grudzień

27

2015

mBank wkracza na rynek kantorów internetowych

mBank staje się kolejnym, dużym bankiem, który wszedł na rynek kantorów internetowych. Obecnie, umożliwia on już dokonywanie transakcji klientom indywidualnym. Elementami wyróżniającymi portal ma być możliwość korzystania z aplikacji mobilnej. Czy w branży kantorów internetowych znajdzie się miejsce na kolejny, duży serwis oferujący wymianę walut?

Ciekawą funkcjonalnością mKantoru (bo tak nazywa się serwis mBanku) jest możliwość zaplanowania transakcji. Kiedy pojawi się oferta, która będzie odpowiadać wybranym przez klienta wymaganiom, to zostanie wykonana automatycznie. Ponadto, duża marka pozwala na transakcje opiewające na bardzo wysokie kwoty. Klient mKantoru może podczas jednej z nich wykorzystać aż 2,5 miliona złotych.

Jak informują sami przedstawiciele mBanku, ich kantor został stworzony przede wszystkim z myślą o klientach planujących zagraniczny wyjazd oraz tych, którzy zarabiają w walutach obcych i każdego miesiąca są zmuszeni do wymiany wynagrodzenia na złotówki. Dlaczego właśnie do nich kierowane są usługi mKantoru? Jego główną zaletą ma być szybkość dokonywania transakcji. Fakt, że twórcy serwisu przyłożyli szczególną wagę do szybkości realizowania wymiany pozwolił na stworzenie aplikacji mobilnej, umożliwiającej sprawną i jeszcze bardziej wygodną transakcję.

Aktualnie, mKantor pozwala na dokonanie wymiany wybierając jedną z dziesięciu par walutowych. Korzystają one z pięciu głównych walut: PLN, EUR, USD, GPB oraz CHF. Warto zauważyć, że rachunki walutowe będą prowadzone bezpłatnie w ramach korzystania z kantoru internetowego mBanku. Zwolnione z opłat będzie także wypłacanie pieniędzy z bankomatów na całym świecie przy użyciu karty podpiętej do konta walutowego.

Niestety, mKantor jest obecnie dostępny jedynie dla użytkowników mBanku, którzy na takie rozwiązanie sami się zdecydują. Wymaga bowiem wysłania prośby ze strony klienta, dzięki której uzyska on dostęp do serwisu. Otrzyma także informacje na temat regulaminu mKantoru oraz jednorazowe hasło SMS, dzięki któremu będzie mógł się zalogować. Jest to najprawdopodobniej celowe działanie mBanku, które ma na celu czasowe ograniczenie liczby użytkowników i przetestowanie wszystkich, kluczowych funkcjonalności ich kantoru internetowego.

Pamiętajmy, że mBank to nie pierwszy duży bank, który zdecydował się na wejście w branżę e-kantorów i walkę z gigantami rynku. W sieci dostępne są już serwisy wymiany walut prowadzone przez Alior Bank oraz Raiffeisen Bank.

KomentarzeInformacja
Korzystanie z serwisu strefawalut oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, które zapisuje przeglądarka. Więcej w naszej polityce prywatności.