Dane kantoru
Nazwa e-kantoru internetowykantor.pl
Właściciel Currency One S.A.
Adres Szyperska 14, 61-754 Poznań
Email biuro@internetowykantor.pl
Telefon (61) 250 45 65
Godziny pracy 8:30-20:00 (pn.-pt.)
Data uruchomienia e-kantoru 2010-02-10
Data założenia firmy 2010-02-10
Kapitał zakładowy 3 450 000 zł
S.A. Link
.
Szczegóły oferty kantoru
Krótki opis InternetowyKantor.pl to pierwszy kantor internetowy w Polsce, należący do spółki Currency One SA, która skupia ok 40% rynku wymiany walut w Polsce.
Wyciąg z Regulaminu Regulamin: 13.7 Użytkownik przyjmuje do wiadomości, że mogą wystąpić opóźnienia po stronie banków i opóźnione z tego tytułu transakcje będą realizowane niezwłocznie po usunięciu awarii przez banki.
Zabezpieczenia certyfikat SSL EV (z rozszerzoną walidacją);
Zmiany kursu 10 sek.
Próg kursowy nie, przedstawiciel kantoru potwierdził, że kurs walutowy na stronie jest jednakowy dla każdej transakcji
Minimalna transakcja 1 lub 100 jedn. w zależności od walut
1 jedn. dla: EUR, USD, CHF, GBP, AUD, BGN, CAD, NZD, SGD, TRY
100 jedn. dla: CZK, DKK, HKD, HRK, MXN, NOK, RON, RUB, SEK, ZAR; Patrz więcej
Początek przelewu InternetowyKantor zleca przelew do godziny (dla transakcji ekspresowych) oraz najpóźniej następnego dnia roboczego (dla transakcji realizowanych w trybie zwykłym)
Zlecenie stałe tak, oferta automatycznej spłaty kredytu walutowego w zdefiniowanym terminie, a w przypadku zlecenia stałego w CHF InternetowyKantor ma ciekawą promocję - obniżenie marży o 33% w porównaniu z standardową marżą
Przelewy zagraniczne i do osób trzecich tak, kantor przyjmuje przelewy z zagranicy ale już wymienione środki przelewa na polskie konto
Możliwość negocjacji tak, automatyczne i indywidualne z Biurem Obsługi Klienta
Inne - licencja instytucji płatniczej KNF,
- aplikacja mobilna na iOS i Androida,
- przyjmowanie przelewów z zagranicy,
- Program Punktowy dla klientów
Data aktualizacji wizytówki 2015-07-28
Przelew walutowy z kantoru Przelew walutowy do kantoru
Banki USD EUR GBP CHF AUD CAD CNY CZK DKK HUF JPY NOK RUB SEK TRY
Alior 0 0 0 0 0
BGŻ 0 0 0 0
BNP Paribas 0 0 0 0
BPH 0 0 0 0
BZ WBK 0 0 0 0
Citi Handlowy 0 0 0 0
Deutsche Bank 0 0 0 0
ING 0 0 0 0
mBank 0 0 0 0
Millennium 0 0 0 0
Multibank 0 0 0 0
PEKAO 0 0 0 0
PKO BP 0 0 0 0
Raiffeisen Polbank 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
Santander 0 0 0
0brak opłat $występują opłaty  kantor nie ma danego konta
Przelewy na konta walutowe, których nie ma e-kantor oraz inne opłaty:
SHA *: 5zł (EUR polecenie SEPA*); 10zł (GBP, USD, CHF przelew SPOT); 20zł (GBP, USD, CHF przelew TODAY)
INNE WALUTY: od 20-80zł patrz tutaj
POZOSTAŁE WALUTY, KTÓRE WYMIENIA INTERNETOWYKANTOR:
lew bułgarski (BGN), kuna chorwacka (HRK), lej rumuński (RON), rand RPA (ZAR), dolar hongkoński (HKD), peso meksykańskie (MXN), dolar nowozelandzki (NZD), dolar singapurski (SGD).
* przy SHA odbiorając przelew może wystąpić opłata banków pośrednika i odbiorcy nawet 10-50 USD;
SEPA jest wysyłany w SHA w UE między niektórymi bankami i jeżeli wystąpi to brak dodatkowych kosztów

Oceń kantor Zaloguj się przez forum aby ocenić kantor. Średnia ocena

3.61 (193 głosów)

Poleć kantor internetowy InternetowyKantor.pl :

Zobacz inne e-kantory: OpenKantor | BestEkantor | Cinkciarz | ProExchange.pl | PewnyKantor | DomWaluty | MojeWaluty | KantorDarex | AfortiExchange | Kantoria.com
Co za farmazon z kursami kupna i sprzedaży tu są inne a na stronie kantoru inne
Nie chodzi o to że mogą się zmieniać ale największe kłamstwo jest w tym że spread jest zerowy a wcale taki nie jest
Oferta biznesowa dla zarządu zapraszam do zapoznania się z linkiem warto http://www.aftermarket.pl/bid.php?id=2131857 Najlepsza domena dla kantoru w całej polsce polecam.
fajna promocja, spróbuję i napiszę wszystkim o moich odczuciach
najlepszy i chyba największy e-kantor
również polecam internetowykantor, jestem bardzo zadowolona :)
dasasdasdasd
adsaadsads
jakis spam pisza
Jak się skończą punkty do wymiany zero spread to kursy GORSZE NIŻ W INTERNETOWYM KANTORZE ALIORA :P
Wymien walute za darmo - w życiu nie słyszalem pdoobnej bzdury. Zawsze wymienia sie walute po jakimś kursie, gorszym lub lepszym
za darmo bo spread = 0% (nie ma co się oburzać)
po prostu reklama, wiadomo że poza śmiercią i podatkami nie ma nic za darmo, bo np. tutaj InternetowyKantor daje Ci możliwość wymiany bez spreadu po to abyś z nich dalej korzystał, tak jak oprogramowanie demo, chcą pokazać że są dobrym kantorem, przekonać Cię do siebie żebyś potem u nich został
polecam, pierwszy kantor internetowy w Polsce, pierwszy z którego korzystałem i nadal korzystam bo wynegocjowałem z nimi jeszcze lepsze warunki przez telefon :)
Również korzystam, internetowykantor.pl to najlepszy kantor internetowy jaki znam. Wzorcowa obsługa i bardzo duży kantor, na którym się przez ponad rok nie zawiodłem.
Korzystałem i korzystam, nie mam uwag, również miła obsługa przez telefon, która już kojarzy mój numer telefonu.
Jesssu, człowieku! Uspokój się. Po co od razu wrzeszczeć:'kłamstwo, kłamstwo'. Zgłoś do obsługi strony -> pomyłkę/ uwagę o nieaktualnych danych. Po co od razu wysyłać oskarżenia z grubej rury. Nigdy ci się nie zdarzyło pomylić lub czegoś nie wiedzieć? Jeszcze raz, uspokój się bo pękniesz ;)
Jako kantor posiadamy rachunki w banku ING (waluta USD), w polskiej placówce. Opłaty za przelewy z banku ING mogą pojawić się, tylko w przypadku wysłania środków z zagranicznych oddziałów tego banku. W przypadku przelewów w ramach rachunków założonych w polskim oddziale banku ING, przelewy są bezpłatne.
Pozdrawiamy,
Zespół Internetowykantor.pl
Polecam ik, najlepszy z jakiego korzystałem, kursy lepsze jak korzystasz z ich regularnych promocji, super sprawa !!
Czy jeśli kantor ma konto w euro w Alior Bank, to mogę kupić tę walutę i przelać ją na Alior Sync? Czy można tylko do Alior Banku? Jestem niemal pewny pierwszej opcji, ale wolę się upewnić. Z góry dziękuję za odpowiedź.
dokładnie tak jest, jeżeli kupi Pan walutę w Alior to może Pan ją przelać do Alior Sync
Również polecam, najstarszy i najlepszy kantor w Polsce, gdzie obsługa jest naprawdę na najwyższym poziomie i pomaga poprawić nawet mój błąd w przelewie.
Bardzo dobry kantor. Ma automat zatwierdzania transakcji gdy cena osiągnie zadany kurs - nie trzeba siedzieć i monitorować kursu non stop!
Majac punkty promocyjne kupuję franki po kursie średnim ( wszystkie w promocji). Składając zlecenie automatycznego zatwierdzenia transakcji po wskazanym kursie - podaję kurs po jakim chcę kupić franki. Przy frankach promocyjnych powinnam tu wpisać jak sądziłam kurs sredni (bo po takim miałam gwarantowany zakup franków) i taki wskazany przeze mnie kurs został osiagnięty w dniu 4 stycznia. 
Po prawej stronie na panelu klienta widac wykres kursu franka i€“ oczywiście jest to kurs średni, wiec dla mnie było to potwierdzenie, ze mam podać własnie kurs średni. Do transakcji automatycznej w/g ustalonego kursu nie doszło.
Jak się okazało przy reklamacji, podany miał być kurs sprzedaży. Zgodne to z regulaminem, ale zagmatwane i nieczytelne, to ewidentne wprowadzanie użytkownika w bład.
Druga rzecz dotyczy terminu realizacji przelewu.
Zapisali Panstwo w regulaminie 2 dni na realizacje przelewu dla transakcji zawartych po godz. 16.20. Taki jest regulamin, ale oznacza to, ze franki zakupione w poniedziałek o godz. 17:00 mogę dostac dopiero w środe (zgodnie z regulaminem) natomiast franki zakupione we wtorek o 10:00 otrzymam tego samego dnia, nawet w ciągu godziny. Czyli te kupione wczesniej dostane o 1 dzien później. Zgodne z regulaminem, ale nielogiczne i z pewnoscia dzialajace na niekorzysc klienta. Reklamacja na opineo została uznana za nierozstrzygniętą, dlatego uwagi zamieszczam na forum. Reasumując,wszystko zgodne z regulaminem, ale zagmatwane i nielogiczne, nieprzyjazne dla klienta. Kto nie analizuje - ten chwali. Po doświadczeniach na innych platformach, gdzie kursy podane zwierają już spred i klient wie, że nic nie musi odejmować w pamięci, kupuje to, co widzi na panelu i po kursie jaki ustawia - jest tak sobie. Średnio.

b. przyzwoity kantor, udane transakcje już od długiego czasu
Polecam Internetowy Kantor, jestem z nimi już 1,5 roku i zupełnie nie mam uwag !! Super kursy, promocje i przede wszystkim szybkość transakcji.
Pamiętajcie też żeby zawsze przesyłać walutę w tym samym banku bo kiedyś się na tym naciąłem, a oni mają bardzo dużo kont walutowych.
Kantor ok. PLN ida 5-10 minut a EUR/USD/CHF ok 15-20. Cala operacja w godzinach "normalnych" nie powinna trwac wiecej niz godzine a najczesciej ok 30-40 min. Oszczedność przy splacie raty - odczuwalny :)
Mam tylko małe ZASTRZEZENIE. Spread 0 jest tylko dla 500 jednostek walutowych. Wiadomo ze kantor to nie instytucja charytatywna ale po tej promocji spread jest ponad 1%. Np dzis roznica na CHF jest 6 groszy gdzie w innych 2,5 czasem 3 grosze. Sumujac: Kantor ok ale w grupie sredniaków jeżeli chodzi o spread. Szkoda ze na glownej stronie strefy walut nie ma cen "niepromocyjnych". Ja wiem ze reklama... rozumiem.
Ale uwazam ze powinny byc ceny "normalne" a obok gdzies info o promocji. Pozdrawiam.

Ps.Jeżeli strefaWalut chce byc profesjonalnym serwisem IMHO winna podawać ceny obiektywne. Ale i tak strona jest bardzo fajna. Jednak proszę rozważcie to o czym wspomniałem. Reklama działa krótko... zas reputacje buduje się długo ale potem przynosi większe korzyści ! :) Pozdrawiam

 wymieniam dolary ze stanów, jestem bardzo zadowolony z internetowego kantoru
Witam, to była moja pierwsza transakcja przez internet. Miałem mnóstwo obaw, że moje pieniądze zaginą gdzieś czy coś z tego rodzaju. Potem kiedy wybrałem już daną firmę, że coś źle zrobię. Udało się a cała akcja od wysłania pieniędzy z mojego konta do nich i z powrotem trwało 24 godziny. Jeżeli kolejne wymiany będą tak jak ta pierwsza to będę stałym klientem. Polecam :) Dawid
też polecam ten kantor, miła obsługa i szybka wymiana
polecam, szybko i miła obsługa przez telefon 
Jak na razie zrobiłem dwie transakcje i wszystko jest super:
1. przelew PLN z KB do IK  trwa kilka minut i nie trzeba czekać na ELIXIR,
2. transakcja po kursie średnim (promocja) przebiegła bez problemu (żeby tak co miesiąc można było kupować po średnim....),
3. przelew CHF do KB i zwrot reszty PLN trwał kilkanaście minut.
Cała transakcja zamknęła się w 1h i do tego każde zdarzenie jest potwierdzane mailowo. Dla mnie rewelka!
 Tu jest coś nie tak w serwisie, że nie negocjują kursu. Robiłem większą transakcję i zadzwoniłem do nich z takim pytaniem. Miła pani powiedziała, że można negocjować kurs ale to zależy od wielkości transakcji i mojej historii jako klienta. Robiłem 25.000 euro więc się załapałem na 10 pipsów.
powyższa informacja dot. negocjacji kursów została potwierdzona przez sam InternetowyKantor dokładnie tydzień temu
Warto zarejestrować się i przetestować działanie tego kantoru - ma bardzo dużo pozytywnych opinii w portalu Opineo i chyba był pierwszy na Polskim rynku. Znalazłem informację, że teraz mają jakąś promocję urodzinową i przy rejestracji dostaję się kupon na wymianę bo kursie średnim (nikt inny nie proponuję takiego kursu). Ciekawą opcją u nich jest również program poleceń. Ja na przykład z tego skorzystałem i pięciu moich znajomych korzysta z nich, a ja dzięki temu oszczędzam, jak w żadnym innym kantorze!
 każdy wie że opinie na opineo są moderowane przez właściciela konta opiniowanego
 Ja już kilkanaście razy skorzystałem z usług kantoru i jest bardzo zadowalany. kurs może mógł by być niższy ale za to bezproblemowo i ostatnia transakcja trwała 20 min. Polecam.
jak na razie kantor bez zarzutu, będę nadal korzystał chociaż wolałbym żeby był trochę tańszy
 Potwierdzam wszystkie pozytywne opinie - korzystam z ich usług od ponad roku i działają bezbłędnie!
Bardzo solidny kantor. Korzystam już prawie rok. Nie było żadnych problemów, a i kontakt (telefoniczny) jest na bardzo dobrym poziomie.

Brakuje mi pełnej automatyki zakupu. Zlecenia stałe zorganizowałem sobie w ten sposób:1. Utworzyłem sobie zlecenie stałe comiesięczne z kwotą PLN "z górką" (w uwagi na wahania kursowe).2. Kantor po otrzymaniu pieniędzy wysyła maila z prośbą o potwierdzenie kupna. Stąd wiem, że mój przelew się zadział.3. Wchodzę na stronę i w odpowiednim momencie kupuję walutę. Reszta już idzie znów automatycznie.
Czekam jeszcze na dodanie obsługi banku mojego konta walutowego - Polbanku....

Również tak jak FE ciekawy kantor. Moje doświadczenie to 5 kantorów online, IK i FE mogę polecić z czystym sumieniem, ponieważ nigdy mnie nie oszukali. 
Wszystko fajnie tylko czemu przelewy tak długo idą!
korzystalem kilka razy i jak na razie bez wpadki, wiec mozna polecic
zgadzam się z przedmówcą
jestem bardzo zadowolony z zakupów waluty na Internetowym Kantorze, mogę go tylko polecić