luty

24

2021

Kantory to nie tylko wymiana walut

Jeszcze kilkanaście lat temu każdemu z nas ze słowem kantor kojarzył się niewielki pokój lub stoisko, w którym pani za okienkiem wymieniała nam waluty. Zazwyczaj wizycie w kantorze towarzyszyło również sprawdzanie aktualnych kursów i szybkie przeliczanie transakcji.

Obecnie świat się znacznie zmienił, a klientom zależy, aby w jednym miejscu móc załatwić kilka usług oraz żeby maksymalnie zaoszczędzić swój cenny czas. Ta zmiana dosięgnęła również kantory, które poddając się obowiązującym trendom, znacznie poszerzyły swoją ofertę, dzięki której zyskują masę nowych klientów.


Kantory oferujące niektóre usługi bankowe


Każdy kantor oferuje swoją flagową usługę, czyli wymianę walut. Bardzo często w kantorach są obecne dostępne mniej popularne waluty, dzięki czemu każdy klient może załatwić swoją sprawę niemal od razu. Stosunkowo nową usługą oferowaną przez kantory stacjonarne są przekazy pieniężne oraz możliwość płacenia za rachunki. Tego rodzaju usługi wydają się logiczne, ponieważ klient wymienia pieniądze i od razu może nimi obracać. Kantor zyskuje w ten sposób kolejne transakcje.


Już kilka lat temu mogliśmy zaobserwować połączenie usługi wymiany walut z tak zwanym „lombardem”. Bardzo dobrze się to sprawdziło szczególnie w dużych miastach, w których zastawianie wartościowych rzeczy nadal cieszy się bardzo dużą popularnością. Obecnie kantory oferują również sprzedaż ubezpieczeń, kredytów, a nawet doładowania telefonu. Można więc śmiało powiedzieć, że w kantorze załatwimy wszystko, co związane jest z naszymi finansami.

 

Sprzedaj złoto w kantorze

 

Od dłuższego czasu możemy również zaobserwować wzrost wartości złota. Wykorzystując tę tendencję, kantory również uruchomiły handel złotem i kamieniami szlachetnymi. Inwestorzy oraz osoby prywatne, obawiające się skutków kryzysu, wywindowały jego kurs do najwyższych w historii poziomów. Popyt na złoto jest tak duży, że w większości punktów często zaczyna go brakować, a kantory skupują złote monety od każdego, kto jest gotów je sprzedać. Mimo że ponad połowę krajowego rynku złota inwestycyjnego kontroluje Mennica Państwowa, to obrót tym kruszcem jest świetnym biznesem także dla pozostałych podmiotów, w tym kantorów. Możemy w nich sprzedać niepotrzebne złoto, a także wartościowe monety. Większość kantorów wyposażona jest w profesjonalny sprzęt, dzięki któremu pracownicy są w stanie dokładnie oszacować wartość monety i kamieni.

 

Kantory kooperują z biurami podróży

 

Biuro podróży bez problemu znajdziemy w każdym centrum handlowym. Ponieważ większość klientów tych placówek to osoby, które szukają wyjazdu wypoczynkowego, większość biur podróży oferuje również wymianę walut. Dzięki temu klienci mogą od razu przygotować gotówkę, która potrzebna im będzie podczas wyjazdu. Komplementarność usług sprawdza się w każdej branży, a połączenie kantoru z biurem podróży jest tego najlepszym przykładem.

 

Kantor w każdym bankomacie

 

Ciekawym zjawiskiem jest również możliwość wypłaty obcej waluty w bankomacie. Z takiej usługi mogą korzystać klienci sieci Euronet, która jest jedną z większych sieci bankomatowych w Polsce. Uługa dostępna jest dla wszystkich kont, które funkcjonują w walucie innej niż wypłacana (np. jeśli posiadamy konto w złotówkach, możemy wypłacić euro). Banki nie pobierają za tą usługę żadnej dodatkowej prowizji, a kurs po jakim kupujemy walutę, zawsze pojawia się na ekranie przed potwierdzeniem transakcji.

 

Jak można zauważyć, usługi oferowane przez kantory rozwijają się bardzo szybko. Co jeszcze będziemy mogli załatwić w punktach wymiany walut? Ciężko wskazać dokładny kierunek, jednak możemy być pewni, że kantory nadal będą stawiały na mocny rozwój w sektorze finansowym.

Komentarze • Iza 5 lat temu

  Ja podobnie. Z Amronet nie raz robiłam przelewy. Najpierw gdy pracowałam za granicą, a później po powrocie do Polski gdy otworzyłam firmę. Dobrze, ze w e-kantorze jest taka funkcjonalna opcja, to się nawet bardziej opłaca niż przelew prosto z banku.

 • danieltobiasz 5 lat temu

  Poza transakcją wymiany waluty robię z kantoru przelewy. Jest to kantor online-amronet.pl. Taka funkcjonalność w kantorze online jest niezbędna. Mogę oczywiście przekazywać pieniądze do osób trzecich. Biorę też udział w programie cashback, aby przy każdej wymianie waluty oszczędzać dodatkowe pieniądze.

 • Testore 6 lat temu

  Powiem szczerze, że niczego poza usługa wymiany waluty od kantoru nie wymagam. Moim zdaniem kantor powinien świadczyć tylko tę usługę ale za to możliwie najlepszej jakości -tak jak Pluskantor.pl, który dla mnie jest świetnym przykładem dobrze dopracowanego kantoru internetowego. Uczciwe kursy, niski koszt, jasne zasady i najlepszy poziom funkcjonalności witryny. Opcje dodatkowe ma, owszem ale tylko takie które usprawniają przewalutowania, skupione w obrębie jednej, konkretnej branży.

 • anna cieplak 6 lat temu

  Z wymiany waluty w bankomacie miałam okazję korzystać, to jest praktyczne jednak kantor internetowy jeszcze bardziej. Poza tym tańszy, przynajmniej Gieldawalut.com gdzie EUR nabyłam po kursie wyższym od rynkowego o grosz !

 • Sasz 6 lat temu

  Zbędne są mi wszelkie kombinacje typu połączenie przewalutowań z usługa biura podróży czy lombardem. Ja wymieniam walutę wyłącznie na potrzeby firmy, w Amronet znalazłem dokładnie taką jakość obsługi na jakiej mi zależało, sprawna wymiana, nie obciążona spreadem , finkcjonalne konto w kantorze służące mi też do bezpośrednich przelewów do odbiorców zagranicznych.

 • Edit 6 lat temu

  Jak chcę korzystać z usługi kantoru to oznacza dla mnie chęć wymiany waluty i praktycznie tyle. Nie zależy mi wiec za bardzo na dodatkowych usługach tylko na tym aby przewalutowanie mi zaoferowano na opłacalnych warunkach. W Pluskantor.pl jest super- wycenia korzystnie, bez prowizji, można robić z kantoru przelewy a nawet przewalutować pieniądze których chwilowo nie ma w portfelu a dopiero po transakcji na spokojnie wpłacić.

 • migoth 6 lat temu

  Kantor to nie supermarket gdzie można znaleźć praktycznie wszystko, wolę więc jeśli skupia się na jednej usłudze i oferuje ją w jak najlepszym wydaniu, tak jak np. Gieldawalut.com gdzie walutę można kupić szybko , w dobrej cenie, bez żadnych komplikacji.

 • Lidiana 6 lat temu

  Kantor internetowy może częściowo zastąpić bank, bo poza wymianą waluty da się zrobić przelew za granicę np. Poza korzystnymi cenami to mi się właśnie spodobało w Amronet. Lepiej jest przecież 2 operacje wykonać w jednym miejscu, a do tego nawet nie wychodząc z domu. Słyszałam że nie każdy kantor online tę funkcję posiada niestety.

 • Nikita36 6 lat temu

  Co do biur podróży- nie korzystam z ich usług. Wyjazdy wypoczynkowe wolę sama organizować. Robię to z odpowiednim wyprzedzeniem i wychodzi mi taniej. Tym samym też waluty nie wymieniam w kantorach powiązanych z takimi biurami ani w innych stacjonarnych zresztą. Po prostu gdy się gdzieś wybieram prościej jest mi przewalutować pieniądze online przez pluskantor.pl a następnie wypłacić je na rachunek walutowy. Wymiana waluty w pluskantorze również znacznie mniej kosztuje .

 • Katarzyna 6 lat temu

  Również nie szukam w kantorach jakichś dodatkowych usług, jeśli chodzi o internetowe dobrze jednak jeżeli można od razu z takiego kantoru zrobić przelew w walucie, zwłaszcza ze granicę by uniknąć pośredników i tym samym dodatkowych opłat. Gieldawalut.com tę opcję posiada, do tego bardzo korzystnie wycenia i tyle mi wystarczy do "szczęścia".

 • Darian 6 lat temu

  A moim zdanie lepiej jak kantor skupia się na wymianie walut i dba o klienta. A jak ma 10 różnych usług to już różnie z tym bywa (wystarczy spojrzeć na banki). Wymieniam na Pluskantor.pl i widać jak dbają o klienta, bo wiedzą, że jak będzie zadowolony to do nich wróci. I ja zawsze wracam.

 • emilli 6 lat temu

  Pewnie z czasem, tych usług, które oferują e-kantory będzie przybywać. Ja póki co korzystam z Amronet bo dla mnie to najlepszy kantor, z bardzo dobrymi kursami i łatwą w obsłudze stroną. Póki co nie miałam nigdy potrzeby korzystać z innych usług przez kantor online niż wymiana pieniędzy.

 • Diana 6 lat temu

  Jakoś nie przekonują mnie takie połączenia. Od jakiegoś czasu wymieniam pieniądze w Pluskantor i to co mi tam pasuje to właśnie to, że specjalizuje się wyłącznie w wymianie waluty i dzięki temu ma naprawdę dobrą ofertę. Przewalutowanie jest natychmiastowe, niski spread i wszystko działa jak należy.

 • oleszkowicz 6 lat temu

  To, że kantor jest połączony z lombardem, biurem podróży czy jakimś pośrednictwem finansowym wcale nie znaczy że ma dobrą ofertę w zakresie swojej głównej działalności. Równie dobrze może być odwrotnie. Jak chcę wymienić walutę patrzę na kurs i koszt- po prostu i na pewno nie wykupiłbym przy okazji dajmy na to ubezpieczenia. Najlepiej mi się korzysta z internetowej wymiany walut, w Amronet warunki są czytelne, klarowne, zawsze mogę sprawdzić aktualną wycenę i równie sprawnie przewalutować środki bez wizyty w placówce.

 • Janik 6 lat temu

  Rok czasu mieszkałem i pracowałem za granicą. Część pieniędzy systematycznie wpłacałem na konto w Pluskantor.pl i zawsze mogłem sprawdzić czy jest korzystny moment aby przewalutować na PLN i zrobić to od ręki gdy widziałem że się opłaca. W ten sposób nie straciłem osiągniętych cieżką pracą środków na koszt ich przewalutowania.

 • Heavy77 6 lat temu

  W kantorze internetowym można także zarabiać. Nie jakieś kokosy od razu, ale stopniowo, skutecznie i kompletnie bez ryzyka. Wygląda to tak, że kupuję walutę możliwie najtaniej a drożej sprzedaję. Najlepiej mi to wychodzi na Gieldawalut.com, gdyż sam moge ustalić kurs po jakim chcę kupić oraz sprzedać i kantor mi wiele ułatwia- posiada kalkulator przewalutowań na stronie, robię szybką symulację i wiem ile zarobię, czy się opłaca:)

 • Fen 6 lat temu

  Korzystam z usług amronetu spłacając kredyt w CHF, przelew zaraz po zleceniu wychodzi z kantoru w pierwszej sesji bankowej, nie obawiam sie więc opóźnień w spłacie, świetne uzupełnienie usługi przewalutowania pieniędzy

 • Magreta 6 lat temu

  Dokonywanie płatności na zagraniczne konta z kantoru online to bardzo dobre rozwiązanie, tworzy kompletną usługę- przewalutowanie i przelew w jednym miejscu. Oprócz tego że oszczędza się wtedy czas to i pieniądze. Co transfer w walucie z Amronet kosztuje mnie tyle samo co z banku, sporo tańsza wymiana środków zwraca mi te 5 zł z kilkukrotną nawiązką nawet.

 • ja_kus 6 lat temu

  Zanim skorzystałem z kantoru internetowego, zastanawiałem się jaki jest ich fenomen, myślałem że to stricte odpowiednik tradycyjnego kantoru tyle że bez gotówki. Zarejestrowałem się dla wygody ale szybko też dały się zauważyć inne zalety Pluskantor.pl-lepsza wycena walut, realizowanie transferów do odbiorców z zagranicy, a nawet możliwość zarabiania na walutach- kurs śledzę w telefonie i korzystam jak jest okazyjny.

 • łukasz49 6 lat temu

  Robię trochę podobnie, tj. co miesiąc część zarobków w GBP wpłacam do Gieldawalut.com. A co pół roku wymieniam na PLN po kursie własnym co daje mi konkretną oszczędność, bo rzędu 450-500 zł i bezpłatnie przelewam złotówki na rachunek mieszkające w Polsce córki.

 • jan bagiński 6 lat temu

  Kantor (amronet.pl) okazał się lepszym miejscem do lokowania oszczędności niż konto w banku. Regularnie je podwyższam dzięki temu, że zarabiam na kupnie/sprzedaży walut. Kurs własny daje na tej płaszczyźnie większe szanse i nie wiąże się z ryzykiem straty.

 • Rafał Olma 6 lat temu

  Dokładnie, przelewy za granicę najlepiej moim zdaniem realizować z e-kantoru. Wszystko w jednym miejscu:) Z Pluskantor.pl transfery idą najtańszym możliwym kosztem a biorąc pod uwagę oszczędność na samej wymianie waluty bardzo mi sie opłaca.

 • goodmoond 6 lat temu

  Kantor online- a korzystam z Amronet jest dla mnie zarówno miejscem do wymiany waluty jak i realizacji cyklicznych przelewów na konto kredytowe w CHF. Świetnie że nie muszę z powrotem nigdzie już odsyłać kupionej waluty, w ten sposób też oszczędzam czas i pieniądze- ewentulne koszty związane z przelewami.

 • Michał 6 lat temu

  Moim zdaniem największym przełomem w rozwoju kantorów jest to ze można wymieniać walutę przez Internet. Korzystam z tej dogodności już ponad 2 lata, ostatnio najczęściej przez Gieldawalut.com gdyż zauważyłam że sprawniej niż większość realizuje przelewy co dla mnie jest naprawdę ważne przy konieczności realizowania przynajmniej kilku w ciągu tygodnia.

 • Krajan52 6 lat temu

  Traktuję e-kantor jako ogólnie pomocne rozwiązanie w firmie. Oczywiście wymieniam w ten sposób walutę taniej niż w każdej innej opcji ale też czasem na koncie w Pluskantor.pl lokuję oszczędności, żeby wymienić w korzystnym momencie i na tym zyskać, korzystam z przelewów własnych oraz za granicę.

 • Dominik 6 lat temu

  Owszem, ja realizuję tak już transfery międzynarodowe ponad 2 lata za pośrednictwem Amronet, jest tu też opcja przewalutowań po kursie własnym na czym można zarabiać, kupując taniej walutę i sprzedając korzystniej dla siebie- bez żadnego ryzyka. To kolejna fajna opcja możliwa w e-kantorze.

 • yankeS 6 lat temu

  Z kantorów czy platform kantorowych tanio wykonuje się też przelewy za granicę. Sam, zawsze wysyłam z Gieldawalut.com. To skraca również czas takiej operacji.

 • Juras 7 lat temu

  E-kantor jest świetnym narzędziem do przelewów międzynarodowych, jak np. ktoś pracuje za granicą i chce na polskie konto sobie lub bliskim wpłacić pieniądze. Parę razy w tym celu korzystałem z pluskantor.pl - oszczędność czasu i finansów, bez zbędnych kombinacji.

 • driwcio 7 lat temu

  Korzystając z e-kantoru też mam dodatkowe usługi, np. tanie transfery waluty za granicę, możliwość bezpłatnego przelewu do wielu banków, na Gieldawalut.com również opcję oszczędzania w cashback.

 • MrekM 7 lat temu

  Pamiętacie jak przed laty była nagonka na dostęp do kont bankowych przez Internet? Moja babcia mówiła , że to diabelski wynalazek:D A teraz to norma, większość emerytów też korzysta. Tak rzecz się ma aktualnie z kantorami online - "nie ufam bo nie". Ja podchodząc analogicznie do sytuacji śmiało przetestowałem już 3 lata temu Amronet i korzystam kompletnie bez obaw do dziś, nie tracąc czasu, nie denerwując się niekorzystną wyceną.

 • tabassco 7 lat temu

  Po co mam ze stacjonarnego kantoru wysyłać pieniądze przekazem jak z internetowego mogę zrobić szybki przelew? Z Gieldawalut.com mogę nawet realizować ekspresowe za granicę:)

 • Patryk Nowakowski 7 lat temu

  powiem tylko, że mało innowacyjne to usługi, poza ich kluczową działalnością, czyli wymianą walut

  jednak konkurencja w każdej dziedzinie się przyda

Informacja
Korzystanie z serwisu strefawalut oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, które zapisuje przeglądarka. Więcej w naszej polityce prywatności.