maj

31

2018

Kantor internetowy dla firm

Polskie firmy coraz częściej rozwijają swoją działalność na rynkach międzynarodowych. Wpływ na to mają nie tylko doskonałe warunki do rozwoju na arenie międzynarodowej, odwaga i dokładnie opracowana strategia działania. Ekspansji działalności za granicą sprzyja również bardzo dynamiczny rozwój technologiczny. Jednym z kluczowych narzędzi ułatwiających pracę oprócz internetu, bankowości elektronicznej czy telefonu są kantory internetowe. Przyjrzyjmy się, w jaki sposób duża popularność e-kantorów wpływa na rozwój polskich przedsiębiorstw.

Intensywny wzrost polskiego importu

Statystyki Głównego Urzędu Statystycznego już od kilku lat podkreślają znaczenie polskiego importu. Z roku na rok sprzedajemy za granicą coraz więcej i zarabiamy na tym coraz większe sumy pieniędzy. Zdaniem GUS w 2016 roku polski import wynosił 777,5 mld złotych. 6 lat wcześniej (w roku 2010) wynosił on 536,2 mld złotych. Łatwo więc obliczyć, że w ciągu 6 lat import wzrósł o niemal 50%. Najważniejsze jest jednak to, że rok do roku wzrasta i bardzo dobrze rokuje na kolejne lata. Rozwijając biznes na rynkach międzynarodowych przedsiębiorcy skupiają się na tym aby korzystać z bezpiecznych, elastycznych i ekonomicznych narzędzi. Dotyczy to nie tylko obszarów produkcji czy świadczenia usług, lecz także zarządzania przedsiębiorstwem oraz optymalizacji jego kosztów. To, co łatwe, intuicyjne i tanie bardzo szybko wypiera skomplikowane procedury i urządzenia, jakie wiodły prym w przeszłości. W ten trend doskonale wpisują się kantory internetowe, które zapewniają szybką i tanią wymianę walut. W skali kwartału lub roku wymiana walut online zapewnia nawet w niewielkiej, rodzinnej firmę bardzo dużą redukcję kosztów. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przedsiębiorcy mogą przeznaczyć na rozwój i kolejne inwestycje.

 

Rozwiązanie szyte na miarę, czyli idealny kantor internetowy

Co ciekawe, jeszcze wielu przedsiębiorców, którzy już wcześniej pracowali na rynkach zagranicznych lub tych, którzy dopiero planują rozwój swojej działalności, nigdy nie słyszalo o kantorach internetowych. Jest to zrozumiałe, bo można sobie przecież bez nich poradzić i wymieniać walutę np. w droższych bankach. Dlatego ten artykuł jest dla tych, którzy nie skorzystali jeszcze z tego typu usługi.

 

Kantory internetowe to już nie tylko wymiana walut

Kantory internetowe to już nie tylko wymiana walut, niektóre z kantorów oferują również przelewy zagraniczne. Chociażby robi tak jeden z największych polskich kantorów internetowych, o czym pisaliśmy w artykule Przelewy24, Internetowykantor.pl i Walutomat połączone aliansem strategicznym. Jeżeli komuś zależy na przelewach zagranicznych to zachęcamy do odwiedzenia strony Przelewy Zagraniczne.

Korzystając z usług tradycyjnego banku, dla każdej waluty musimy posiadać osobne konto. Może się więc zdarzyć, że jedna firma będzie potrzebowała 3,4 lub więcej rachunków. W większości przypadków obsługa każdego konta jest płatna, a od wykonywanych przelewów pobierana jest prowizja. Na przykład w mBanku prowizja wynosi 0,35% kwoty przelewu, min. 20 zł, max. 200 zł>. Oprócz prowizji za przelew u banku nadawcy, mogą wystąpić również koszty banków pośredniczących, a te nie są małe i mogą wynieść nawet 10-50 USD dodatkowo do opłaty bankowej.

Platforma transferów walutowych lub kantor internetowy z możliwościami przelewów zagranicznych rozwiązuje ten problem. W jednym miejscu kupujemy i sprzedajemy waluty taniej niż w banakach, a do tego wysyłamy tanie przelewy zagraniczne. Dodatkowo korzystamy z bardziej atrakcyjnych kursów wymiany i nie ponosimy dodatkowych kosztów.


Kantory internetowe oferują dostęp do wielu różnych par walutowych oraz posiadają coraz większą liczbę banków współpracujących. Dla biznesu jest to szczególnie ważne, ponieważ takie rozwiązanie skraca czas realizacji przelewów oraz pozwala obniżyć opłaty dodatkowe.


Oprócz wyżej wymienionych możliwości skrojony na miarę kantor internetowy powinien gwarantować:

• Możliwość wykonywania przelewów międzynarodowych.
• Dostęp do konta za pośrednictwem aplikacji mobilnej.
• Dostęp do kalkulatora walutowego.


Musimy podkreślić, iż wymienione wyżej cechy to nie są marzenia i przewidywania na przyszłość. Właśnie taką ofertę proponują swoim klientom kantory walutowe. Wystarczy tylko porównać ich oferty, wybrać najlepszą i rozwijać działalność poza granicami Polski.

 

Zalety portfela walutowego

Klienci firmowi stawiają kantorom internetowym o wiele wyższe wymagania niż osoby indywidualne. Dla nich tworzone są rozwiązania, które nie tylko ułatwiają wymianę walut, lecz także wyprzedzają tradycyjną bankowość elektroniczną. To właśnie oni szczególnie często korzystają z portfela walutowego. Co to jest? Jest to dostęp do kilku rachunków walutowych na jednym koncie. To proste rozwiązanie, dzięki któremu klient zarządza kilkoma kontami, wykonuje przelewy i zleca operacje w serwisie. Portfel walutowy znajdziemy m.in. w Kantorze Alior Banku oraz w rKantor.

 

Czy powinniśmy obawiać się kantorów internetowych?

Działalność na wielu rynkach międzynarodowych wiąże się z obrotem dużymi kwotami. W związku z tym wielu klientów obawia się o swoje pieniądze oraz o bezpieczeństwo transakcji. Kantory internetowe wykorzystują najnowsze rozwiązania technologiczne, aby zapewnić swoim użytkownikom pełne bezpieczeństwo. Szyfrowane połączenia SSL, konta chronione hasłami oraz potwierdzanie transakcji kodem SMS to tylko wybrane z wielu stosowanych zabezpieczeń.


Warto więc podkreślić, że zarówno nasze pieniądze, jak również dane osobowe i dane kontrahentów są w e-kantorze są bezpieczne i nie musimy obawiać się o niebezpieczeństwo.

 

Jaki kantor internetowy wybrać?

Na koniec zawsze pojawia się pytanie, co do wyboru konkretnego kantoru internetowego. Jeśli nie wiem, który kantor wybrać warto zapoznać się z opiniami i rankingami, które dostępne są w sieci. Należy porównać ofertę, koszty oraz wygodę korzystania z portalu. Warto zwrócić uwagę na popularność danego kantoru i opinie użytkowników. Zawsze lepiej również wybrać znany, popularny kantor, np. internetowykantor (ich opis znajduje się tutaj) czy walutomat (opis tutaj). To znane i szanowane marki, którym na pewno możemy zaufać.

Komentarze • Panczo 5 lat temu

  Krótko korzystam z usługi wymiany walut przez internet ponieważ dopiero w tym roku pojawiła się taka potrzeba. Zacząłem od kantoru gieldawalut.com i po zostałem przy nim jak na razie. Bez zarzutu obsługuje transakcje firmowe, po kursie platformy od razu wymiana jest dokonana, co dla mnie jest istotną zaletą.

 • świerczyn 5 lat temu

  Chyba każdy kantor internetowy obsługuje firmy. W końcu e-kantory są nastawione na to, że z ich usług będą korzystali przedsiębiorcy. Tyle, że nie wszystkie dają sobie z tym dobrze radę, sam to odczułem testując klika kantorów online. Jakbym natomiast miał któryś polecić, to pluskantor.pl. Zapewnia błyskawiczne transakcje , spread niewielki i ceny rozsądne- a tego właśnie oczekuje klient biznesowy.

 • a.bery 5 lat temu

  Bardzo dobrze jako kantor dla firm wypada Amronet, bardzo szybkie wymiany, niezawodność w zakresie przelewów.

 • krolo 5 lat temu

  Ja kilka kantorów sprawdziłem, zanim znalazłem ten, który mi najbardziej pasuje. Jest nim Gieldawalut. Główna zaleta - dobre kursy i możliwość wymiany społecznościowej. Warto teraz założyć u nich konto, bo dla nowych klientów jest bardzo dobra zniżka na pierwszy miesiąc.

 • grinngo 5 lat temu

  Wybór kantorów (i to dobrych) jest naprawdę duży. Moim ulubionym jest Pluskantor, bo mają możliwość odroczenia płatności - co sie rzadko zdarza, a jest bardzo korzystne. Druga sprawa, to bardzo niski spread i natychmiastowe przewalutowanie.

 • Pilesz 6 lat temu

  Pewnie tak. Ja kupuję walutę na Amronet.pl tutaj wszystko przebiega łatwo i sprawnie. Po kursie kantoru preferuję, bo w ten sposób do przewalutowania dochodzi natychmiast i swobodnie mogę dysponować środkami w takiej walucie jaką potrzebuję.

 • kroll 6 lat temu

  A ktoś wymieniał już na Pluskantor i korzystał z ich odroczonej płatności? Chciałbym z tej opcji skorzystać, ale zastanawiam się czy faktycznie jest to takie proste jak opisują u siebie na stronie. Dotychczas zawsze wymieniałem na zwykłych zasadach.

 • Danka 6 lat temu

  Myślałam właśnie aby w firmie wymieniać na gieldawalut.com, bo tak korzystnej oferty nie widziałam jeszcze nigdy, ale jak to jest powiedzcie z czasem realizacji? Słyszałam że na platformach to trwa długo, niemniej jednak ta ma opcję "po kursie serwisu"- czy mam to w praktyce traktować jako szybkie przewalutowanie?

 • KlaraP 6 lat temu

  E-kantor to dobre rozwiązanie zarówno dla firm, jak i dla osób prywatnych. Ale ja właśnie dzięki temu, że u nas w firmie robimy przewalutowania przez Amronet, przekonałam się do tego sposobu wymiany pieniędzy. Naprawdę jest to bardzo korzystna opcja, wygodna i bezpieczna, co też jest ważne, bo przecież chodzi niejednokrotnie o bardzo duże kwoty.

 • ursula 6 lat temu

  Też w firmie korzystamy z wymiany online, a dokładniej z portalu Gieldawalut. Tam zawsze wychodzi najkorzystniej, bo mają bardzo dobry kurs. Bardzo ważna jest też kwestia bezpieczeństwa, ale i to kantor zapewnia na wysokim poziomie.

 • Bilink 6 lat temu

  Większość kantorów internetowych to dobre miejsca do biznesowych transakcji transakcji. Mnie jednak najbardziej odpowiada pluskantor.pl bo poza podstawowymi kryteriami czyli: bezpieczeństwo, korzystna wycena i szybkość przewalutowań spotkałem się tu z bardzo życzliwą obsługą. Nawiązując kontakt można nawet kurs negocjować.

 • KatarzynaMonika 6 lat temu

  Tak, po kursie dostępnym wymieniasz od razu, z oczekiwaniem wiąże się jedynie opcja społecznościowej wymiany na gieldawalut.com. Ja korzystałam z obydwu modeli przewalutowania, zależnie od tego czy wolałam szybciej czy jeszcze taniej. Chociaż jak słusznie zauważyłeś dostępne kursy są toi bardzo korzystne.

 • Minlaj 6 lat temu

  Zastanawiam się własnie nad Gieldawalut.com, kursy dostępne mają najlepsze tylko że jest to platforma więc mam pytanie do użytkowników, czy po tym kursie dostępnym wymiana jest faktycznie zatwierdzona z chwili na chwilę. W firmie to tak samo ważne jak oszczędność. Gdyby nie ten drobny znak zapytania już dawno bym był ich klientem, bo jak wyliczałem to każda jedna wymiana byłaby tańsza o kilkaset zł. niż do tej pory realizowane w banku.

 • KamilaW 6 lat temu

  Ja stawiam na bezpieczeństwo - bo to przy transakcja online jest dla mnie najistotniejsze. Wymieniam na Pluskantor, bo mają witrynę zabezpieczoną w taki sam sposób jak banki internetowe + każdy przelew wymaga potwierdzenia kodem, wysłanym do nas sms.

 • pelen 6 lat temu

  Wymieniam walutę jak na razie tylko na prywatne, w sumie drobne potrzeby, główne chodzi o zakupy na ebay itp. i korzystam z Gieldawalut.com, jest to świetna platforma kantorowa do transakcji online. Uważam że w biznesie też by się przydała. I ze względu na praktyczną obsługę przewalutowań i ich niski koszt.

 • OlegL 6 lat temu

  Dla mnie najważniejsze jest by kantor, w którym wymieniam pieniądze był bezpieczny i miał jak najlepsze kursy. Dlatego wymieniam w Amronet, bo spełnia obydwa te warunki. Poza tym, to kantor, który jest na rynku bardzo długo i nie bez powodu cieszy się dużym zaufaniem.

 • nalsoon 6 lat temu

  Łatwiej i jest kontrolować finanse jak pieniądze mogę zawsze od razu przewalutować. Żeby sobie nie generować wiecznie kosztów (często muszę wymieniać walutę i bywa że wysokie sumy pieniędzy) korzystam z Pluskantor.pl, ze względy na brak prowizji od wymiany.

 • Piotr 6 lat temu

  Prowadzę niewielką firmę i od kilku lat wymieniam w różnych kantorach internetowych. Teraz korzystam ze strony Gieldawalut, bo ma najlepszą ofertę. Bardzo dobrze działa u nich opcja wymiany społecznościowej i faktycznie można czasami znaleźć bardzo korzystną ofertę. Oczywiście, jeśli ma się trochę czasu na wymianę. Ale czasami naprawdę warto poczekać.

 • marzena wydrych 6 lat temu

  Jestem zdania że wiele z tych kantorów sprawdziłoby się w przedsiębiorstwie. W praktyce miałam okazję poznać Amronet, korzystam nadal co samo mówi za siebie. W biznesie trzeba sprawnie realizować wszelkie sprawy finansowe i to właśnie te e-kantor mi zapewnia.

 • gali 6 lat temu

  Teraz to jest tak dużo tych kantorów, że trzeba się trochę naszukać, takiego co ma naprawdę dobry kurs i jest bezpieczny. Ja już od jakiegoś czasu wymieniam waluty na stronie pluskantor.pl i zawsze wszystko jest ok. Teraz widziałam, że dla nowych klientów pierwszą wymianę mają za darmo (po kursie rynkowym) - fajna opcja, dla kogoś kto zaczyna dopiero z e-kantorami.

 • monavia 6 lat temu

  Tak jak czytam jakie są Wasze oczekiwania względem kantorów internetowych, sądzę, że gieldawalut.com by się spodobała. Posiada najważniejsze zalety, czyli świetny przelicznik i sprawnie działającą platformę przez 24 godziny na dobę, także w telefonie i nawet ta mobilna wersja się nie zawiesza itp. Nie wiem czy Wasze kantory mają też coś takiego jak ekspresowe transfery za granicę, a Giełda tak.

 • Olena 6 lat temu

  Ogólnie e-kantory są dla firm rozwiązaniem bardzo przydatnym. Aczkolwiek nie ze wszystkich byłam/jestem zadowolona. Denerwuje mnie głównie to, jeśli przewalutowania nie okazują się takie szybkie jak miały być, a to dla mnie liczy się na samo jak wartości kursów. Na szczęście już dość długa taka sytuacja się nie zdarzyła, w sumie od kiedy kupuję walutę przez Pluskantor.pl to ani razu.

 • enryk 6 lat temu

  A ja mam w amronecie parę lat firmowe konto, powiem szczerze że nie znam lepszego kantoru dla firm, ktory by tak sprawnie i jednocześnie tanio realizował przewalutowania.

 • Kejmon 6 lat temu

  Dlugo nie mogłem się zdecydować gdy postanowiłem wybrać jeden kantor na stałe, w sumie z kilku korzystało mi się całkiem dobrze. Rankingi często mówią o kantorach zbyt mało, stąd sytuacja że kilka testowałem aby poznać jak w praktyce działają. Na dzień dzisiejszy w zasadzie tylko z Amronet korzystam, sądzę że decyzja trafiona, miejsce w sam raz do firmowych transakcji, ma wielu użytkowników, więc nawet po kursie własnym idzie sprawnie, chociaż dostępny to pewność że natychmiast kupię walutę:)

 • himalajka 6 lat temu

  Najwięcej zaoszczędziłam w pierwszym miesiącu, rabat na prowizję aż 80% gdy inne kantory dają 20. Gieldawalut.com doskonale też obsługuje przelewy, na polskie rachunki najczęściej w 15 minut czy nawet mniej trafiały wypłacone środki. A wiadomo że sprawne działanie liczy się dla każdego przedsiębiorcy.

 • Daan 6 lat temu

  Co do gieldawalut.com, faktycznie pozytywnie mnie ten serwis wymiany walut zaskoczył. Samodzielnie mogłem zdecydować czy wymienię po własnym kursie czy skorzystam z szybkiej transakcji po dostępnym- wybrałem tę opcję i sprawdziła się 100%, kliknąłem i już mogłem po chwili dalej dysponować zakupioną walutą.

 • Migdal 6 lat temu

  Pierwszy ktory mi na myśl przychodzi to Pluskantor.pl, zawsze jak chcę skorzystać z usługi przewalutowania mogę to zrobić od ręki, a nie na zasadzie społecznościowej, FV do pobrania, przelewy międzynarodowe.

 • Krakers 6 lat temu

  Nawet nie myślałem że tak dobrze w biznesowych transakcjach sprawdzi się platforma- Gieldawalut.com. Jestem szczerze pod wrażeniem, pieniądze przewalutowane migiem, przelew zlecony rano , wieczorem już na rachunku.

 • BC.Shop 6 lat temu

  najlepszym partnerem w biznesie jest dla nas Amronet jeśli chodzi o wszelkie przewalutowania. Korzystnie i szybko rozliczamy się też z kantorowego rachunku z kontrahentami.

 • visitor 6 lat temu

  Ze wspomnianych tu poniżej przez Was kantorów najbardziej spodobał mi się pluskantor.pl pod kątem biznesowych transakcji. Szybko i na temat jak to się mówi- wymiana od ręki po kursie jaki widzimy w czasie rzeczywistym, całodobowo, wycena naprawdę dobra.

 • Keliommi 6 lat temu

  Może być kantor ale też równie dobrze platforma:) Choć z początku wątpiłem w to myśląc że tam wymienia się społecznościowo i na realizację trzeba zbyt długo czekać. Tymczasem Gieldawalut.com choć jest platformą działa inaczej, posiada też opcję zakupu waluty po kursie serwisu, z natychmiastową realizacją w czasie rzeczywistym.

 • Jakub 7 lat temu

  Teoretycznie każdy jest OK żeby taniej wymienić jakieś pieniądze w firmie, a tak z praktyki mogę polecić Amronet bo jest dobrze przygotowany aby obsługiwać biznesowych klientów, chodzi mi np. o to, że wystawia faktury VAT i umożliwia ekspresowe przelewy EUR na każdy rachunek zagraniczny.

 • Piotrek 7 lat temu

  Dosyć często korzystam na potrzeby firmy z Pluskantor.pl. Kwoty przewalutowania są różne, aczkolwiek to nie ma wpływu na kurs- nawet przy wymianie "drobnych". Kantor stosuje wspomniane w artykule środki bezpieczeństwa. Trzeba się oczywiście rejestrować (5 minut, bez zbędnych formalności).

Informacja
Korzystanie z serwisu strefawalut oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, które zapisuje przeglądarka. Więcej w naszej polityce prywatności.