sierpień

22

2016

Jak sporządzić aneks do umowy kredytu walutowego?

Dzięki postanowieniom Ustawy antyspreadowej, klienci banków którzy zdecydowali się na zaciągnięcie walutowego kredytu hipotecznego mogą spłacać swoje zadłużenie w przewalutowanych już środkach, zakupionych na własną rękę. Dzięki temu unikają niekorzystnych kursów bankowych i mogą wymieniać złotówki na franki lub euro np. za pośrednictwem kantorów internetowych. Jest to rozwiązanie, które pozwala na generowanie znaczących oszczędności nie tylko na pojedynczych spłatach, ale przede wszystkim w skali rocznej lub w perspektywie często kilkudziesięcioletniego okresu trwania umowy kredytowej.

Warto jednak zauważyć, że w zależności od banku sposób sporządzania aneksu do umowy może znacząco różnić się od siebie. W związku z tym przedstawiamy skrócony opis formalności, jakie przyjdzie nam wykonać jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie. Zaznaczamy również, że sporządzanie aneksu do umowy jest w bankach które oferowały walutowe kredyty hipoteczne jest bezpłatne, zgodnie z postanowieniami Ustawy antyspreadowej.

  • Alior Bank - wniosek o aneks podpisywany w banku przez wszystkich kredytobiorców. Bank otwiera rachunek walutowy, gdzie można wpłacać przewalutowane środki.

  • BGŻ S.A. – od momentu zgłoszenia przez klienta chęci sporządzenia aneksu bank ma 7 dni na przygotowanie niezbędnych dokumentów. Aneks podpisywany jest przez wszystkich kredytobiorców i najlepiej sporządzić go w tej samej placówce, w której podpisywaliśmy umowę kredytową, co znacząco skróci czas oczekiwania na jego przygotowanie.

  • BNP Paribas – nie ma potrzeby sporządzania aneksu w oddziale banku. Przewalutowane środki możemy przelewać na rachunek złotówkowy, na który wcześniej przelewaliśmy pieniądze w rodzimej walucie. Bank automatycznie odnotuje zmianę sposobu spłaty i prześle na adres klienta aneks do podpisu. Dodatkowy rachunek walutowy nie będzie zakładany.

  • BPH - nie ma potrzeby sporządzania aneksu w oddziale banku. Przewalutowane środki możemy przelewać na rachunek złotówkowy, na który wcześniej przelewaliśmy pieniądze w rodzimej walucie. Bank automatycznie odnotuje zmianę sposobu spłaty i prześle na adres klienta aneks do podpisu. Dodatkowy rachunek walutowy nie będzie zakładany.

  • BOŚ Bank – aneks podpisywany jest przez wszystkich kredytobiorców walutowych w oddziale, a bank ma 14 dni na jego przygotowanie.

  • BZ WBK – aneks podpisywany jest przez wszystkich kredytobiorców walutowych w oddziale, a bank ma 7 dni na jego przygotowanie. Po jego sporządzeniu otwierane jest bezpłatne konto walutowe do spłaty rat kredytu hipotecznego.

  • Citi Bank – bezpłatne konto walutowe jest otwierane w momencie, gdy klient ma podpisaną umowę na środki depozytowe. W innym wypadku musi zgłosić się do placówki banku o przygotowanie odpowiedniego aneksu. Od chwili jego podpisania możliwa jest spłata kredytu za pośrednictwem środków w walucie obcej.

  • Deutsche Bank – aneks podpisywany jest przez wszystkich kredytobiorców walutowych w oddziale, a bank ma 14 dni na jego przygotowanie. Po jego sporządzeniu otwierane jest bezpłatne konto walutowe do spłaty rat kredytu hipotecznego.

  • Euro Bank – od momentu złożenia wniosku o aneks do umowy kredytowej, bank ma 14 dni na jego przygotowanie. Po jego sporządzeniu otwierane jest bezpłatne konto walutowe do spłaty rat kredytu hipotecznego.

  • Getin Bank – od momentu złożenia wniosku o aneks do umowy kredytowej za pośrednictwem infolinii lub e-mailowo, bank ma 30 dni na jego przygotowanie. Po jego sporządzeniu otwierane jest bezpłatne konto walutowe do spłaty rat kredytu hipotecznego.

  • ING – aby sporządzić aneks, klient musi skontaktować się z doradcą banku lub poprzez infolinię. Aneks jest podpisywany przez wszystkich kredytobiorców w oddziale, a po jego prawidłowym sporządzeniu otwierane jest bezpłatne konto walutowe do spłaty rat kredytu hipotecznego.

  • mBank – aby sporządzić aneks, klient musi skontaktować się z bankiem poprzez infolinię lub za pośrednictwem bankowości internetowej. Od tego momentu bank ma 2 dni na przygotowanie aneksu, który jest podpisywany przez wszystkich kredytobiorców, po czym uruchamiane jest bezpłatne konto walutowe.

  • Millenium - aby sporządzić aneks, klient musi skontaktować się z doradcą banku lub poprzez infolinię. Od tego momentu bank ma 14 dni na jego przygotowanie. Aneks podpisywany jest przez wszystkich kredytobiorców, a po jego prawidłowym sporządzeniu uruchamiane jest bezpłatne konto walutowe do spłaty rat kredytu hipotecznego.

  • Nordea – od momentu złożenia wniosku o aneks, bank ma 14 dni na jego przygotowanie. W oddziale aneks podpisywany jest przez wszystkich kredytobiorców, po czym otwierane jest konto techniczne do dokonywania wpłat na raty kredytu hipotecznego.

  • PKO BP – aby sporządzić aneks do umowy kredytowej, należy skontaktować się z doradcą ds. kredytów hipotecznych i umówić się na spotkanie. W ustalonym terminie wszyscy kredytobiorcy podpisują przygotowany dokument. Od tego momentu otwierane jest konto techniczne do dokonywania wpłat na raty kredytu hipotecznego.

  • Pekao - aby sporządzić aneks do umowy kredytowej, należy skontaktować się z doradcą ds. kredytów hipotecznych i umówić się na spotkanie. W ustalonym terminie wszyscy kredytobiorcy podpisują przygotowany dokument. Od tego momentu otwierane jest konto techniczne do dokonywania wpłat na raty kredytu hipotecznego.

  • Reiffeisen – aby podpisać aneks do umowy kredytowej klient powinien złożyć odpowiedni wniosek w jednym z oddziałów banku. Bank ma 7 dni na przygotowanie dokumentów. Aneks podpisywany jest przez wszystkich kredytobiorców, po czym uruchamiany jest bezpłatny rachunek walutowy.

  • Santander Consumer Bank – aby sporządzić aneks do umowy kredytowej należy skontaktować się z pracownikiem banku poprzez infolinię. Od tego momentu bank ma 14 dni na przygotowanie odpowiednich dokumentów, po czym przesyła aneks na adres kredytobiorcy w dwóch egzemplarzach, z czego jeden odsyłany jest do banku.
  • Komentarze



    • leszek 6 lat temu

      W sporządzeniu aneksu pomogła mi kilka lat temu znajoma księgowa, podpowiedziała mi również gdzie będę mógł możliwie najtaniej kupować CHF poza banami. Był to kantor Amronet. I wiecie co..do dziś tak jest, nadal oferuje tę walutę po bardzo korzystnym kursie.

    Informacja
    Korzystanie z serwisu strefawalut oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, które zapisuje przeglądarka. Więcej w naszej polityce prywatności.