grudzień

26

2016

Jak płacić na AliExpress w walucie obcej?

Obecnie, dokonywanie zakupów zarówno w zagranicznych, jak i krajowych sklepach internetowych staje się coraz bardziej popularne. Nie bez znaczenia jest tutaj serwis AliExpress, który pozwala nam handlować z kontrahentami z Chin. W dużej mierze możemy zakupić tam wysokiej jakości produkty w wyjątkowo niskiej cenie, dzięki czemu korzystanie z omawianego portalu staje się w Polsce coraz bardziej powszechnym rozwiązaniem. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że aby sfinalizować transakcję, będziemy musieli posłużyć się amerykańskim dolarem.

Zdania konsumentów na temat produktów z Chin są podzielone. Niektórzy z nich twierdzą, że muszą wiązać się one z niską jakością wykonania, jednak nie jest to prawdą. Wszystko zależy od tego, na jakie wyroby się zdecydujemy i w jakiej cenie je zakupimy. Podobnie jak w Polskich sklepach internetowych, również w serwisie AliExpress możemy znaleźć wyjątkowe okazje. Pamiętajmy też, że niektóre oferty umożliwiają zakup towarów bezpośrednio od chińskich producentów, co wiąże się ze znaczącymi oszczędnościami. Dla wielu potencjalnych klientów problematyczny może okazać się jednak sposób dokonywania płatności – nie możemy uiścić jej np. za pośrednictwem serwisu PayPal, ponieważ usługa ta nie funkcjonuje w serwisie AliExpress.

Jak dokonywać płatności na AliExpress?

Jednym z najbardziej opłacalnych sposobów umożliwiających dokonywanie płatności na AliExpress jest założenie rachunku walutowego. To rozwiązanie warte uwagi szczególnie dla tych osób, które często decydują się na zakupy w chińskim serwisie. Mogą wtedy posługiwać się środkami zakupionymi w kantorach internetowych, dzięki czemu unikną procesu niekorzystnego przewalutowania, z którym mamy do czynienia np. w systemach bankowości internetowej. Zlecenia zapłaty z konta walutowego mogą być dokonane z wykorzystaniem platformy Przelewy24 lub za pośrednictwem karty. Obecnie, są to jedyne dwa sposoby płatności dostępne w serwisie AliExpress dla polskich klientów.

Oczywiście, biorąc pod uwagę walutę obowiązującą na chińskim portalu, nasz rachunek walutowy powinien być prowadzony w dolarach. Amerykański pieniądz jest szeroko dostępny w e-kantorach, przez co warto sprawdzić zasoby StrefaWalut.pl w poszukiwaniu najatrakcyjniejszego kursu. Zrobicie to w prosty sposób posługując się kalkulatorem dostępnym na stronie głównej. Zakupione w kantorze internetowym środki zostaną przesłane na nasze konto walutowe, z którego następnie bez problemu dokonamy płatności w serwisie AliExpress korzystając z platformy pośredniczącej w przelewach.

Weryfikacja kantoru oraz konkretnego sprzedawcy

Nie zapominajmy, że przed dokonaniem naszych transakcji istotne jest zweryfikowanie zarówno samego kantoru internetowego, jak i sprzedawcy na AliExpress. Zasady dotyczące bezpieczeństwa serwisów oraz ich odpowiedniego wyboru szczegółowo opisaliśmy w zakładce FAQ, dostępnej tutaj.

Serwis AliExpress umożliwia ocenianie poszczególnych sprzedawców oraz wystawianie opinii zarówno im, jak i konkretnym towarom. W związku z tym pamiętaj, aby zawsze przed zakupem zapoznać się z tymi informacjami. Staraj się korzystać z ofert najlepszych kontrahentów co pozwoli Ci upewnić się, że zakupiony produkt sprosta Twoim oczekiwaniom.

Komentarze  • Płatnosci 8 lat temu

    troche strare dane , na ali mozna płacić przez przelewy24.pl

Informacja
Korzystanie z serwisu strefawalut oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, które zapisuje przeglądarka. Więcej w naszej polityce prywatności.