grudzień

19

2016

Czym są transfery walutowe i kto z nich korzysta?

Przelewy zagraniczne to w ostatnim czasie bardzo popularne rozwiązanie. Duży wpływ mają na to przemiany o charakterze globalizacyjnym które sprawiają, że coraz więcej osób dokonuje zakupów w zagranicznych sklepach internetowych, pracuje poza granicami Polski lub współpracuje z podmiotami z krajów sąsiednich. Warto zatem przyjrzeć się tej i usłudze oraz określić, czym są transfery walutowe o charakterze międzynarodowym.

Transfery walutowe umożliwiają przelanie środków do odbiorcy znajdującego się poza granicami naszego kraju w walucie, która tam obowiązuje. W przypadku tego typu transakcji istnieją dwa sposoby na przewalutowanie środków. Możemy od razu wysłać złotówki, które zostaną wymienione przez wybrany serwis po atrakcyjnym kursie podobnym do tego, z jakim mamy do czynienia w przypadku kantorów internetowych. Możliwe jest również przelanie środków już przewalutowanych, które wymienimy wcześniej na własną rękę i zgromadzimy je na naszym rachunku walutowym. Może okazać się, że druga opcja jest korzystniejsza, jednak zachodzące różnice nie powinny być znaczące.

Pamiętajmy, że transfery walutowe to obecnie nie tylko serwisy zajmujące się wyłącznie ich obsługą. Taką funkcję pełnią również portale takie jak PayPal czy serwisy bankowości internetowej. W zdecydowanej większości przypadków są to jednak alternatywy o wiele droższe, w przypadku których musimy liczyć się nie tylko z możliwością naliczania opłat dodatkowych za przelew, ale również z mało atrakcyjnym kursem przewalutowania. Ponadto, wyjątkowo drogim rozwiązaniem w tym przypadku są też przekazy gotówkowe, gdzie w zależności od wysokości transferu musimy liczyć się z opłatą od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. W związku z tym serwisy obsługujące internetowe transfery walutowe są rozwiązaniem wyjątkowo tanim, szybkim i bezpiecznym. Ponadto, do ich prawidłowego funkcjonowania klient w wielu przypadkach nie potrzebuje rachunku walutowego.

Kto korzysta z transferów walutowych?

Z usług serwisów zajmujących się obsługą transferów walutowych korzystają przede wszystkim ci klienci, którzy zmuszeni są do dokonywania cyklicznych transakcji z podmiotami zza granicy. Ze względu na to, wśród Polaków duże grono użytkowników stanowią emigranci stali i zarobkowi. Bardzo często wysyłają oni środki do rodzin znajdujących się w kraju, a korzystanie z tego typu portali pozwala na minimalizację naliczanych kosztów dodatkowych. Ponadto, jest to rozwiązanie stosunkowo szybkie, dzięki czemu zasilanie kont najbliższych przebiega sprawnie i bezproblemowo. W skali całego roku pieniądze zaoszczędzone dzięki internetowym transferom walutowym mogą urosnąć do znaczących kwot w stosunku do tego, jakie pieniądze przyszłoby zapłacić emigrantom za przekazy pocztowe czy przelewy bankowe.

Kolejną grupą klientów, która wybiera to rozwiązanie są przedsiębiorcy. Bardzo często dokonują oni cyklicznych transakcji w walutach obcych z kontrahentami zza granicy. Dzięki transferom walutowym mogą oni dokonać tego minimalizując koszty. Ponadto, wiele serwisów wprowadza usprawnienia dokumentacji dokonanych transferów dla klientów biznesowych.

Niektóre osoby decydują się również na transakcje jednorazowe. Potencjalni klienci mogą być zmuszeni do dokonania dużego transferu pieniężnego np. za zakup samochodu za granicą. W tym przypadku transfery walutowe okazują się być świetną alternatywą. Atrakcyjne warunki przewalutowania oraz zminimalizowane i niezależne od wysokości transakcji opłaty dodatkowe sprawiają, że jest to obecnie jedno z najlepszych rozwiązań w przypadku międzynarodowych przelewów walutowych o charakterze jednorazowym.

Komentarze • nikina 6 lat temu

  Korzystałeś może z ekspresowych przelewów z gieldawalut.com?? Słyszałam że na zagranicznym rachunku już w 20 minut maks są pieniądze. Myślę, że dopłata za taki transfer by się spokojnie zwróciła jako że przewalutowania są bardzo tanie- o tym już się w praktyce nie raz i nie dwa przekonałam.

 • bartoszyl 6 lat temu

  Portale do transferów walutowych (choć działają całkiem nieźle) mi zastępuję Gieldawalut.com. Przekazanie pieniędzy odbywa się bezgotówkowo, koszt zminimalizowany do 9 zł- najwyżej (EUR maks. 5 zł). Przewalutowanie jest tasze niż na wspomnianych portalach i to właśnie przemawia za tym, że jednak platforma kantorowa sprawdza się lepiej.

 • Remik 6 lat temu

  Mieszkam za granicą i regularnie wspomagam rodziców w Polsce. Najłatwiej jest mi przekazywać pieniądze dla nich przelewem, natomaist aby koszt był jak najniższy korzystam z platformy Amronet. Wymieniam najpierw na PLN po korzystnym kursie a kolejno zlecam darmowy przelew w złotych na ich konto.

 • jacent 6 lat temu

  Na daną chwile płatności w walucie są u mnie w firmie częstą koniecznością, początkowo korzystaliśmy w przelewów bankowych lecz przerzuciliśmy się na tańszy wariant- transfer bezgotówkowy z Pluskantor.pl. Tutaj jednocześnie wyjątkowo korzystnie realizujemy przewalutowanie.

Informacja
Korzystanie z serwisu strefawalut oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, które zapisuje przeglądarka. Więcej w naszej polityce prywatności.