październik

11

2016

Ranking kantorów internetowych

Co się zmieniło na stronie głównej strefawalut.pl, jak z niej korzystać i na co zwrócić uwagę żeby wybrać najlepszą ofertę. Przygotowaliśmy poradnik pokazujący jak obsługiwać stronę główną po zmianach wprowadzonych na naszej stronie 01 października 2016 r.

Kalkulator walutowy

W centralnym miejscu strony głównej znajduje się kalkulator, w którym określamy kryteria szukanej przez nas oferty walutowej. Wybieramy czy chcemy kupić (kurs sprzedaży kantoru) czy sprzedać walutę (kurs kupna kanoru), wybieramy kwotę i definujemy walutę. To jedyne obowiązkowe dane.

Następnie jeżeli chcemy jeszcze bardziej ograniczyć wyszukiwanie należy zdefiniować konto, ponieważ to kryterium ma wpływ na wysokość opłaty, a co za tym idzie całościową kwotę. Można to zauważyć pozostawiając to pole nie ruszone, wtedy w tabeli przy Kwocie PLN Transakcji pojawi się ostrzegawczy trójkąt z napisem:

Nie uwzględniono kosztów przelewu – wybierz bank!

Zalecamy wybór kantoru internetowego, który posiada konto walutowe w Twoim banku. Dla przelewów do banków, w których e-kantor nie ma konta, może bowiem wystąpić dość spora opłata (nawet ponad 50 USD) pobierana przez przez banki pośredniczące. Natomiast jeżeli chcemy wykonać przelew za granicę, to najlepiej skorzystać z porównania przelewów zagranicznych.

Tabela kursów w kantorach internetowych

Nagłówki tabeli można dowolnie sortować przez zwykłe kliknięcie na tytuł danego pola. W domyśle wszystkie oferty są posortowane wg najlepszej (kwota PLN tranksacji najkorzystniejsza dla klienta, z uwzględnieniem promocji, które czasami robią bardzo dużą różnicę i "grzech"  byłoby z nich nie skorzystać). 

Z kolei jak przyjrzymy się wynikom w tabeli kursów walut w kantorach internetowych, to zauważymy na prawo dwa rodzaje przycisków:

 • PROMOCJA - pojawia się wtedy kiedy dany kantor ma w swojej ofercie atrakcyjną ofertę dla swoich klientów; jeżeli pojawi się ten przycisk to równocześnie na lewo od nazwy kantoru znajduje się ikonka przedstawiająca znak procenta - po najechaniu na tą ikonkę zobaczymy opis promocji.
 • PRZEJDŹ - przycisk przekierowania na stronę kantoru

 

Z kolei, po lewej stronie można kliknąć w nazwę kantoru. Wtedy przejdziemy na stronę opisową danej placówki, gdzie znajdziemy szczegółowy opis oferty.

Korzystanie ze strony jest bardzo intuicyjne, dlatego strona nie powinna sprawić nikomu problemu.

Komentarze • Łucja 5 lat temu

  Obstaję Gieldawalut.com, ostatnio wymieniałam dość dużą sumę pieniędzy na EUR realizacja trwała około 10 minut, a przelew na rachunku w zagranicznym banku był zaksięgowany za pół godziny czy nawet nieco szybciej.

 • agatta 6 lat temu

  Ja przeglądałam rankingi na kilku stronach internetowych, trochę się różnią, ale w każdym z nich w czołówce był Amronet, m.in. dlatego zdecydowałam się na założenie w tym kantorze konta. Korzystam już z jego usług ponad rok, przyznam, że warto i noty są słuszne:)

 • Urszula 8 lat temu

  super że piszecie takie oczywistości,
  chociaż znając nasze społeczeństwo to może faktycznie nie każdy jest w stanie zrozumieć takie oczywiste tabelki ;)

Informacja
Korzystanie z serwisu strefawalut oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, które zapisuje przeglądarka. Więcej w naszej polityce prywatności.