marzec

16

2022

Aż 900 000 klientów w serwisach Currency One

W serwisach należących do Currency One, Walutomacie i InternetowyKantor.pl, zarejestrował się już 900 000 klient, a liczba rejestracji w ostatnich dwóch tygodniach wzrosła o 472% r/r.

W kantorach online nie tylko wzrastają rejestracje nowych klientów, ale również znacznie wzrosły obroty.

- Rzeczywiście, w ciągu ostatnich 10 dni, w samym tylko Walutomacie, obrót sięgnął miliarda złotych. Całościowy obrót w tym serwisie od początku istnienia zbliża się szybko do 100 miliardów złotych. To imponująca suma, którą klienci przewalutowują poprzez naszą platformę - mówi Maciej Przygórzewski, Kierownik Działu Operacyjnego w Currency One. - W ostatnich 14 dniach zwiększyła się też średnia wartość transakcji, która wzrosła w Walutomacie i InternetowyKantor.pl o 174 proc. w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku.

W Walutomacie wykonywanych jest 115 tysięcy transakcji wymiany walut miesięcznie. Z kolei InternetowyKantor.pl niedawno otrzymał milionową pozytywną opinię o swoich usługach w serwisie Opineo.pl, a sam serwis chwali się ponad 2 miliardami oszczędności swoich klientów względem tabeli kursów bankowych.

Oba serwisy, oprócz wymiany walut, oferują także nowoczesne rozwiązania jeśli chodzi o przelewy zagraniczne. W Walutomacie dostępne są m.in. natychmiastowe przelewy w euro - SEPA Instant. To właśnie ta waluta była w ciągu ostatnich dni najczęściej kupowana i sprzedawana w serwisach Currency One. Poza EUR na podium znalazł się USD i CHF. Jeśli chodzi o kierunki transferów to najwięcej przesłaliśmy do Włoch, Wielkiej Brytanii i Niemiec.

Kantory internetowe są obecne na rynku już od ponad 12 lat. Pierwszymi z nich były właśnie serwisy należące do Currency One, które systematycznie budowały swoje marki i świadomość konsumentów odnośnie bezpieczeństwa i korzyści płynących z internetowej wymiany walut. Po liczbach widać, że zaufanie to procentuje.

Komentarze



Informacja
Korzystanie z serwisu strefawalut oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, które zapisuje przeglądarka. Więcej w naszej polityce prywatności.