czerwiec

10

2014

Walutomat wspiera działania charytatywne Allegro

Walutomat znalazł się w gronie kilkunastu pierwszych brandów, które wspierają działania charytatywne Allegro na nowo utworzonym serwisie charytatywni.allegro.pl. Na początek platforma wymiany walut zaoferowała licytację 70% zniżki na zakup waluty. Promocja obowiązuje na zawsze, a zysk z aukcji zasili konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

To pierwsza aukcja Walutomat na platformie charytatywni.allegro.pl. - Tą aukcją chcielibyśmy zainicjować działania naszego serwisu w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Chcemy wspierać innych, ale też zachęcać naszych użytkowników do włączenia się w nasze działania. Razem możemy zdziałać dużo więcej – zachęca Tomasz Górski, Dyrektor Marketingu Currency One SA, operatora serwisu Walutomat. - Jeszcze w tym miesiącu na naszym allegrowym koncie pojawią się kolejne aukcje charytatywne, z których dochód przeznaczymy na rzecz organizacji pożytku publicznego – dodaje.

Licytacja wyjątkowej zniżki na zakup walut potrwa do 21 lipca 2014. Jej cena początkowa wynosiła tylko 1 zł. Licytacja dostępna jest pod adresem charytatywni.allegro.pl

Charytatywni.allegro.pl to nowa inicjatywa Allegro. Teraz w jednym miejscu organizacje pożytku publicznego oraz firmy, które współpracują z fundacjami mogą przeprowadzać aukcje. Dodatkowo dostały możliwość budowania społeczności wokół swoich zbiórek - zachęcania użytkowników do przyłączenia się do akcji i wystawiania przedmiotów na sprzedaż. Całkowity dochód z aukcji przekazywany jest bezpośrednio na konto organizatora aukcji. Allegro prowadzi działania charytatywnie, nie pobiera żadnych opłat za wystawianie ofert.

Wśród pierwszych licytujących charytatywnie na nowej platformie znaleźli się także: Gutek Film, Beko, ASUS, Lux Med i OBI. Startowi nowej platformy towarzyszy kampania „Podziel się tym, co masz najlepszego”, w ramach której ambasadorzy akcji - Anna Dymna, Ewa Błaszczyk i Jurek Owsiak - pokazują, jak może wyglądać dobroczynność online. Ich fundacje są trzema pierwszymi zarejestrowanymi na platformie organizacjami pożytku publicznego, które prowadzą zbiórkę.

O firmie currency One SA:

Currency One SA to operator serwisów Internetowykantor.pl oraz Walutomat.pl, liderów w branży internetowej wymiany walut. Firma powstała przez połączenie podmiotów we wrześniu 2013 r. Obecnie posiada ponad 50% obrotów na rynku wymiany walut online. Współpracuje z 20 bankami, oferując tanią i bezpieczną wymianę walut opartą o przelewy bankowe. Z serwisów korzysta 250 tys. klientów, którzy w porównaniu do kursów bankowych zaoszczędzili 400 mln zł. Wymian można dokonać w 4 najpopularniejszych walutach: CHF, USD, EUR, GBP.


Internetowykantor.pl to pierwszy w Polsce kantor online. Założony w 2010 r. przez Michała Czekalskiego i Łukasza Olka serwis daje możliwość bezpiecznej, szybkiej i taniej wymiany walut. Aby z niego korzystać, wystarczy mieć konto walutowe, które w większości banków można założyć przez internet w kilka minut. Z serwisu korzystają zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne, szczególnie kredytobiorcy i turyści. W maju 2014 z serwisu skorzystało już 140 tys. użytkowników, którzy zaoszczędzili do 6% w porównaniu do standardowych ofert banków. Serwis sprzężony jest z systemami ponad 20 banków, do których klienci mają bezpłatne przelewy. Przyjmuje również przelewy bezpośrednio z Unii Europejskiej. 90% transakcji odbywa się w mniej niż 15 min. Serwis ma aktualnie 100% pozytywnych opinii w niezależnym serwisie opineo.pl (140 tys. komentarzy).


Walutomat.pl to pierwszy na świecie serwis wymiany walut przez internet. Powstał w 2009 r. Jego twórcą jest Tomasz Dudziak – współtwórca allegro.pl. Użytkownicy Walutomatu mogą bezpośrednio, między sobą wymieniać waluty, indywidualnie ustalając kursy kupna i sprzedaży. Taki model działania pozwala pominąć pośrednictwo banków i tradycyjnych kantorów. Dzięki trójstopniowemu systemowi weryfikacji i zabezpieczeń, serwis gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa transakcji. Dzienna wartość transakcji sięga nawet 51 milionów złotych, a od 2009 roku 110 tysięcy użytkowników wymieniło ponad 12 miliardów złotych. Zaoszczędzili dzięki temu do 8% w porównaniu do standardowych ofert banków.

KomentarzeInformacja
Korzystanie z serwisu strefawalut oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, które zapisuje przeglądarka. Więcej w naszej polityce prywatności.