grudzień

21

2015

Cinkciarz.pl Graczem Roku 2016 według “Forbesa”

Serwis wymiany walut zwyciężył w prestiżowym rankingu miesięcznika “Forbes”. Jak podkreśla redakcja pisma, w kategorii finanse Cinkciarz.pl okazał się wręcz ulubieńcem jurorów.

Wyboru Graczy Roku 2016 dokonało jury, w skład którego weszli przedsiębiorcy, reprezentanci firm doradztwa strategicznego oraz zarządcy private equity. W kapitule znaleźli się ludzie pracujący z firmami od momentu wymyślenia technologii poprzez jej rozwój aż po zwrot zainwestowanego w nią kapitału.

W kategorii finanse Cinkciarz.pl zajął pierwsze miejsce, zdobywając 23 punkty. Wyprzedził takie firmy i instytucje, jak Vivus (20 pkt.), Kruk (19 pkt.), Alior Bank (18 pkt.) i PKO BP (14 pkt.).

- Ranking Graczy „Frobesa” najczęściej wygrywają firmy, których pozycja umacnia się, biznes krzepnie, dzięki czemu zaczynają odbierać rynek słabnącym markom zagranicznym. Największe wrażenie robi przemeblowanie, do jakiego doszło w branży finansowej. Przez lata wszystkie karty rozdawały banki, w tym roku zostały pokonane przez młode przedsiębiorstwa z branży fintech (finansów stymulowanych technologiami). Ulubieńcem jurorów okazały się internetowy kantor Cinkciarz.pl i Vivus […]. Takiego tempa wzrostu nie notował nawet Alior Bank, dotychczasowy beniaminek z sektora finansowego – piszą autorzy zestawienia.

Jak zaznaczają, do tej pory w czołówce tej branży zawsze wygrywali bankierzy. W tym roku dwa pierwsze miejsca zajęli nowi gracze, działający na pograniczu finansów i technologii. - Zwycięzca to Cinkciarz.pl, założona przez Marcina Pióro. […] Pióro stworzył konkurencję tak poważnym firmom, jak Western Union. Dla popularyzacji usługi wśród amerykańskiej Polonii zdecydował się na podpisanie umowy sponsorskiej z koszykarskim klubem Chicago Bulls - podkreśla redakcja.

- Dziękujemy za wyrazy uznania, którymi obdarzyli nas eksperci rynku finansowego. Ich pozytywna opinia na temat serwisu i perspektyw jego rozwoju oraz zaufanie klientów, którzy dokonują u nas transakcji wymiany walut, nieustannie motywują nas do podejmowania wyzwań oraz realizacji coraz śmielszych planów - mówi Piotr Kiciński, wiceprezes Cinkciarz.pl.

W pozostałych kategoriach zwyciężyli: produkty dla firm (B2B) - Nowy Styl, nowe technologie - LiveChat, marki - CCC, usługi - Uber, infrastruktura i budownictwo – Budimex. W ub. r. w kategorii finansów tytuł Gracza Roku zdobył mBank. Dwa lata temu liderem rankingu był Bank Zachodni WBK.

Zwycięstwo w rankingu „Forbesa” to kolejny sukces spółki. W ub. tyg. redakcja Bloomberg Businessweek Polska wyłoniła najlepszych menedżerów 2015 r. W gronie laureatów znalazł się Marcin Pióro, prezes Cinkciarz.pl.

KomentarzeInformacja
Korzystanie z serwisu strefawalut oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, które zapisuje przeglądarka. Więcej w naszej polityce prywatności.