grudzień

12

2013

Cinkciarz jedną z 2000 najważniejszych polskich firm wg Rzeczpospolitej.

Cinkciarz zdobył miejsce 820 na liście firm, które będą miały największy wpływ na polską gospodarkę w przyszłym roku. Bank Centralny Szwajcarii nadal będzie oferował wyjątkowo tanie kredyty, co może w długim okresie oznaczać spadek ceny franka.

Sukces Cinkciarza

Lista 2000 Rzeczpospolitej to ranking dwóch tysięcy firm polskich, których przychody ze sprzedaży przekraczają 100 mln złotych. W ten sposób powstaje lista firm, które będą miały największy wpływ na krajową gospodarkę w najbliższym roku. Jako pierwszy kantor internetowy znalazł się na niej cinkciarz.pl. żeby jeszcze bardziej podkreślić jego sukces trzeba zaznaczyć, iż znalazł się od razu na miejscu 820. Ranking tworzony jest od pięciu lat. Do stworzenia zestawienia brano także pod uwagę takie czynniki jak aktywa ze sprzedaży na koniec poprzedniego roku, dynamikę przychodów ze sprzedaży, wynik finansowy netto, kapitał własny, poziom inwestycji i zatrudnienia oraz stopę zwrotu z kapitału. Pokazuje to jak szybko rozwijają się internetowe kantory. Cinkciarz jest tym kantorem, który najintensywniej promuje się w mediach, za pomocą reklamy w kinach tv, a także przez patronat nad serwisami walutowymi. Sponsoruje także drużynę żużlową. Ranking pokazuje, że te działania mające za zadania przyciągnąć klientów sprawdzają się.

W Szwajcarii bez zmian

Z innych informacji warto zwrócić uwagę na decyzje banku Szwajcarii, który zdecydował się utrzymać rekordowo niesie stopy procentowe, które wynoszą 0,00%-0,25%. Niskie oprocentowanie to dobra wiadomość dla kredytobiorców, gdyż oznacza ona iż podaż franka ciągle będzie rosnąc. Jest to działanie mające za zadanie nie tylko wesprzeć gospodarkę, ale także wywołać inflacje i obniżyć wartość franka szwajcarskiego, który w swojej obecnej wartości nie wpływa pozytywnie gospodarkę. Mimo to oczekiwany wzrost gospodarczy wyniesie tam od 1,5% do 2 %.

Kursy Walut

Na chwile obecną złotówka traci na wartości. Euro jak i frank zyskują po około 0,1% podczas gdy dolar 0,2%. Ma to także odniesienie w kursie pary walutowej EUR/USD gdzie dolar zyskuje różnice, czyli 0,1%. Coraz więcej analityków jest zdania, iż niedługo dolar może spać rekordowo mocno w stosunku do wspólnotowej waluty i przekroczyć barierę 1,40 EUR/USD. Można być wtedy niemal pewnym, iż zostanie przekroczona psychologiczna granicy 3,00 zł za dolara.

KomentarzeInformacja
Korzystanie z serwisu strefawalut oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, które zapisuje przeglądarka. Więcej w naszej polityce prywatności.