grudzień

28

2013

Wakacje z głową

Dlaczego warto korzystać z kantorów internetowych przy wyjeździe na wakacje?

Wyjechałeś na wakacje zagranicę, piękna pogoda, ciekawa otaczająca kultura, nic nie może popsuć idylli z wyjątkiem tego lekkiego ukłucia przy wymianie walut w kantorze, kiedy patrzysz jak tracisz swoje oszczędności, tylko po to, żebyś mógł płacić ma wyjeździe. Jest jednak sposób na wyeliminowanie dużej strat.

Wszystko, co trzeba zrobić, aby zapewnić sobie spokój w czasie wakacji i nie bać się przepłacania zagranicą to otworzyć rachunek walutowy w banku.

Dlaczego? Ponieważ pozwala to na korzystanie z kantorów internetowych. W większości przypadków można otworzyć rachunek walutowy przez internet. Na dodatek wiele banków oferuje na chwile obecna taką usługę bezpłatnie np. BZ WBK, Alior Bank, ING, Kredyt Bank, mBank. Część z nich oferuje dodatkowo darmowa kartę walutową do konta.

Kiedy posiadamy już konto nic nie stoi na przeszkodzie, aby zacząć korzystać z internetowych kantorów. Jest ich bardzo dużo, dlatego zawsze dobrze jest je najpierw sprawdzić. Na szczęście nie trzeba samodzielnie wchodzić na stronę każdego kantoru i robić tabelki z różnicami miedzy ceną kupna i sprzedaży. Specjalne porównywarki internetowe takie jak strefawalut.pl oferują możliwość nie tylko porównania cen, ale także sprawdzenie kosztów dodatkowych takich jak przelewy do i z kantoru. Bez problemu można otworzyć konto walutowe w dolarach, euro, funtach brytyjskich i frankach szwajcarskich.

Niepewności związane z transakcja w kantorze, którego w większości przypadków siedziby nie można osobiście odwiedzić, rozwieje ocena danego serwisu wymiany walut przez użytkowników, już wcześniej korzystających z jego usług.

System reputacji od razu powie nam, którym firmom warto zaufać, a od których lepiej trzymać się z daleka.

Najważniejszą zaletą kantorów internetowych jest oczywiście różnica w cenie kupna i sprzedaży, która w większości wynosi mniej niż 1 %, do tego dochodzą różnego rodzaju promocje. Kto oferuje najlepsze ceny można sprawdzić nie wychodząc z domu, na portalu takim jak strefawalut.pl. Można na nim również przeliczyć ile obcej walut dostaniemy za np. tysiąc złotych. Dodatkowo nie trzeba wychodzić z domu, cała operacja wymaga jedynie posiadania konta walutowego, oraz rejestracji na jednym z kantorów.

Kolejną zaletą jest możliwość wymiany walut nawet, kiedy jest się zagranicą. Co jeśli zbrakło nam pieniędzy, a jesteśmy w kraju, w którym znalezienie kantoru przyjmującego złotówki graniczy z cudem, albo kiedy bankomat pobierze gigantyczne prowizje za wyciagnięcie pieniędzy z naszego konta w złotówkach? Wtedy wystarczy przez internet wymienić walutę, aby szybko pojawiła się na naszym koncie walutowym. Takie rozwiązanie jest lepsze, ponieważ jeżeli założyliśmy konto do obrotu walutą państwa, do którego się wybraliśmy będziemy mogli wyciągnąć z bankomatu pieniądze płacąc tylko za wypłatę, ale nie poniesiemy strat z niekorzystnych bankowych przeliczników walutowych w przypadku złotówki. Po powrocie do Polski konto walutowe i kantor internetowy przyda się do robienia zakupów w internecie, gdyż ceny na zagranicznych serwisach aukcyjnych są nie raz niższe a produkty na nich często niedostępne w kraju.

Ważne jest, aby przed każdą wymianą waluty w ten sposób sprawdzić, jaki kantor oferuje nam najlepsze warunki i najmniejszą prowizję za pomocą porównywarki kantorów takiej jak strefawalut.pl

KomentarzeInformacja
Korzystanie z serwisu strefawalut oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, które zapisuje przeglądarka. Więcej w naszej polityce prywatności.