maj

06

2016

O czym pamiętać wymieniając walutę na wakacyjny wyjazd

Pomimo, że Polacy wciąż uwielbiają nasze rodzime morze i góry, to coraz więcej z nich decyduje się na spędzenie wakacji za granicą. Dzięki temu mogą oni mieć pewność, że nie zaskoczy ich zmienna pogoda, a poznawanie obcych kultur i nieznanych dotąd miejsc będzie niezapomnianym przeżyciem. Wielu z nas zapomina jednak, że o nasze wydatki podczas wyjazdu możemy zadbać jeszcze będąc w kraju. Zaplanowanie wymiany waluty w odpowiednim miejscu oraz wyrobienie specjalnej karty może pomóc w uniknięciu niekorzystnych kursów oraz pominięciu naliczania dodatkowych kosztów przez banki.

Odwiedzając nasz serwis z pewnością zauważyliście, jak wiele można zaoszczędzić wymieniając walutę w kantorach internetowych. Decydując się na takie rozwiązanie zyskamy zarówno cenny czas (wymiana online wraz z rejestracją trwa zaledwie kilkanaście minut), jak i pieniądze. E-kantory, dzięki działaniu na szeroką skalę oraz zautomatyzowanemu systemowi obsługi klienta, mogą bowiem pozwolić sobie na zaproponowanie kursów o wiele niższych niż te, które oferują nam kantory stacjonarne. W związku z tym, w zależności od wybranego kantoru internetowego, waluty oraz konkretnego banku, w którym posiadamy nasze konto walutowe, jesteśmy w stanie zaoszczędzić od kilkudziesięciu do aż kilkuset złotych na pojedynczej wymianie. Uzyskane w ten sposób środki możemy wykorzystać np. podczas zbliżającego się wyjazdu. Aby dobrać ofertę dostosowaną najlepiej do naszych indywidualnych potrzeb, warto zapoznać się z kalkulatorem zamieszczonym na stronie głównej naszej porównywarki e-kantorów. Pozwoli on na szybkie wygenerowanie listy najkorzystniejszych serwisów ze względu na wysokość wymienianej kwoty, konkretną walutę oraz nasz bank.

Promocje

Kantory internetowe walczą obecnie o klientów, którzy wybierają się na wakacje za granicą. Oznacza to, że oferują coraz więcej akcji promocyjnych pozwalających na dokonanie zakupu obcej waluty z minimalizacją, a nawet wyłączeniem spreadów walutowych. Takie rozwiązanie jest proponowane przede wszystkim tym klientom, którzy decydują się na wymianę w konkretnym kantorze internetowym po raz pierwszy. To właśnie niezarejestrowani dotąd użytkownicy mogą zyskać najwięcej, decydując się na uzyskanie waluty obcej za pośrednictwem kantorów internetowych. Informacje dotyczące aktualnych promocji uzyskacie oczywiście w tabeli prezentowanej przez naszą porównywarkę.

Sposoby na wypłatę wymienionych środków

W zależności od tego, którą metodę płatności preferujecie, możecie zdecydować się na jedną z 3 podstawowych metod korzystania z wymienionych środków:

  • wypłata w banku – jeden z najprostszych i najpopularniejszych sposobów na uzyskanie waluty obcej, którą wymieniliśmy za pośrednictwem kantoru internetowego. Wystarczy, że udacie się do jednej z placówek Waszego banku, w którym posiadacie swoje konto walutowe. Będziecie mogli tam bez problemu poprosić o wypłatę uzyskanych środków w gotówce, przez co uzyskacie potrzebne na wakacyjny wyjazd pieniądze w taki sam sposób, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych placówek zajmujących się wymianą waluty.
  • bankomaty – jeżeli nie macie czasu na wizytę w placówce Waszego banku, dobrym rozwiązaniem będzie wyplata środków w bankomacie na miejscu. Dzięki temu nie będziecie ryzykować transportowania sporych ilości gotówki. Zarówno kantory internetowe, jak i banki proponują w związku z tym praktyczne rozwiązania. W przypadku tych drugich możecie zdecydować się na wyrobienie specjalnej karty walutowej, która pozwoli na wypłacanie środków bez naliczania kosztownych prowizji. E-kantory z kolei proponują również swoje rozwiązania – są to zarówno zintegrowane z kontem użytkownika karty, jak i np. wypłata w bankomatach bez wykorzystania „plastiku”, polegająca na wpisaniu kodu wysyłanego za pośrednictwem wiadomości SMS.
  • dokonywanie opłat za pośrednictwem karty – rozwiązanie dla tych osób, które nie przepadają za korzystaniem z gotówki. Banki i kantory internetowe pozwalają na wyrobienie kart walutowych, które nie tylko umożliwiają wypłaty w lokalnych bankomatach, ale również dokonywanie opłat bezpośrednio z ich wykorzystaniem – zbliżeniowo lub wpisując kod PIN.

Planujesz wyjazd z dużym wyprzedzeniem? Zdecyduj się na alerty kursowe.

To propozycja dla tych osób, które zaplanowały wyjazd wiele miesięcy wcześniej i chcą zmaksymalizować oszczędności wynikające z wymiany waluty. Wystarczy, że określą kurs po którym chciałyby wymienić potrzebne na wakacje pieniądze. Wpisując go do poszczególnych kantorów internetowych oraz podając numer telefonu dowiedzą się, kiedy osiągnie on oczekiwaną wysokość. Zostaną wtedy niezwłocznie powiadomieni SMSem i będą mogli dokonać wymiany w konkretnym e-kantorze. Dobrą metodą będą w tym przypadku mobilne wersje serwisów, które pozwolą na sfinalizowanie transakcji nawet wtedy, gdy klient znajduje się poza domem.

KomentarzeInformacja
Korzystanie z serwisu strefawalut oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, które zapisuje przeglądarka. Więcej w naszej polityce prywatności.