maj

09

2017

10 zasad wyboru bezpiecznego kantoru internetowego

Kantory internetowe zachęcają nas niższymi kursami wymiany oraz szybkim i wygodnym procesem przeprowadzania transakcji. Zanim jednak dokonamy pierwszej wymiany walut online, warto dowiedzieć się, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z takich portali.

 1. Wybieraj kantory nadzorowane przez KNF

  Wszystkie szanujące się kantory online dobrowolnie poddają się nadzorowi KNF. Co prawda nie ma stosownych przepisów regulujących ich pracę, jednak wiele kantorów online posiada status instytucji płatniczej (https://strefawalut.pl/kantory-internetowe)

 2. Skorzystaj z opinii znajomych

  Być może brzmi to infantylnie, jednak warto polegać na zdaniu znajomych i przyjaciół. Jeśli ktoś w twoim gronie korzysta z kantorów online, zapytaj go o opinie i posłuchaj rekomendacji.

 3. Dokonaj pierwszej transakcji o niskiej wartości

  Jeśli chcesz dokonać wymiany na dużą kwotę, rozbij ją na kilka mniejszych. Dzięki temu przekonasz się, czy kantor jest w 100% uczciwy i czy terminowo przeprowadza transakcje.

 4. Pamiętaj o zabezpieczeniach SSL

  Szanujący się kantor internetowy dba o bezpieczeństwo użytkowników. Każde połączenie powinno być szyfrowane (mała kłodka przy pasku adresowym w wyszukiwarce). Dzięki temu masz pewność, że połączenie oraz wszystkie twoje dane są odpowiednio chronione.

 5. Sprawdź opinie w sieci

  Internauci nie zostawią suchej nitki na kantorze, który w zły sposób przeprowadza transakcje. Zanim założysz konto i wpłacisz pierwsze środki sprawdź opinie i komentarze na forach internetowych. To naprawdę może pomóc! Wiele takich opini znajdziesz min. w serwisie strefawalut.pl, gdzie każdy użytkownik może skomentować działanie każdej placówki.

 6. Zaufaj sprawdzonym platformom

  Na strefawalut.pl znajdziesz listę sprawdzonych i zweryfikowanych kantorów internetowych online. Jeśli nie masz placówki, do której jesteś przekonany w 100% skorzystaj z opinii ekspertów i internautów.
 7. Zapoznaj się z regulaminem kantoru

  Być może to brzmi banalnie, ale jeśli nie rozumiesz niektórych punktów regulaminu lub wydaje ci się, że pewne procesy nie zostały odpowiednio opisane, zrezygnuj z tej platformy. Wybierz taką, której regulamin jet w 100% jasny.

 8. Porównaj kursy

  Sprawdź, czy wybrany kantor oferuje atrakcyjny kurs walut. Jeśli w innym możesz zaoszczędzić o wiele więcej, chyba bez sensu za wszelką zostać przy tym, który aktualnie wybrałeś?

 9. Wygląd i przejrzystość strony

  Wbrew pozorom twoja wygoda jest również bardzo ważna. Jeśli wygląd serwisu ci nie odpowiada i masz problem, aby w nim cokolwiek znaleźć, znajdź taki, który jest dla ciebie wygodny i intuicyjny.

 10. Nie kieruj się reklamami

  Pamiętaj, że reklamy nie zawsze wskazują ci najlepsze rozwiązania. To, że dany e-kantor widać wszędzie, nie oznacza, że znajdziesz w nim najbardziej atrakcyjną ofertę.

Miej na uwadze fakt, że wypisane powyżej punkty to najważniejsze aspekty, które pozwolą ci zadbać o bezpieczeństwo i satysfakcję podczas wymiany walut online. Przemyśl dokładnie wybór kantoru online, ponieważ powierzasz mu swoje prywatne środki. Nie pozwól, aby ktoś oszukał cię w sieci.

KomentarzeInformacja
Korzystanie z serwisu strefawalut oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, które zapisuje przeglądarka. Więcej w naszej polityce prywatności.