Tylko w ciągu ostatnich 10 dni w Walutomacie wymieniono 228 milionów złotych, a od początku działalności serwisu - niebagatelną kwotę 55 miliardów złotych. Na tej społecznościowej platformie wymiany walut zawieranych jest miesięcznie około 115 tysięcy transakcji. Pomimo większej aktywności konkurencji i pojawienia się nowych podmiotów, serwis wciąż zyskuje użytkowników. Świadczy o tym też liczba rejestracji w 2018, która wzrosła o 21,3 procent względem 2017. Także obroty w Walutomacie wzrosły o 13 procent rok do roku.
Walutomat.pl jest również narzędziem, z którego często korzystają klienci biznesowi (także dzięki uruchomieniu API). Jako jeden z nielicznych kantorów internetowych oferuje wypłatę euro w gotówce. Średnia taka wypłata wyniosła w 2018 roku 950 euro. Z ciekawostek warto wspomnieć, że najwyższa wymiana w Walutomacie w 2018 roku to 923 460 euro.
- Trzeba pamiętać, że Walutomat to polska, uznana marka, ciesząca się zaufaniem i nieprzerwanym działaniem od prawie 10 lat. Klienci to doceniają - mówi Katarzyna Moszko-Stachowska, PR Manager Walutomat.pl. - Liczba użytkowników imponuje, ale my nie spoczywamy na laurach. Wdrażamy wciąż nowe rozwiązania, na przykład wpłaty przez Przelewy24, wypłaty gotówkowe, aplikację mobilną czy tanie przelewy zagraniczne. Uruchomiliśmy także API dla klientów biznesowych. Pracujemy nad kolejnymi ułatwieniami dla klientów. Chcemy nadal być w czołówce liderów wymiany walut w Polsce.
Walutomat rozpoczął działalność w listopadzie 2009 roku. Nie jest typowym kantorem internetowym, bo jego idea opiera się o wymianę walut między użytkownikami, a serwis tylko pośredniczy w wymianie. Na platformie nie ma spreadu jako takiego, a jedynie niewielka prowizja (0,2%) od każdej transakcji. Walutomat.pl umożliwia również przelewy zagraniczne do 42 krajów na świecie w konkurencyjnych cenach w porównaniu do banków. Jako pierwszy uruchomił także wpłaty przez pay by linki dla klientów.