grudzień

16

2015

Błyskawiczne i darmowe przelewy międzynarodowe z Valuto

Currency One wprowadziła na rynek międzynarodową platformę Valuto, która oferuje giełdę wymiany walut oraz błyskawiczne, darmowe przelewy krajowe i międzynarodowe. Do Valuto włączono już ponad 20 krajów z Europy Zachodniej, Środkowo-Wschodniej i Skandynawii. To nowy, polski gracz na potężnym rynku przelewów międzynarodowych.

Serwis powstał w odpowiedzi na potrzebę małych i średnich przedsiębiorstw, które w rozliczeniach z zagranicznymi partnerami potrzebują tanich i szybkich przelewów międzynarodowych oraz korzystnych przewalutowań. Dzisiaj branża ta jest domeną banków i zagranicznych potentatów transferowych.

Valuto umożliwia natychmiastowe i darmowe przelewy między swoimi użytkownikami. Nie jest istotne, czy znajdują się oni w Rumunii, Polsce czy w Czechach. Pieniądze do odbiorcy trafią błyskawicznie, w 1 sekundę, i całkowicie za darmo. Użytkownik Valuto zapłaci tylko niewielką prowizję za przewalutowanie. Co ważne serwis jest kontem wielowalutowym, prowadzonym obecnie w 9 walutach, więc eliminuje potrzebę posiadania bankowych rachunków walutowych. Umożliwia także przesyłanie pieniędzy do kontrahentów czy osób indywidualnych, niezarejestrowanych w Valuto, po bardzo konkurencyjnych stawkach za przelewy.

- To propozycja dla klientów polskich i międzynarodowych, oferująca nie tylko szybkie i tanie transfery, ale także bardzo korzystną wymianę walut. Wszystko odbywa się w ramach jednego konta, wystarczy kilka klików i mamy pewność, że wybraliśmy najtańszą opcję na rynku – mówi Łukasz Olek, pomysłodawca Valuto i członek zarządu Currency One.

Do Valuto można się zarejestrować z 32 krajów europejskich, z m.in. Polski, Holandii, Francji, Hiszpanii, Rumunii czy całej Skandynawii. Planowane jest włączenie kolejnych. Kraje, z których można się zarejestrować, nie ograniczają możliwości transferu na inne państwa. Serwis umożliwia wymianę i transfery EUR, GBP i USD oraz lokalnych walut.

- Pomysł na Valuto powstał nie tylko z chęci rozwoju Spółki Currency One, ale przede wszystkim w odpowiedzi na realne problemy i potrzeby firm, szukających optymalizacji kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Sporą część tych kosztów stanowią opłaty związane z koniecznością otwarcia rachunków walutowych, ich utrzymywania, opłat operacyjnych za przelewy, a także wysokie koszty wymiany walut. Inną bolączką w przypadku transferów międzynarodowych jest czas ich realizacji. I tu również Valuto ma konkretną, konkurencyjną ofertę dla swoich klientów - dodaje Łukasz Olek.

Spółka Currency One SA od lipca 2015 roku posiada licencję instytucji płatniczej Komisji Nadzoru Finansowego. Licencja została paszportowana na wszystkie kraje Unii Europejskiej, co oznacza, że Currency One jest uznawaną przez krajowych regulatorów instytucją płatniczą na terenie całej Unii.

Currency One jest największym, pod względem obrotów, operatorem kantorów internetowych w Polsce: Walutomatu i InternetowyKantor.pl. Roczny obrót spółki wyniósł w 2014 r. ponad 10,4 mld zł.

KomentarzeInformacja
Korzystanie z serwisu strefawalut oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, które zapisuje przeglądarka. Więcej w naszej polityce prywatności.