maj

09

2017

10 zasad wyboru bezpiecznego kantoru internetowego

Kantory internetowe zachęcają nas niższymi kursami wymiany oraz szybkim i wygodnym procesem przeprowadzania transakcji. Zanim jednak dokonamy pierwszej wymiany walut online, warto dowiedzieć się, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z takich portali.

 1. Wybieraj kantory nadzorowane przez KNF

  Wszystkie szanujące się kantory online dobrowolnie poddają się nadzorowi KNF. Co prawda nie ma stosownych przepisów regulujących ich pracę, jednak wiele kantorów online posiada status instytucji płatniczej (https://strefawalut.pl/kantory-internetowe)

 2. Skorzystaj z opinii znajomych

  Być może brzmi to infantylnie, jednak warto polegać na zdaniu znajomych i przyjaciół. Jeśli ktoś w twoim gronie korzysta z kantorów online, zapytaj go o opinie i posłuchaj rekomendacji.

 3. Dokonaj pierwszej transakcji o niskiej wartości

  Jeśli chcesz dokonać wymiany na dużą kwotę, rozbij ją na kilka mniejszych. Dzięki temu przekonasz się, czy kantor jest w 100% uczciwy i czy terminowo przeprowadza transakcje.

 4. Pamiętaj o zabezpieczeniach SSL

  Szanujący się kantor internetowy dba o bezpieczeństwo użytkowników. Każde połączenie powinno być szyfrowane (mała kłodka przy pasku adresowym w wyszukiwarce). Dzięki temu masz pewność, że połączenie oraz wszystkie twoje dane są odpowiednio chronione.

 5. Sprawdź opinie w sieci

  Internauci nie zostawią suchej nitki na kantorze, który w zły sposób przeprowadza transakcje. Zanim założysz konto i wpłacisz pierwsze środki sprawdź opinie i komentarze na forach internetowych. To naprawdę może pomóc! Wiele takich opini znajdziesz min. w serwisie strefawalut.pl, gdzie każdy użytkownik może skomentować działanie każdej placówki.

 6. Zaufaj sprawdzonym platformom

  Na strefawalut.pl znajdziesz listę sprawdzonych i zweryfikowanych kantorów internetowych online. Jeśli nie masz placówki, do której jesteś przekonany w 100% skorzystaj z opinii ekspertów i internautów.
 7. Zapoznaj się z regulaminem kantoru

  Być może to brzmi banalnie, ale jeśli nie rozumiesz niektórych punktów regulaminu lub wydaje ci się, że pewne procesy nie zostały odpowiednio opisane, zrezygnuj z tej platformy. Wybierz taką, której regulamin jet w 100% jasny.

 8. Porównaj kursy

  Sprawdź, czy wybrany kantor oferuje atrakcyjny kurs walut. Jeśli w innym możesz zaoszczędzić o wiele więcej, chyba bez sensu za wszelką zostać przy tym, który aktualnie wybrałeś?

 9. Wygląd i przejrzystość strony

  Wbrew pozorom twoja wygoda jest również bardzo ważna. Jeśli wygląd serwisu ci nie odpowiada i masz problem, aby w nim cokolwiek znaleźć, znajdź taki, który jest dla ciebie wygodny i intuicyjny.

 10. Nie kieruj się reklamami

  Pamiętaj, że reklamy nie zawsze wskazują ci najlepsze rozwiązania. To, że dany e-kantor widać wszędzie, nie oznacza, że znajdziesz w nim najbardziej atrakcyjną ofertę.

Miej na uwadze fakt, że wypisane powyżej punkty to najważniejsze aspekty, które pozwolą ci zadbać o bezpieczeństwo i satysfakcję podczas wymiany walut online. Przemyśl dokładnie wybór kantoru online, ponieważ powierzasz mu swoje prywatne środki. Nie pozwól, aby ktoś oszukał cię w sieci.

Komentarze • ulian 12 godzin temu

  Podstawa to bezpieczna strona-połączenie musi być szyfrowane i obowiązkowo wszystkie dane do kontaktu, który warto nawiązać żeby nabrać przekonania do kantoru. Osobiście też sądzę że bardziej pewne są takie kantory, ktore nie działają na zasadzie dopasowania oferty innego klienta do mojej tylko przewalutowanie następuje od razu jak dajmy na to w Pluskantor.pl. Można tu też sprawdzić w historii transakcji wszystko, a potwierdzenia idą na maila, a jak wiadomo ważne to co na piśmie. Tak powinien funkcjonować każdy porządny, wiarygodny e-kantor.

 • Stafi miesiąc temu

  Politykę bezpieczeństwa takich firm sprawdzam w pierwszej kolejności, dopiero następnie porównuję kursy. Tak też zrobiłem w przypadku platformy gieldawalut.com mimo że namiar otrzymałem od zaufanego kolegi. Pierwszą wymianę zrobiłem na drobnych. Finalnie jestem klientem, firma się sprawdziła, zarówno cenowo jak i w przelewach, szybkości realizacji, dbaniu o to aby bez obaw można było korzystać online, nie martwiąc się o nadużycia czy opóźnienia.

 • JanaPol 2 miesiące temu

  Współpracę z Pluskantor.pl zacząłem właśnie od małego przewalutowania aby sprawdzić jakość obsługi transakcji, kolejno już większe kwoty. Upewniłem się że firma jest rzetelna:) Polecam też ze względu na intuicyjną obslugę panelu.

 • Bartoszyk 3 miesiące temu

  Najważniejsze są: bezpieczeństwo, koszty/wycena waluty, funkcjonalność. Moim potrzebom i na pewno też potrzebom wielu innych klientów sprostał Amronet, kompletny, rzetelny kantor, z nowoczesnymi, praktycznymi rozwiązaniami.

 • Majka 4 miesiące temu

  Wybrałam platformę Gieldawalut.com, od kilku miesięcy wymieniam, wszystko OK. Najpierw były testowe, małe przewalutowania oraz kontakt z obsługą- telefonicznie, nie ma to jak rozmowa z człowiekiem, a nie maile czy info z internetu. Kompetentna obsługa to też moim zdaniem wyznacznik wiarygodności.

Informacja
Korzystanie z serwisu strefawalut oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, które zapisuje przeglądarka. Więcej w naszej polityce prywatności.