sierpień

21

2013

Serwis wymiany walut Cinkciarz.pl dołączył do organizacji SWIFT.

Serwis wymiany walut Cinkciarz.pl dołączył do organizacji SWIFT pośredniczącej w transferze pieniędzy między bankami, domami maklerskimi, giełdami i innymi instytucjami finansowymi, których zrzesza już ponad 10 000 z ponad 212 państw.

Serwis wymiany walut Cinkciarz.pl dołączył do organizacji SWIFT.

Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication, czyli Stowarzyszenie na rzecz Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej to organizacja pośrednicząca w transakcjach między bankami, domami maklerskimi, giełdami i innymi instytucjami finansowymi. Obejmuje blisko 10 000 banków i instytucji finansowych i działa w 212 krajach, a teraz do ich grona, jako pierwszy polski kantor internetowy dołączył cinkciarz.pl
Każdy członek organizacji posiada indywidualny kod BIC, serwis cinkciarz otrzymał - CINKPLPZ, co umożliwi jego identyfikację, niezależną komunikację w celu transferu funduszy oraz przede wszystkim pozwoli na usprawnienie i automatyzację transakcji. Przy integracji serwisu z nowymi zaawansowanymi zabezpieczeniami pomaga Krajowa Izba Rozliczeniowa, która na co dzień pośredniczy w rozliczeniach między bankami. Połączy ona system kantoru internetowego ciknkciarz.pl z systemem SWIFT oraz zajmie się instalacją urządzeń szyfrujących, co zapewni bezpieczeństwo transakcji na poziomie największych instytucji finansowych.

Jest to kolejny krok w celu poprawy bezpieczeństwa i zmniejszenia kosztów transakcji, a tym samym wzrostu konkurencyjności kantoru internetowego.

Komentarze • Samka 8 lat temu

  Szkoda, że nadal ma problemy podczas dokonywania transakcji: http://tvn24bis.pl/pieniadze,79/cinkciarz-opoznienia-w-realizacji-transakcji,633933.html . Moim zdaniem znacznie lepszy jest https://ekantor.pl/

 • Cincz money 11 lat temu

  i dobrze robią chcąc się uniezależnić od banków by nie płacić drakońskich prowizji

  • 1234 11 lat temu

   wiadomo, że dobrze, bo poza Aliorem i mBankiem wszystkie banki są do niczego w naszym kraju

Informacja
Korzystanie z serwisu strefawalut oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, które zapisuje przeglądarka. Więcej w naszej polityce prywatności.