, którzy wcześniej złożą odpowiedni wniosek w placówce banku. Natomiast wymiana walut może być prowadzona tylko pomiędzy kontami własnymi w PEKAO. Oznacza to, że nie będąc klientem banku nie można z niej skorzystać, a także nie ma możliwości wykonywania przelewów z platformy na konta w innych bankach (co jest np. możliwe w przypadku Rkantor, czy Alior Kantor).

Naszym zdaniem największą wadą kantoru należącego do PEKAO S.A. jest brak możliwości podejrzenia kursów na platformie, jeżeli nie jest się klientem banku. Możliwe też, że nie można tego zrobić bez wcześniejszego podpisania umowy w oddziale banku - niestety nie posiadamy konta w PEKAO żeby to sprawdzić.

Dlatego dla osób, które wolą poznać oferowane kursy przed podpisaniem umowy, polecamy porównanie kursów w kantorach internetowych na naszej STRONIE GŁÓWNEJ.


W regulaminie banku czytamy też, iż kursy oferowane przez platformę (oczywiście po uwzględnieniu marży/narzutu PEKAO) oparte są o kwotowania dostarczane przez firmę Reuters, która jest jednym z największych dostawców kwotowań na świecie. Bank zastrzega jednak, iż w przypadku niedostępności serwisu Reuters lub zawieszenia handlu daną walutą na rynku międzybankowym, może podnieść swoją marżę aż do 30% wartości poprzedniego kursu referencyjnego. Nie ma w tym raczej nic złego, gdyż takie sytuacje praktycznie się nie zdarzają.

O samej platformie możemy przeczytać, iż:

 • oferuje ona wymianę USD, EUR, CHF, GBP,
 • usługę aktywuje się poprzez wniosek złożony w placówce banku,
 • skorzystać z niej mogą Klienci Indywidualni i Bankowości Osobistej Premium, którzy w PEKAO mają założone rachunki w co najmniej dwóch walutach,
 • platforma obsługuje tylko rachunki bankowe PEKAO, które należą do tego samego klienta,
 • transakcje można zlecać 24h, jednak najkorzystniejsze (preferencyjne) kursy są dostępne pomiędzy godziną 9:00 a 17:00 w dni robocze,
 • kurs zmienia się co 30 sekund i tyle mamy czasu na jego akceptację,
 • po zaakceptowaniu kursu, transakcja jest realizowana natychmiastowo pomiędzy kontami wewnętrznymi banku i nie ma możliwości jej wycofania lub zmiany parametrów dyspozycji,
 • środki, podobnie jak w przypadku innych kantorów bankowych. zabezpieczone są przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Jak już aktywujemy usługę w oddziale, to samo korzystanie z platformy nie nastręcza trudności i jest podobne w działaniu do większości kantorów internetowych. Na stronie dostępna jest instrukcja, która wszystko tłumaczy:
należy wpierw zalogować się do banku, a następnie wybrać usługę wymiany walut i zaakceptować jej regulamin.

Wymiana natomiast następuje w 3 krokach:

 1. określenie kryterium transakcji (czyli jaką kwotę waluty chcemy wymienić i pomiędzy jakimi rachunkami),
 2. pobranie kursu oferowanego przez bank i jego akceptacja,
 3. ostateczna weryfikacja zlecenia transakcji.

 

Jeżeli już zdecydujesz się korzystać z kantoru bankowego PEKAO, to nie zapomnij porównać kwotowania PEKAO z kursami i promocjami dostępnymi na StrefaWalut.pl.

Komentarze • Anonim 8 lat temu

  no właśnie, dlaczego nie widać ich kursów na stronie? czy wie ktoś może jaki oni mają spread?

  • Irek 8 lat temu

   kursy są widoczne tylko dla klientów, tyle w temacie i aż !!

Informacja
Korzystanie z serwisu strefawalut oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, które zapisuje przeglądarka. Więcej w naszej polityce prywatności.