Strona www fritzexchange.pl
Właściciel Fritz Group S.A.
Siedziba Kraków, 31-137, Henryka Siemiradzkiego 17/3, Polska
Godziny pracy 8:00-18:00 (pn.-pt.)
Transakcje 24h
Założenie firmy 2011
Start w internecie 2011
Kapitał zakładowy 3131818
Forma prawna S.A. (rejestr)

Regulamin usługi

link do regulaminu

Data aktualizacji 2017-08-01
SSL
SSL Premium
Weryfikacja użytkowników
GIODO
Kody SMS
Działalność kantorowa
Instytucja płatnicza

UWAGA BARDZO WAŻNE: 24 sierpnia spółka będąca właścicielem e-kantoru złożyła wniosek o restrukturyzację, natomiast 23 sierpnia KNF zaleciła spółce m.in. zaprzestania zawierania nowych umów z klientami: więcej tutaj
FritzExchange to serwis, który ma na celu sprostać aktualnym potrzebom klientów chcących dokonać wymiany walut online. Portal działa na bazie kapitału ludzkiego FritzGroup złożonego z matematyków i programistów oraz 20-letniego doświadczenia na rynku finansowym.

Oferta fritzexchange.pl

Przelewy z i do e-kantoru

Koszt założenia rachunku 0 zł
Koszt prowadzenia rachunku 0 zł
Prowizja od wymiany 0 zł
Wymiana z portfela
Przelewy zagraniczne
Przelewy do osób trzecich
Zlecenie stałe
Twój kurs
Inne - darmowy dostęp do notowań forex (źródło xignite.com)
Początek przelewu FritzExchange.pl zleca przelew automatycznie
Minimalna transakcja 50 jedn. (wyjątek 5000 JPY i RUB)
Możliwość negocjacji przy transakcjach powyżej równowartości 20 000 EUR
Zmiany kursu online
Wersja mobilna

Komentarze • Alka 4 lata temu

  Dzis jest 25 grudnia 2019 r. a ja nie otrzymalam zwrotu moich 20 tysiecy zlotych. Czuje sie oszukana. Zglosilam ten fakt do prokuratury. Jak na razie czekam i czekam.

 • Arek 6 lat temu

  Zgadza się firma ma jakieś problemy albo zwinęła już interes,Ja też czekam od czwartku na moje pieniądze na e-maile nie odpowiada infolinia nie działa,sprawę zgłaszam na policję,na facebook już jest profil poszkodowanych.

 • KAL 6 lat temu

  UWAGA OSZUŚCI!!!!!!!!!!!!Nie mam kasy od kilku dni!!! AMBER GOLD!!! ZGŁASZAM NA POLICJĘ!!!

 • 6 lat temu

  witam
  Też mam taki problem .Czekam na kasę już drugi dzień.Makabra szczerze odradzam ten kantor.

 • Andrzej 6 lat temu

  Wielka ściema. Korzystałem z usług tego kantoru ponad 3 lata i teraz czekam i czekam na kasę z wymiany. Jak jest fart, żeby wreszcie ktoś odebrał na infolinii, to za każdym razem inne tłumaczenie. Wysłałem wezwanie do zapłaty i sprawę skierowałem do prokuratury.
  SZCZERZE ODRADZAM.

 • UWAGA bankier.pl informuje 6 lat temu

  "Z analizy wpływających do Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego skarg oraz wyjaśnień uzyskanych w ramach działań nadzorczych wynika, że zgłaszane nieprawidłowości dotyczą działalności Fritz Group SA niepodlegającej przepisom ustawy o usługach płatniczych i nadzorowi Komisji w zakresie internetowej wymiany walut" - poinformował UKNF w środowym komunikacie.

  Jak dodał, "mając na względzie charakter i możliwą skalę nieprawidłowości, Urząd Komisji Nadzoru Finansowego podjął czynności w celu weryfikacji, czy działając w charakterze krajowej instytucji płatniczej Fritz Group SA nadal spełnia wymogi, od których uzależnione jest wydanie zezwolenia na prowadzenie takiej działalności, a w szczególności, czy zapewnione jest ostrożne i stabilne zarządzanie tą działalnością".

  UKNF poinformował, że Fritz Group SA jest krajową, hybrydową instytucją płatniczą, tj. podmiotem, który zgodnie z przepisami ustawy o usługach płatniczych uzyskał zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na prowadzenie działalności w charakterze instytucji płatniczej, wykonującym oprócz usług płatniczych inną działalność gospodarczą.

  Urząd przypomniał, że na podstawie uzyskanego zezwolenia, Fritz Group SA jest uprawniona do przyjmowania wpłat gotówki i dokonywania wypłat gotówki z rachunku płatniczego oraz wszelkich działań niezbędnych do prowadzenia rachunku (art. 3 ust. 1 pkt 1 ustawy o usługach płatniczych), a także do wykonywania transakcji płatniczych, w tym transferu środków pieniężnych na rachunek płatniczy u dostawcy użytkownika lub u innego dostawcy przez wykonywanie usług polecenia przelewu, w tym stałych zleceń (art. 3 ust. 1 pkt 2 lit. c ustawy o usługach płatniczych).

  "Inną, niestanowiącą świadczenia usług płatniczych działalnością gospodarczą Fritz Group SA jest prowadzenie internetowego (bezgotówkowego) kantoru wymiany walut" - napisał UKNF.
  Jak wyjaśnił urząd, działalność ta polega - co do zasady - na bezgotówkowym przyjmowaniu środków od zlecającego wymianę walutową i udostępnianiu mu w zamian równowartości tych środków w innej walucie, stosownie do ustalonych przez kantor kursów. Urząd tłumaczy, że przy tego typu transakcjach, kantor nie świadczy usługi płatniczej, a w szczególności nie pośredniczy w tych transakcjach, lecz jest ich stroną (odbiorcą płatności lub płatnikiem). Z tych względów działalność ta nie podlega przepisom ustawy o usługach płatniczych, a tzw. kantory internetowe nie podlegają w tym zakresie nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego.

  Na stronie internetowej Fritz Group można przeczytać, że jest to spółka akcyjna założona w 2011 roku "w odpowiedzi na potrzeby klientów, poszukujących najwyższej jakości usług finansowych".

  "Główny obszar działalności grupy stanowi Fritz Exchange - internetowa platforma wymiany walut oraz Kantor Automatyczny - innowacyjne na skalę europejską urządzenie, mające zrewolucjonizować rynek kantorów stacjonarnych" - czytamy. (PAP)

 • UWAGA bankier.pl informuje 6 lat temu

  Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, w związku ze skargami na działalność Fritz Group dotyczącymi opóźnień w realizowaniu zobowiązań finansowych wobec klientów, sprawdzi, czy spółka nadal spełnia wymogi jako podmiot działający w charakterze krajowej instytucji płatniczej - poinformował UKNF.

 • kubanos69 6 lat temu

  Przez 5 lat wymieniałem u nich walutę i było OK. ALe od trzech miesięcy to jakiś koszmar. Spóźniają się z przelewami 7-8 dni i dopiero jak zadzwonisz i upomnisz się - wówczas realizują "od ręki" - na pytanie co można zrobić, aby terminowo przesyłali walutę odpowiedź brzmiała - "dzwonić i potwierdzać czy przelew poszedł" (!!!). P O R A Ż K A !!! Dzięki ich niefrasobliwości straciłem w banku możliwość korzystania z dodatkowych usług bo przelewy bły nieterminowe (chociaż za każdym razem otrzymywałem "potwierdzenie realizacji przelewu" !). Cóż z tego, że przejrzysta strona i wygodne funkcje, jak trzeba upominać się o realizacje przelewu a na reklamacje pozostają bez odpowiedzi. NIE POLECAM !!!

 • Wojciech 6 lat temu

  Wymieniam euro od 3 lat. Początkowo wymiana przebiegała w kilkanaście do kilkudziesięciu minut. Od jakiegoś czasu złotówki mam następnego dnia.
  Wymiana z 20.06.2018 wpłynęła 25.06.2018. Czekam na wymianę z wczoraj (przelew z ok godz 12 u nich pojawił się po ok 6 godzinach). Zaczyna mnie to niepokoić. Zastanawiam się nad zmianą kantora.

 • maaarco 6 lat temu

  Niestety, przestrzegam. Wszystko wskazuje na to, że będziemy mieli aferę finansową z tą firmą w roli głównej. Obracają kasą klientów, przeciągają wypłaty, kłamią w mailach o błędach księgowości, infolinię wyłączyli. Po kilku dniach nerwów i wielu monitach mailowych odzyskałem pieniądze ale nigdy więcej. Byłem ich klientem przez kilka lat ale w tym roku idą w kierunku bankructwa. Świadczy o tym lawinowa już ilość negatywów w necie - szczególnie w tym miesiącu.

 • 3.3 / 5 beata 6 lat temu

  Z serwisu Fritzexchange korzystam od kilku lat i byłam zadowolona. Niestety, moja opinia uległa zmianie, w miesiącu kwietniu 2018 moje pieniądze zostały przetrzymane 2 razy w obu przypadkach potrzebna była moja interwencja telefoniczna. Skutkiem tego poniosłam straty związane z kursem waluty gdzie moje pieniądze czekały na przelew do banku cały dzień, miały pójść 15 rano poszły dopiero 16 - bank pobrał pieniadze z innego konta a te przewalutowane czekały nie wiem na co??? kiedy wcześniej rzeczy takie działy się od ręki. Sytuacja się powtórzyła też drugi raz i widze że znowu się powtórzy bo pieniadze przewalutowane juz dwie godziny są zablokowane. Szkoda bo lubiłam transakcje przez serwis fritzexchange. Ale po tych przygodach rezygnuję.

 • Piotr 6 lat temu

  Kantor traci płynność zmieniając się w AMBER GOLD problemy z wypłatą kasy

 • Angela 6 lat temu


  Zdecydowanie najlepszy kantor w siecie! Pod względem kursów nie ma sobie równych!

  • Oszukana 4 lata temu

   Jak na razie to jestem oszukana. Wplacilam 20 tysiecy zlotych azeby otrzymac rownowartosc w euro. Do dzis, minelo 2 lata, ani euro ani zlotowek nie widze na moim koncie. Oszukali. napisalam na policje i do prokuratury i czekam , czekam i czekam

  • Oszukana 4 lata temu

   Jak na razie to jestem oszukana. Wplacilam 20 tysiecy zlotych azeby otrzymac rownowartosc w euro. Do dzis, minelo 2 lata, ani euro ani zlotowek nie widze na moim koncie. Oszukali. napisalam na policje i do prokuratury i czekam , czekam i czekam

 • Karolina 6 lat temu

  Profesjonalny kantor! Idealny do Biznesu, polecam każdemu kto regularnie wymienia walutę i szuka profesjonalistów do współpracy

 • Tomaszek50 6 lat temu

  Kilka lat wymieniam na tym portalu Euro , wymiana trwała do 20 min max ale od miesiąca trwa to już kilka godzin. Dopiero po interwencji przelali.
  Przenoszę się do szybszego kantoru ten zaczyna kombinować lub mam gliniane nogi....echhh

 • Amanda879 6 lat temu

  Dzięki Wam rata mojego kredytu spadła o ponad 100złotych ! Córka bardzo sie cieszy, bo każda ta nadwyzka idzie na jej konto oszczednosciowe :) dziekuje ze jestescie !

 • Grzeczny Damian 6 lat temu

  Wymieniam nieprzerwanie od 2 lat. Wszystko działa jak należy. Bezproblemowa obsługa. Profesjonalna obsługa i najlepsze kursy w sieci. Sam wymieniłem waluty za ponad 2 mln złoty w 2 lata i dzięki tej platformie zoaszczedzilem juz ponad kilkadziesiat tysiecy złotych. !

 • Gość Gość 6 lat temu

  Super kantor. Zdecydowanie godny polecenia, natychmiastowe przelewy i bardzo dobra opieka klienta. Polecam każdemu kto chce oszczedzic pieniądze i spotkać sięz profesjonalną firmą.

 • Starszymechanik 6 lat temu

  Jestem klientem kantoru od 3 lat. Do tej pory wszysko odbywałe się w ciągu 15 -20 minut od wysłania waluty do kantory do otrzymania złotowek na konto. Niestety wczoraj dokonałem zamiant GBP i do dzisiaj nie mam złotówek na konice. Dla mnie jest to oznaka tego, że kantor ma kłopoty z płynnością finansową.

 • Laser84 6 lat temu

  Jestem klientem tego kantora od ponad dwóch lat i co miesiąc systematycznie wymieniam pieniążki przy czym kilku znajomych też się zdecydowało na ten kantor, gdyż mają dobre kursy walut przy małej różnicy do tego nie tracę czasu na bieganie z gotówką w kieszeni.

 • Agnieszka Mróz 6 lat temu

  Intuicyjna i bardzo przyjemna platforma. Szkoda tylko, ze nie ma kart walutowych, ale to już we wszystkich kantorach jest wycofane. Kursy zdecydowanie najlepsze wśród konkurencji, co sprawiło, że wybrałam Fritz Exchange

 • Karolina 6 lat temu

  Godny polecenia kantor. Wymieniałam dopiero parę razy ale przelewy są właściwie natychmiast a obsługa klienta na infolinii jest profesjonalna i bardzo uprzejma. W dodatku ceny są tysiąc razy lepsze niż w kantorze!

 • Darek M 6 lat temu

  Jestem zachwycony programem partnerskim, dzięki którym można zmniejszać wysokość marży. Dzięki temu niemal zawsze wymieniam waluty z zerową marzą :) #PolakPotrafi :D

 • Mariusz 6 lat temu

  Najlepsze kursy na Franka Szwacjarskiego, bardzo duże oszczędności na racie kredytu, dzięki Fritz Exchange. Wszystko bez problemów, zawsze działa jak należy.

 • Krystian 6 lat temu

  Najlepszy kantor Internetowy w sieci! Zawsze najlepsze kursy, które na dodatek można negocjować przy wymianie większej ilości pieniędzy. Bardzo rozbudowana platforma idealna dla firm. Profile firmowe to strzał w dziesiątke! Aplikacja mobilna również bardzo intuicyjna i przyjemna w obsłudze. Polecam każdemu !

 • Milena 6 lat temu

  Wszystko w porządku polecam w 100%

 • Kordian 6 lat temu

  Bardzo dobry kantor, wszystko działa bez problemu, polecam każdemu!

 • Restyle 7 lat temu

  Z firmą Fritzexchange współpracujemy od stycznia 2013 roku.
  Po ponad 4,5 roku współpracy doznaliśmy szoku.
  Fritzexchange nie wykonało wypłaty na nasze konto walutowe 179 230 USD. Transakcja zlecona została 21-go sierpnia – do chwili pisania opinii (14-09-2017) cały czas ma status „oczekujące”. Dnia 30-go sierpnia złożyliśmy reklamacje, Wg regulaminu Fritzexchange rozpatruje reklamacje w ciągu 14 dni.
  Otrzymaliśmy jedynie potwierdzenie przyjęcia reklamacji – zarówna od prezesa Piotra M. , jak i Kancelarii adwokackiej Katarzyny K. Niestety po 15 dniach dalej nie mamy odpowiedzi na nasze pismo ani od firmy, ani od reprezentującej ich Kancelarii adwokackiej. Suche fakty są takie iż kwota ponad 600 000zł została przelana na konto Fritzexchange a w zamian nie otrzymaliśmy zakupionych 179 230 USD. Nie otrzymaliśmy również odpowiedzi na naszą reklamację Mimo iż jesteśmy długoletnim i dużym klientem (od początku współpracy zakupiliśmy waluty za kilka milionów złotych).
  Zdecydowanie odradzamy korzystanie z usług Fritzexchange – nie są godni zaufania , lekceważą, a wręcz ignorują długoletniego i dużego klienta. Nie chcemy wiedzieć jak w takim wypadku traktują osoby które obracają u nich mniejszymi kwotami.

  • 6 lat temu

   jak się skończyła ta sprawa?

 • Andrzej z OTC 7 lat temu

  bardzo dobry kantor, polecam, super obsługa firm

 • Fritz ale KOLA 8 lat temu

  z Fritza to lubię Fritz cola

 • Paz 9 lat temu

  bardzo dobry kantor, przlewy smigaja szybko, mozna sie dogadac na transakcje przez telfon. Polecam!

 • Anonim 9 lat temu

  hej,
  u mnie bardzo szybko sa przelewane pieniążki wiec ogólnie polecam

 • Pawel 10 lat temu

  Hej, korzystam z Fitza od 2 lat. Konto PL i EUR w ing. Bardzo zadowolony. Przelew euro bank -> kantor idzie okolo 5-10 min a kantor -> bank zlotowki okolo 2-3 minut. Czesto w 10 min mozna euro zamienic na zlotowki. Trzeba pamietac i pilnowac by na dobre konto wplacac pieniazki. Jak sie pomylimy i np euro wplacimy na pln w kantorze to bank nam przewalutuje i wyjdzie tak jakbysmy sobie sami miedzy wlasnymi kontami przelali. Trzeba poprostu pilnowac pln - pln a euro - euro; Pozdrawiam. Zmiany ida w dobrym kierunku. Aha: kurs po 16.50 jest GORSZY ale i tak plus ze jest jakby byla potrzeba czy jakies zawirowanie np w weekend.

 • Milena 10 lat temu

  Bardzo dobry kantor, zawsze z niego korzystam, działają szybko i mają małe prowizje, dowiedziałam się o nim ze strony jakikantor.pl

 • Legman 10 lat temu

  Szybko i sprawnie wymieniam walutę pomiędzy kantorem i rachunkiem w Raiffeisen. Sprawdzałem inne kantory i u Fritza zarówno czas transakcji jaki i kurs są bardzo przyzwoite. Brakuje mi jednej rzeczy kalkulatora bezpośrednio przed transakcją, na tej samej stronie - byłoby to ułatwienie, ponieważ samodzielnie zadaję kwotę do wymiany i na dany moment nie koniecznie w pamięci obliczę, na co mnie stać.

 • Paweł 11 lat temu

  skorzystałem właśnie z usług FritzExchange i polecam;) wróciłem z UK, przelałem sobie kasę z angielskiego konta na konto FritzExchange, zleciłem na tej stronie automatyczne wykonanie wymiany waluty kiedy kurs osiągnie 5,04.. dziś o 8 rano kurs podskoczył, dostałem maila że zlecenie zostało wykonane, na moim koncie pojawiły się złotówki.. wszystko szybko, przejrzyście, prosto. Parę dni temu dzwoniłem też do konsultantów FritzExchange bo miałem problem z wpisaniem danych przy rejestracji, bardzo miła pani mnie poinstruowała co i jak mam robić.

 • kantorowie 11 lat temu

  polecam FritzExchange, chyba najszybsza i jedna z najbardziej rzeczowych odpowiedzi na moje dość szczegółowe zapytania, pierwsze 3 transakcje też bardzo szybkie i do tego ta fajna promocja -30%

  • Restauracja_Cracow 11 lat temu

   promocja faktycznie fajna, i do tego platforma FritzExchange.pl jest jedną z najlepszych firm w branży, bez złych opinii

   • Tomek 11 lat temu

    dzwonilem do nich dzisiaj, na razie bez uwag, szybka rzeczowa informacja, wplata jeszcze sie nie pojawila ale chyba do jutra trzeba czekac, napisze pozniej jak juz wymienie w Fritzu

 • patryk 11 lat temu

  Jessie84 nie zgadzam się z tobą. Fritz to zdecydowanie najlepszy kantor pod względem szybkości realizowania transakcji. W innych kantorach czasami trzeba dzwonić po dziesięć razy żeby przypomnieć kantorowi o swoim istnieniu w Fritzu wszystko księguje się jak z automatu.

 • Jessie84 11 lat temu

  Niestety, pierwsze wrażenie na minus. Wczoraj wpłacone pieniądze, długo przed godziną 17:00, tytuł przelewu opisany zgodnie z zasadami. W tej chwili jest godzina 10:30 i dalej nic nie ma na koncie. Na infolinii kazali czekać do 12:00. Jeżeli komuś zależy na czasie, jak nam, to nie będzie zadowolony.

 • M Cichy18 11 lat temu

  handuje na Fritz Exchange od roku. w chwili obecnej nie widze lepszego kantoru na rynku. calosc transakcji zamyka sie w kilka minut wplata i wyplata- korzystam z aliora. czesto sie zastanawiam czy takie wypowiedzi na forum nie sa prowadzone przez kantor ale Fritz jest naprawdę dobrym kantorem. Możliwość negocjacji spreadu na rok nawet! obniżyli mi spread na euro o 50pipsów własnie. dla mnie najwazniejszy jest czas transakcji i własnie wysokość kursów a Ci nie mają sobie równych w internecie.Brakuje jedynie tak jak ma to alior kantor możliwości wplaty i wyplaty przez całą dobę. umożlwili wymiane 24h/7 ale spready jeszcze gbp i chf musza byc tez z niepowiekszonym spreadem 24h tak jak ma alior. do 9-16.50 fritz pózniej alior  17-9h.  MichalC. 

 • Geo24 11 lat temu

  Niemiecka nazwa, Polski właściciel z niemiecko brzmiącym nazwiskiem, ale obsługa i kursy jak najbardziej ok. 

 • Obserwator 11 lat temu

  wydaje mi się, że kantor sam nabija sobie ocenę i komentarze, nietrudno się tego domyślić czytając poniższe

 • Pablo 11 lat temu

  Zrobiłem przelew z zagranicy i wszystko ok.  wszystko zamknęło się w 1 dzień, co mnie bardzo zdziwiło, bo przelew przyszedł z dnia na dzień. Co ciekawe współwłaściciel kantoru pochodzi z Nowego Sącza co jest dla mnie plusem ;-)

 • Michallo50 11 lat temu

  Handel 24 godzinny to chyba największa zaleta i spreadzik niski :) Jest ok 

 • Madalena Skowron 11 lat temu

  Wszystko w pożądku, tanio i szybko.

 • Andy 12 lat temu

  szybko, jasno i solidnie. Brzmi wprawdzie banalnie ale naprawdę nic dodac nic ująć - kantor zdecydowanie godny polecenia i zaufania

 • Artisz 12 lat temu

  Dlaczego STREFA WALUT od kilku dni w swojej porównywarce zaniża spred obowiązujący w FritzExchange ( dziś, 19.12.2012  jest 0,91 a podaje 0,60, wczoraj był 1,35 a podawał własnie 0,91)?????

  • Fritz Exchange 12 lat temu

   Szanowny Panie Strefa Walut w żaden sposób nie zaniża naszego spreadu. Właśnie wprowadziliśmy 24 godzinny handel. W związku z tym spready niektórych walut ulegają zmianie po godzinie 17.00 , Euro oraz Dolar posiadają stały spread  24 godziny na dobę. Wkrótce również dla walut CHF oraz GBP spread nie będzie ulegał zmianie po godzinie 17.00.  Pozdrawiamy i życzymy udanych transakcji 24 godziny na dobę. 

  • Artisz 12 lat temu

   dodam, że chodzi o CHF.  Spread wczoraj i przedwczoraj (od kiedy porównuję)  był podawany tu niższy o 0,44, 0,91 zamiast 1,35 a dziś kiedy na stronie FRITZEXCHANGE został obniżony do 0,91 podawany jest tu  na poziomie 0,60. Czyżby Strefa Walut przewidywała  z przynajmniej 2 dniowym wyprzedzeniem ruchy ze spreadami na Fritz Exchange...

   • Fritz Exchange 12 lat temu

    Szanowny Panie Strefa Walut w żaden sposób nie zaniża naszego spreadu. Właśnie wprowadziliśmy 24 godzinny handel. W związku z tym spready niektórych walut ulegają zmianie po godzinie 17.00 , Euro oraz Dolar posiadają stały spread  24 godziny na dobę. Wkrótce również dla walut CHF oraz GBP spread nie będzie ulegał zmianie po godzinie 17.00.  Pozdrawiamy i życzymy udanych transakcji 24 godziny na dobę. 

 • Baager 12 lat temu

  Ogólnie fajny kantor internetowy, po zalogowaniu zdecydowanie najbardziej czytelny :) 

 • Klient 12 lat temu

  kantor w porzadku, dzisiaj dokonywalem transakcji i wszystko sprawnie.

 • Basia 12 lat temu

  Bardzo dobry kantor. Jestem zaskoczona spreadmi oraz szybkością realizowanych zleceń, polecam.

 • Migiel 12 lat temu

  Kantor ok! Płynnie, szybko, oszczędnie!

 • Dotti 12 lat temu

  Polecam, wszystko fajnie i sprawnie, nie mam uwag.

 • MegaWatachiii 12 lat temu

  Fajny kantor, miły interfejs

 • Aro 12 lat temu

  Polecam ten kantor, spready niskie, szybko realizowany przelew. 

 • KlientBZWBK 12 lat temu

  są może jedni z tańszych ale gdziekolwiek wszedłem, czy to na gazeta.pl czy money.pl to tylko czytałem te same wpisy, wolę już inne kantory które tak natarczywie nie rozpisują o sobie

 • Xenon 12 lat temu

  dobra sprawa, mając facebooka, można kupować waluty taniej:) ale bez tego i tak jest najtaniej:D

 • Voltin83 12 lat temu

  Fajna sprawa to to, że maja opcje w stylu wirtualnego portfela jak na cinkciarzu, tyle że tu kursy o niebo lepsze 

 • Gosiek 12 lat temu

  Jest Millenium jest ok, kursy niskie opłat brak :P

 • Mario007 12 lat temu

  Wreszcie wprowadzili Millenium, nie wiem jak można było nie mieć tak popularnego banku.

 • Syaz077 12 lat temu

  Ceny chyba najnizsze, na facebooku maja konkursy wiec można wymienic nawet taniej

 • Helga 12 lat temu

  właśnie widziałem na youtube tą śmieszną reklamę fritzexchange - gdzie babka wyglądająca jak "Helga" mówi po niemiecku i jest tłumaczona
  czyżby właściciele strony chcieli omamić klienta, że jest to jakaś niemiecka czy austriacka firma ?
  jak dla mnie nieprofesjonalny a nawet żenujący marketing i nie skorzystam bo nie lubię być robiony w balona

 • Maciej 12 lat temu

  Wszystko działa jak powinno - szybko, sprawnie i bezpiecznie. Będę dalej korzystał !!

 • krzysiek 12 lat temu

  Jestem bardzo zadowolony...moge wymieniac walute i splacac rate jednoczesnie,,bez wychodzenia z domu....

 • Bar Cieslik 12 lat temu

  sprawdzona platforma godna polecenia

 • Gocha 12 lat temu

  Transakcja przebiegła szybko i sprawnie,kurs bardzo dobry.POLECAM!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Dorota 12 lat temu

  platforma działa , szybko i sprawnie , bardzo dobre kursy , polecam

 • Vincent 12 lat temu

  Poszło jak z płatka

 • MrTomek1958 12 lat temu

   Wpłaciłem, wymieniłem szybko i prosto :)

 • Kondor 12 lat temu

  Jest w porządku, polecam

 • KOONSER 12 lat temu

  W kantorach kroją jak jasna cholera, tu mam 10 razy mniejszy spread i w dodatku wszystko szybko śmiga, kasa na koncie w godzinę. 

 • Tytus 12 lat temu

  Fajna sprawa, szybko

 • Kropka 12 lat temu

  Pieniążki miałam na koncie po 10 minutach, bardzo miła infolinia. 

 • Grizly76 12 lat temu

  Na to wygląda, że nareście zrezygnowali z opłat wewnątrz banków grupy BRE, teraz to mają najlepszą wymianę.

 • Niepodam 12 lat temu

  Jezeli ktos ma konto w PLN i EUR w ING czy w 2 innych bankach cala operacja nie trwa wiecej niz 10-20 min (przelew PLN idzie w 1 min ale euro kilka min). Nie wierzylem opisów innych. Oczywiscie zarowno przy przelewie PLN jak i EUR ZADNYCH oplat. Trzeba tylko pilnowac by sie nie "walnac" np bierzemy konto Fritza PLN a wysylajac wysylamy z naszego w eur. Albo odwrotnie... wysylamy EURO na ich konto plnowe. Przy kazdej takiej naszej wpadce 2% zarobi bank i w sumie malo juz zyskamy na skorzystaniu z Fritza. Poprostu polecam sie pilnowac przelew PLN z banku to na konto F tez PLN albo wyplacamy PLN to tez podjemy nasze konto PLN w banku. Polecam. Poki co 3 transakcje ale wiem ze beda kolejne.

 • Speedy76 12 lat temu

  Cała wymiana waluty zajęła 10 minut: wpłata na konto, transakcja, wypłata i pojawienie się środków na moim koncie! Polecam :)

 • Draug 12 lat temu

  Sprzedałem euro, więcej zarobiłem i szybko kasę dostałem, no i jeszcze fajny ten nowy design, teraz przynajmniej jest to na poziomie.

 • Grzesiek 12 lat temu

   Wymieniam na Fritz 7-8 tys dolarów miesięcznie i jak narazie bez żadnych problemów. Co więcej gdy raz z własnej winy się pomyliłem przy robieniu przelewu, sami zadzwonili w ciągu kilku minut, żeby wyjaśnić sytuację. A oszczędności w moim przypadku ogromne w porównaniu z kursami bankowymi, ponad 700 zł miesięcznie :)

 • Honder 12 lat temu

  Może być, kasa przyszła szybko. Polecam

 • Ola 12 lat temu

  Skorzystałam i zaoszczędziłam na kosmetyki (coś więcej niż waciki) :)

 • JohnnyB 12 lat temu

  Jestem zadowolony, zaoszczędziłem pieniądzę i szybko otrzymałem walutę. Tak trzymać!

 • Kokos 12 lat temu

  Bardzo fajna platforma, nie rozumiem uwag serwisu do dzwigni finansowej, nazwa nazwa, ale to straszenie przewalutowaniem to jakiś absurd. Ja robie zawsze na jutro a przelew i tak idzie maks 5 minut (korzystam z aliora) 

 • Jest ok! 12 lat temu

  Szybko, sprawnie i dobry kurs! Polecam

 • Sknera 12 lat temu

  powiem że w kantorze stacjonarnym, przy wiekszych ilościach kurs jest taki sam, albo lepszy... ja w olsztynie kupiłem dzis 10.000 euro o 1 grosz taniej niż jest tutaj na stronie, zaoszczędziłem czas i 100 zł a może i więcej, bo operacje bankowe również kosztują i nie mówię tu o przelewie.(nie musiałem czekać na zaksięgowanie przelewów i wypłatę z konta, bo przy tej ilości 3 dni wcześniej muszę zamawiać taką wypłatę) 

  • CBŚ 12 lat temu

   Właśnie dziś czytałem na onecie, że ktoś napadł na jeden z kantorów w Olsztynie i wymienił 10 000 euro bez żadnej prowizji, policja szuka sprawców. 

   • Outlaw 12 lat temu

     a jak to się ma do Fritza hehe ?

   • Kiwuswawa1 12 lat temu

    też to czytałem. Zapomniałeś podać że to był  gentleman -podziękował za wymianę

 • zent 12 lat temu

  Czy przelew 
  CHF  z kantoru  do ING, coś będzie mnie kosztować, bo dziwne tabelki mają cenowe?

  • Nabuchonozor 12 lat temu

   bank ING podaje, iż przelew z ING do ING jest darmowy, FritzExchange też za darmo przeleje walutę z powrotem

   • zent 12 lat temu

    Przelewam kwotę X w PLN z PKOBP na platformę 
    FritzExchange, a potem CHF z niej do ING, czy na pewno jest brak kosztów? 

 • Krzysztof 12 lat temu

  Jeżeli to polska firma to dlaczego używają obcojęzycznej nazwy???  Właśnie dlatego nie skorzystam, dziękuję 

  • HedgeFunds 12 lat temu

   mnie też to trochę wpiekliła ta babka mówiąca po niemiecku, przecież to jakiś żart, może i chwyt marketingowy ale trochę niepoważny 

   • TomDC 12 lat temu

    specjalnie sam poszukalem filmiku i jest na utube, Pani naprawde urocza, ale minely juz chyba czasy ze Polakow tak latwo skolowac obcojezyczna nazwa a juz na pewno nie podszywaniem sie pod niemiecka firme takimi wlasnie zagrywkami - chociaz mi to nie przeszkadza, czysty marketing
    inna sprawa to wprowadzanie klienta w blad, np. ponizej poruszony temat z dzwignia finansowa (najpierw wprowadzaja w blad a potem kosza po portfelu) dobrze ze takie zapisy regulaminu porusza ta strona

   • Fortis 12 lat temu

    hehe... fajna laseczka ale faktycznie zagrywka poniżej pasa ;)

 • Romus 12 lat temu

  wow ale dysputa, a komu by chciało się tyle dyskutować jak nie samemu zainteresowanemu hehe ? ja to widzę tak jak admin - sposób w jaki Fritz opisuje ową "dźwignię finansową" jest karygodny, gdyż pisząc, iż "wystarczy mieć 100zł na koncie żeby wykonać transakcję za 1000zł" jest kłamstwem gdyż i tak trzeba dopłacić potem 900zł - ewidentne robienie ludzi w balona - dobrze że admin zwraca na to uwagę, a Fritz niech trochę podetnie skrzydełka

 • boshe ratuj 12 lat temu

  ok fajnie, NIKT nie mowi ze czegos takiego nie maja
  Co nie zmienia faktu, że to NIE JEST dźwignia finansowa. Wikipedia:
  Dźwignia finansowa (ang. financial leverage) – instrument finansowy wykorzystywany przez podmioty w celu zwiększenia zyskowności. Dźwignia finansowa ma sens wtedy kiedy dofinansowując podmiot kapitałem obcym możemy liczyć na zwiększenie zysków przynajmniej w stopniu pozwalającym na spłatę kosztów pozyskania kapitału. Inaczej mówiąc podmiot osiąga korzyści z dźwigni finansowej, gdy koszt kapitałów obcych jest niższy od rentowności jego majątku.
  Zakup z odroczeniem płatności nie tylko oni mają (kilka konkurencji też to ma).
  Więc niech nie wciskają kitu albo przeczytają definicje...
  Do Pana admina: z tym ubezpieczeniem też trzeba zrobić porządek, bo z tego co wyczytałem na innych forach to jest to zwykłe OC nie obejmujące strat finansowych.

 • Pawel Jodlowski 12 lat temu

  Panie administratorze, trochę się Pan czepia i wprowadza ludzi w błąd. Ja korzystam z dźwigni finansowej i kasy wcale nie trzeba wpłacić do końca dnia tylko do daty realizacji transakcji, więc jeśli transakcja jest na pojutrze to mamy dwa dni. Co do transakcji w dni robocze do 16.30 to tyczy się to wszystkich kantorów poza gocash-em, dziwnie to wygląda, że wspomina Pan o tym tylko tutaj.

  • strefawalut 12 lat temu

   Faktycznie, może kantor daje możliwość transakcji przyszłej, tylko nie ma w tym zupełnie żadnej korzyści, a z drugiej strony, jeżeli środki nie dotrą na czas to kantor obciąży nas podwójnie i nie kupimy też waluty. Dużo lepiej jest przecież kupić walutę samemu kiedy już środki dotrą na konto. W tej ofercie kantor bazuje na niedomówieniach albo jego pracownicy nie mają wystarczającej wiedzy. Na stronie kantoru czytamy, iż „dźwignia finansowa oferowana przez Fritz Group oznacza możliwość rozliczania transakcji z kwoty zabezpieczenia 10%. Innymi słowy, wystarczy 100 zł na naszym koncie, aby dokonać transakcji na kwotę 1000 zł”. Zgodnie z polskim prawem kantory nie mają prawa oferować instrumentów pochodnych, a przecież mechanizm ich działania kantor powyżej opisał. Oznacza to, iż albo kantor oferuje taki produkt (sprawdziliśmy - nie oferuje) albo wprowadza ludzi w błąd (?)

   • strefawalut 12 lat temu

    w regulaminie kantoru (punkt III, cyt. poniżej) jest jednoznaczny zapis, iż jeżeli nie wpłacimy całości do 16:50 to nie kupimy waluty i poniesiemy koszty podwójnego przewalutowania; natomiast jeżeli chodzi o spór czy kantor nie przesadza z opisem oferty "dźwigni finansowej" to pozostawimy go już do oceny samych internautów
    "III. 8. Użytkownik zobowiązuje się do wpłacenia środków pieniężnych zgodnych z przeprowadzoną transakcją na rachunek, wskazany przez Operatora, najpóźniej w tym samym dniu, co data realizacji transakcji do godziny 16:50. Znaczenie ma data zaksięgowania środków na rachunku Operatora. (...) W przypadku nie zaksięgowania środków pieniężnych na rachunku Operatora do godziny 16:50 w dniu realizacji transakcji, Operator dokonuje transakcji przeciwnej do transakcji wykonanej przez Użytkownika i odlicza poniesione koszty z kwoty zabezpieczenia Użytkownika."

 • czopek.wazelinowy 12 lat temu

  Fritz jest najlepszy na świecie,to jedynie słuszny wybór i niech nawet nikt nie twierdzi inaczej a Pan Fryc jest najzacniejszym obywatelem galaktyki, amen!

 • Onkrk26 12 lat temu

  Jest bardzo ok. Kurs najlepszy i jakość ok. Wrocławia

  • Gramatyka 12 lat temu

   A po Polsku można?

   • Krzysztof 12 lat temu

    Właśnie !  

 • Bizon32 12 lat temu

  :) lubie to, naprawdę to lubię!

 • jakub 12 lat temu

  zaoszczędziłem dużo kasy po przyjściu do fritzexchange !
  Daaaaany,ja też znam głównego udziałowca ,to człowiek sukcesu i  szlachetnego działania - http://mti.biz.pl/malopols...

 • Daaaany 12 lat temu

  znamy właścicieli  w zadnych interesach im nie poszło pytajcie jakie mają zabezpieczenie .,ktore jest małe starczy kilku grubszych i juz zatory .Lecz kazdy wie co robi .

 • fraczek 12 lat temu

  Wszystko ok, miła infolinia polecam 

 • fx 12 lat temu

  Fajna sprawa z tym kantorem. Mogę polecić śmiało wszystkim.

 • Obiektywnie 12 lat temu

  coś za duży wysyp podobnych komentarzy na Fritzu (bo kto tak szczegółowo opisuje transakcje i ciągle przewija się ten Alior bank) czyżby Fritz sam pisał sobie komentarze? zresztą w podobnym tonie odnajduję komentarze poza tą stroną, 
  >> może i ekantor ma fajną ofertę ale też chyba zmyśla opinie o sobie

 • adam 12 lat temu

   Przetestowałem,fajny serwis i super kursy, polecam

 • FoksDB spłacacz 12 lat temu

  Również dzisiaj przetestowałem Fritza i wrażenia pozytywne: mam konta PLN i CHF w Aliorze, wplata (PLN) i wyplata (CHF) darmowo i błyskawicznie (kasa pojawia się na koncie docelowym w kilka minut). Tak więc jedyny koszt kredytu to będzie 5PLN za przelew z Aliora do FoksDojczeBanku. Ale to tylko raz w miesiącu, więc do przełknięcia. Jedyny minus to, że we Fritzu minimalna kwota zakupu to 50CHF, ale jest to do zaakceptowania. Tak więc pozostanę u nich przez jakiś czas, przynajmniej dopoki maja konkurencyjne kursy walut.

  • FoksDB spłacacz 12 lat temu

   Niestety, tylko za pierwszym razem wpłata była błyskawiczna. Teraz to kwestia co najmniej godziny.
   Nie wiem czy mają taki obciążony system, czy czekają z zaksięgowaniem wpłaty na mniej korzystny kurs ;-)

 • forexowiec 12 lat temu


  Dzisiaj postanowiłem przetestować fritza.
  Zainteresowała mnie wspomniana dźwignia finansowa, jednak jedyne co
  znalazłem to transakcje post-paid z przedpłatą 10% co nie ma absolutnie
  nic wspólnego z lewarowaniem. Albo właściciele serwisu nie wiedzą co to
  jest dźwignia finansowa, albo celowo wprowadzają ludzi w błąd.
   
  Poza tym wszystko w miarę OK

 • strefawalut 12 lat temu

   Prosimy kantory o opanowanie i nie reklamowane się na forum. Zresztą sam użytkownik oceni, że o jednym z kantorów się trochę przesadnie pisze.

 • Fritz Exchange 12 lat temu

   Szanowni Państwo, jeśli chodzi o Fritz Exchange to trzymamy się pewnych
  zasad jak: uczciwość, rzetelność i przejrzystość działań. Widzimy, że
  jednak nie wszystkim przyświecają te same zasady, ale zostawmy to do
  oceny klientom. Bezpodstawne przytyki w naszym kierunku będą ignorowane.

 • Tomasz 12 lat temu

  AgaTa naucz się czytać, przelewy do Alioru i BRE są za darmo, 15zł to koszt przelewu do innego banku, Euro mają po 5 zł a PLN za 0zł. Nie wiem ile ty wymieniasz w tym Inkantorze, gdzie spread jest sporo większy, że 15zł robi ci różnicę.  A tak w ogóle to nie 15zł tylko 5,5 zł bo inkantor ma przelewy za 9,50 zł i idą do 3 dni roboczych a we Fritzu masz kasę na drugi dzień i według mnie to największy plus tego kantoru.

  • AgaTa 12 lat temu

    Oj Tomasz, Tomasz nie ucz mnie proszę czytac skoro sam masz problemy - piszesz jakbyś pracował we Fritzu ;-)
   Konkretnie wymieniłam 1085 franków w inkantorze i wysłałam do Deutsche Banku na moje konto kredytowe.
   Moje franki kupione u nich o 10:30 i dyspozycja przelewu z inkantor zaraz po zakupie tego samego dnia.
   Fakty - franki na koncie Deutsche Bank zaksięgował mi następnego dnia - sprawdzałam o 13 i już były (może były i wcześniej).
   Koszt przelewu jak to mówi Szymon Majewski Z-E-R-O nie jak piszesz 9,5.
   Więc chłopie nie siej propagandy tylko sam sobie sprawdź.
   Może 3 dni idą do niektórych banków bo wysyłają też za granicę.

   • Sprawiedliwy 12 lat temu

    Czytam i śmiać mi się chcę. AgaTa z kilometra widać, że pracujesz w Inkantorze, ale przestań wciskać ludziom kit, że przelewy są za zero, bo przelewy są za płatne jak wszędzie, tylko do wybranych banków są za darmo!  Jak wy macie w tym Inkantorze takie metody działania to ja na pewno dziękuje, przerabiałem już takich cwaniaków!!

    • Zainteresowany 12 lat temu

     Czyżby Sprawiedliwy to marketingowiec z Fritza? Wydaje mi sie, że AgaTa albo doświadczyła operacji na własnym przykładzie albo umie umie czytać ze zrozumieniem tabele opłat z inkantor (może nie wszyscy to potrafią). Za to marketingowcom z Fritza puszczają nerwy. To chyba inkantor jest jednak dla nich poważną konkurencją (skoro taka nerwowa reakcja). No cóż, dobrze, ze istnieje konkutencja. Dzięki za wskazanie gdzie szukać.

     • Fritz Exchange 12 lat temu

      Szanowny Panie, jeśli chodzi o Fritz Exchange to trzymamy się pewnych zasad jak: uczciwość, rzetelność i przejrzystość działań. Widzimy, że jednak nie wszystkim przyświecają te same zasady, ale zostawmy to do oceny klientom. Bezpodstawne przytyki w naszym kierunku będą ignorowane. Jednocześnie informujemy, że cennik przelewów znajduje się w widocznym miejscu na stronie głównej.

      • Zainteresowany 12 lat temu

       Sz.P. Fritz E. Miło mi słyszeć o zasadach. Życzę ich stosowania w waszym biznesie.
       Nerwowość Sprawiediwego w odpowiedzi na post AgaTa i rzucone (zupełnie bezpodstawne) w jej kierunku zarzuty zwróciły zwyczajnie moja uwagę. Jak rozumiem przytyki w kierunku AgaTa Pana akurat nie bolą. Gorzej by było z odpowiedzią dot. podanych faktów. (co na to: "uczciwosć? rzetelnośc?")
       Rozumiem, że to spwodowało Pańską  reakcję, próbującą odwrócić uwagę.  Czyżby Fritz, to ostatni sprawiedliwy? Cała reszta to... i tu takie małe niedopowiedzenie.
       Ad "cennik" - znalezienie na stronie głównej tylko dla wtajemniczonych, ale nie podpowiem ("uczciwość? rzetelność? przejrzystość?" które pasuje?).
       Jeszcze raz powtarzam, dobrze, że jest konkurencja.
       A ja czytam próbuję i dzięki temu wiem i dokonuję wyboru.

 • AgaTa 12 lat temu

  Nie fajna niespodzianka 15 zł za przelew zjadło oszczędność na spredzie.Nie polecam, w niejakim inkantorze do mojego banku jak wysłałam w tym miesiącu to przelew miałam za free a ceny takie same. Więc 15 zł robi różnicę. 

 • Tomek 12 lat temu

  Fajna sprawa, tanio i bez wychodzenia z domu. Do tego ceny super

 • Monika 12 lat temu

  Dowiedziałem się o nich z tej porównywarki i muszę powiedzieć,że wszystko ok: kontakt, ceny, przelewy, brak ukrytych opłat, które można znaleźć u konkurencji wszyscy pewnie widzą jakiej.  Polecam!! należy im się

 • Spajki 12 lat temu

   Z kantorów z których dotychczas korzystałem ten ma najlepszą obsługę techniczną! Dzwonisz, lub piszesz maila i odpowiedzi po kilkunastu minutach. W dodatku nawet jak masz pytanie nie związane z ich działalnością, to starają się na nie znaleźć odpowiedź! Mam rozliczenie EUR - raz - dwa w miesiącu transfery, bo kilka tys. Korzystałem z kilku kantorów i oprócz tego polecić mogę jeszcze Internetowy kantor. Chociaż we Fritzu nieco lepsze ceny.

 • Bartek.W 12 lat temu

  Można szukać gdzie indziej, ale ci przynajmniej są uczciwie, nie ukrywają kosztów tak jak walutomat czy cinkciarz. POLECAM!! Zgadzam się z przedmówcą i olewam banki !!

 • Szpilek184 12 lat temu

  o, kurcze. Bezprowizyjna obsługa aż 2 banków. To przelew idzie z 1-2 dni do innego banku.
  Rzeczywiście świetna oferta ;-)

 • Mobile 12 lat temu

  kupuje i sprzedaje u nich 100% bezpieczeństwa i pelny profesjonalizm

 • Jurek_Wawa 12 lat temu

  Dowiedziałem się o serwisie z tej strony i muszę przyznać, że jeśli chodzi o szybkość realizacji transakcji to jest znacznie lepiej niż u konkurencji nawet przy niskich kwotach i chyba najlepsze kursy.  Olewam banki!!!!

Informacja
Korzystanie z serwisu strefawalut oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, które zapisuje przeglądarka. Więcej w naszej polityce prywatności.