luty

25

2014

Polacy pozytywnie myślą o kantorach

Na serwisie zbierającym opinie użytkowników o e-sklepach oraz firmach działających an rynku e-e-commerce zamieszczono już ponad 100 tys. opinii odnośnie wymiany w dwóch najpopularniejszych kantorach internetowych.Na rynku walut jest bardzo spokojnie podczas gdy nad kryptowaluta bitcoin zaczynają pojawiać się czarne chmury.

Ponad 100 tys. pozytywnych opinie o Cinkciarz.pl

Zaufanie Polaków do kantorów internetowych nieustanie rośnie. Po świetnych danych za rok 2013 przez InternetowyKantor, Cinkciarz.pl pochwalił się ponad 100 tys. pozytywnych opinii o wymianie w swoim serwisie. Portalem, na którym zostały te wszystkie głosy jest opineo.pl, czyli najpopularniejszy polski portal tego typu.

Kantor dołączył do tego serwisu w 2012 i w ciągu mniej niż 2 lat udało u się dokonać ponad 100 tys. opinie, z których ponad 99% jest pozytywnych. Jest to spory sukces marketingów i PR spółki, której nazwa ma niekoniecznie pozytywne skojarzenia językowe. Uzyskał także od serwisu opineo.pl certyfikaty „Słucham swoich klientów” i „Jakość usług Q”. Warto też zaznaczyć, iż kantor daje upust na wymianie, jeżeli użytkowni wyrazi o nim swoją opinię niezależnie od tego czy jest pozytywna czy negatywa.

Prawie 100 tys. pozytywnych opinii o Internetowym Kantorze

Jednak do grona kantorów z 100 tysiącami opinii za sekundę dołączy także największy konkurent Cinkciarza, czyli InternetowyKantor.pl, który może się pochwalić ponad 99827 pozytywnymi opiniami na swój temat. Kolejny pod względem popularności jest kantoronline z ledwo 889 opiniami. Lider wymiany bezpośredniej miedzy użytkownikami – Walutomat posiada ich ledwo 2 tys., mimo iż obroty na nim są większe niż na Internetowym Kantorze. Pokazuje to jak bardzo liderom na rynku kantorów zależy na tworzeniu silnej marki godnej zaufania swoich klientów.

Czarne chmury nad Bitcoinem

Bitcoin, który przeżywa właśnie swoje 5 minut może wkrótce zakończyć swoją spektakularną karierę a to za sprawą zamknięcie największej giełdy tej wirtualnej waluty. MtGox według nieoficjalnych danych ma niedługo ogłosić bankructwo spowodowane wykradzeniem przez hakerów wszystkich jego bitcoinów szacowanych na około 5% ogólnej ich dostępnej liczby. W obiegu jest ich około 11 mln a docelowo ma być ich 21 mln, chociaż ze względu na trudność „wykopywania” tego kruszcu wszystkie bitcoiny maja być w obiegu dopiero w 2145 r. Obecnie jej kurs wynosi około 500 $ za jednostkę, przy czym jeszcze niedawno wynosił 800$. Dodatkowo kolejny cios zadał jej największy chiński portal społecznościowy Baidu, który zablokował możliwość płacenia nań tą walutą.

Kursy Walut

Kursy walut są podane obecnie niewielkim wahaniom. Frank tanieje nieznacznie o 0,035 i w dalszym ciągu kosztuje 3,40 zł. Euro tanieje o 0,2% przy czym zapłacić za nie przyjdzie 4,15 za jednostkę. Złotówka najmocniej zyskuje w stosunku do dolara, niecałe 0,3%. Amerykańska waluta traci natomiast 0,1% w stosunku do waluty wspólnotowej.

KomentarzeInformacja
Korzystanie z serwisu strefawalut oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, które zapisuje przeglądarka. Więcej w naszej polityce prywatności.