sierpień

29

2013

Wady i zalety kantorów internetowych i platform społecznościowej wymiany walut

Rozwój internetu i bankowości internetowej pozwolił na przeniesienie wymiany walut do sieci, co pozwoliło na znaczne obniżenie kosztów działalności. Z identyczną sytuacją mieliśmy kiedyś do czynienia w przypadku banków.

Klient, który chce dokonać wymiany pieniędzy w sieci, spotka się ze sporym wyborem opcji. Podczas gdy jeszcze trzy lata temu można było wymieniać walutę jedynie w kantorach lub bankach, obecnie w sieci funkcjonują trzy modele wymiany waluty.

kantory online

Najpopularniejszym modelem są kantory internetowe. Obecnie jest ich na polskim rynku ponad 30. Z reguły oferta e-kantorów to bardzo atrakcyjne kursy, niski spread (różnica w cenie kupna i sprzedaży) a także w większości przypadków brak opłat za przelewy.

platformy wymiany społecznościowej

Drugim rodzajem są platformy wymiany społecznościowej, które w przeciwieństwie do e-kantorów nie kupują wcale walut, tylko przetrzymują pieniądze klientów na kontach walutowych, aż do zawarcia transakcji miedzy użytkownikami, których oferty okazały się komplementarne. Dwie z największych w Polsce platform wymiany walut pobierają prowizję 0,2% od każdej ze stron wymiany, czyli łącznie 0,4% wartości transakcji.

portal grupowego zakupu walut

Trzecim modelem jest, jedyny na Polskim rynku, portal grupowej zakupu walut – ratomat.pl, który kumuluje waluty od klientów spłacających kredyty hipoteczne walutowe i w jednym momencie za wszystkich dokonuje zakupu hurtowego na rynku międzybankowym, by potem rozdzielić walutę pomiędzy klientów i automatycznie spłacić ich ratę kredytową. Niestety na ratomacie można wymieniać tylko euro i franki szwajcarskie, gdyż jest on nastawiony na kredytobiorców. Dodatkowo jego marża wynosi 0,99%, co dla wymiany walut w sieci jest jedną z większych prowizji.

Wady i zalety poszczególnych modeli wymiany

Wszystkie modele mają swoje zalety i wady, ale jest powód, dla którego kantorów internetowych jest na polskim rynku ponad 30, podczas gdy platform społecznościowej wymiany walut ledwo parę, a grupowego zakupu tylko jedna.

Przede wszystkim kantory oferują bardzo małe spready. Przy obecnym poziomie konkurencji można trafić na oferty, w których spread wynosi od 0,5 do 1 % i to bez dodatkowych kosztów przelewów. Co więcej, wymieniając pierwszy raz, w niektórych wirtualnych kantorach możemy liczyć nawet na promocyjną pierwszą wymianę bez spreadu. Drugą najważniejszą zaletą jest czas. W większości wymiana następuje natychmiast po zaksięgowaniu pieniędzy na koncie kantoru. Klient nie musi czekać na pasującą kontrofertę lub na wyznaczony dzień i godzinę zakupu. Bezpieczeństwo jest również bardzo ważne. W przeciwieństwie do platform, wszystkie działające kantory muszą być wpisane do rejestru działalności kantorowej prowadzonej przez NBP oraz pracujące tam osoby są zobowiązane ustawowo do posiadania zaświadczenia o niekaralności. Podczas gdy platformy społecznościowe pełnią jedynie funkcję pośredniczącą.

W e-kantorach można także wymienić dowolną kwotę, natomiast w platformach społecznościowych musimy czekać na pasującą kontrofertę. Niestety płynność platform jest ograniczona, ponieważ notowania są uzależnione od panującego na platformie popytu i podaży. Przeciwstawna oferta może się nie pojawić z wielu powodów. Po prostu nikt nie sprzedaje waluty po określonym przez nas kursie lub ktoś sprzedaje ale mniejszą ilość pieniędzy niż nasza. W drugim przypadku będzie trzeba dalej czekać na drugą pasującą ofertę, aby w pełni zrealizować zlecenie. Platformy oczywiście oferują lepsze kursy niż w bankach i tradycyjnych kantorach, lecz jeżeli uwzględni się również pobieraną przez nie dodatkowo prowizje, to są one porównywalne do oferowanych przez kantory online. Inną dużą ich wadą jest niewielka ilość par walutowych, przez co wymienia się na nich głównie podstawowe cztery waluty (euro, dolary, funty i franki). Co prawda, są platformy oferujące wymianę większości walut, ale oczekiwanie na odpowiednią ofertę z rzadziej wymienianych walut jak jena japońskiego czy forinta węgierskiego może potrwać.

W kantorach internetowych podobnie jak w platformach społecznościowych można również ustawiać kurs wymiany i jeżeli obecny nie spełnia wymogów, to zlecenie będzie wykonane dopiero przy osiągnięciu naszych wymagań cenowych. Podobnie jak ratomat wiele kantorów pozwala na automatyczną spłatę kredytu walutowego na zasadzie stałego zlecenia. Przy wymianie dużych kwot niektóre z nich dają również dodatkową możliwość negocjowania kursu wymiany. Szukając e-kantoru dla siebie chyba najłatwiej jest porównać oferty na porównywarce, na której od razu można przeliczyć ile dokładnie złotówek lub waluty dostaniemy za określoną kwotę oraz ile będzie kosztował przelew do i z kantoru.

Komentarze



  • Nika 5 lat temu

    W ubiegłym miesiącu założyłam konto na platformie- Amronet. Ta forma wymiany waluty i to miejsce jest OK. Choć można wymieniać z innymi klientami, to na tej zasadzie że platforma pośredniczy , czyli dopasowuje oferty, organizuje przepływ pieniędzy i dba o bezpieczeństwo.

  • jakub 5 lat temu

    Nigdy nie korzystałem z usług czegoś takiego jak portal grupowego zakupu walut, z platformy kantorowej natomiast tak- gieldawalut.com. Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że platforma przetrzymuje pieniądze klienta. Z dwóch powodów. Po pierwsze po kursie dostępnym można transakcji dokonać ze skutkiem natychmiastowym, a po drugie ja jako klient zarządzam swoimi funduszami, tzw. portfelem , mogę w każdej chwili środki wypłacić i mam też cały czas wgląd w to, co się z nimi dzieje. Co do opłacalności przewalutowań za pośrednictwem platformy-przynajmniej tej, również nie mam zastrzeżeń.

  • Artur 5 lat temu

    Preferuję pierwszy model wymiany waluty czyli e-kantor. Platformy oferują rewelacyjne kursy walut jednak szybkość przewalutowania dla mnie tak samo istotną rolę odgrywa. Jak kupuję walutę na Pluskantor.pl transakcja odbywa się automatycznie, w parę sekund a i całkiem oszczędnie przy tym, kurs zresztą można negocjować. Jestem więc zadowolony ze swojego wyboru.

  • snike 5 lat temu

    Z całą pewnością w internetowych przewalutowaniach więcej zalet dostrzegam niżeli wad, tych drugich względem własnych przewalutowań w sumie nie widzę. Zyskałem to, czego oczekiwałem- szybkie, komfortowe transakcje 24 godziny na dobę, w lepszej cenie niż na mieście. Korzystam z usług Amronet, ponieważ tutaj mam dostępne obydwa w/w modele wymiany walut- kantorowy z natychmiastowym skutkiem oraz społecznościowy. Wybieram sobie zależnie od bieżącej potrzeby.

  • Langust 5 lat temu

    Jakichś rażących niedogodności nie widzę ani w przypadku platform ani kantorów, może miałem to szczęście że trafiałem zawsze na porządne firmy? Teraz walutę kupuję niemal zawsze na gieldawalut.com- niby platforma ale tak naprawdę połączenie platformy z kantorem, ponieważ oferuje również transakcje od ręki całodobowo.

  • żyrafff 6 lat temu

    Mnie bardziej przekonuje e-kantor niż platforma. Pewność szybkiej transakcji po prostu, choć słyszałam że i tu są kruczki, że np. jak zlecę wymianę w sobotę, dopiero w poniedziałek ona zostanie zrealizowana. Na to narzekał mój znajomy. Ale np;. ja wymieniam przez pluskantor.pl i jest inaczej, czyli lepiej bo od razu tak samo w dni wolne od pracy.

  • mors 6 lat temu

    Podobnie jak Ty głównie poprzez pryzmat zalet postrzegam internetowe przewalutowania, bynajmniej te moje, realizowane konsekwentnie od 4 lat na platformie Amronet zawsze były bardzo opłacalne i sfinalizowane błyskawicznie, nie licząc może jednego po kursie własnym ale wtedy ja sam na początku za bardzo nie miałem orientacji w kursach i zadeklarowałem o wiele niższy od rynkowego. Tylko dlatego musiałem czekać.

  • telesfor 6 lat temu

    Mnie również na myśl przychodzą same korzyści korzystania z internetowej wymiany walut. Gdyby ta forma miała jakieś mankamenty, najzwyczajniej bym w taki sposób przewalutowań nie realizował, a robię to bardzo chętnie. Pluskantor.pl oferuje mi dokładnie to czego właśnie stacjonarny kantor nie był w stanie, czyli kursy bardzo zbliżone do wyceny rynkowej, bezproblemowe negocjowanie stawki jak w grę wchodzą jakieś spore pieniądze oraz możliwość transakcji w każdej chwili.

  • Mondeusz 6 lat temu

    Parę dobrych minut myślałem nad tym czy pod jakimś względem e-kantor mi się nie podoba. I nic nie wymyśliłem. Dla mnie jest to najlepsza możliwość wymiany waluty, nie mam żadnych zastrzeżeń, a na siłę wymyślać nie będę. Szczerze powiem, że jak korzystam z Gieldawalut.com to jest oszczędność przede wszystkim i to podwójna- i pieniędzy i czasu, a taka zautomatyzowana platforma działa wszędzie gdzie ma Internet, przez całą dobę, czyli zawsze w zasięgu.

  • piotrfotograf 6 lat temu

    Jako taką drobną wadę postrzegałem kiedyś to, że muszę mieć dostęp do komputera aby wymienić walutę w e-kantorze, a moja praca w terenie mało kiedy na to pozwala. Myliłem się i to jedna z nielicznych pomyłek z jakich mogę być zadowolony;) Okazało się że pluskantor.pl posiada wersję na urządzenia mobilne, a więc telefon mi wystarczy aby skorzystać z usługi.

  • Anja 6 lat temu

    Przewalutowania w Internecie są teraz bardzo popularne. Ja sądzę na podstawie własnej współpracy z platformą Amronet.pl że taka forma jest najlepsza, bezpieczna oraz korzystna.

  • Szczepan 6 lat temu

    Jakoś nie miałem okazji korzystać z platform, więc w ich temacie się nie wypowiem. Natomiast w przewalutowaniach w kantorze online naprawdę trudno mi sie doszukać jakiejś wady. Może to kwestia dobrego wyboru, w każdym bądź razie przez pluskantor.pl kupuję walutę szybko, nie ograniczają mnie godziny, nie płacę prowizji.

  • jowita gruda 6 lat temu

    Przez nie do końca rzetelne opinie paru osób z góry się zniechęciłam do platform, bo byłam przekonana, że wymiana waluty tu trwa długo. Dopiero jak z ciekawości wypróbowałam serwis gieldawalut.com zmieniłam diametralnie zdanie, a zaskoczenie jakie! Kurs dostępny to tutaj przewalutowanie błyskawiczne jak w kantorze, stawka atrakcyjna bez negocjacji i kombinowania.

  • eassyko 6 lat temu

    Zaletą samą w sobie jest wymiana bezgotówkowa, szybsza, bardziej komfortowa, wg mnie też bezpieczniejsza. Na pewno nie zaprzeczę, że również wycena walut oraz niższy koszt. Ja kupuję z niższą prowizją niż 0,2 % i nie dlatego że wypracowałem sobie rabat wymieniając duże sumy pieniędzy. korzystam z programu cashback w Amronet, co daje stały rabat 20% na prowizję.

  • Moise 6 lat temu

    Oszczędzam dzięki bezgotówkowym przewalutowaniom masę czasu, tym bardziej że z platformy Gieldawalut.com od razu po przewalutowaniu wysyłam przelewy elektroniczne na rachunki moich kontrahentów. Wszystko w jednym miejscu i w dobrej cenie:)

  • Seweryn 6 lat temu

    Dużą zaletą e-kantorów i przewagą nad tradycyjnymi są konkurencyjne ceny przelewów za granicę oraz możliwość ich bardzo szybkiego zrealizowania. Często je wykonuję z Pluskantor.pl do kilku firm z Niemiec i Holandii.

  • Omnikos 6 lat temu

    Tak czytam, czytam....z jednym się nie zgodzę, nie każda platforma tak działa że trzeba czekać na dopasowanie ofert innego klienta. Amronet np. dysponuje też funkcjonalnością natychmiastowej wymiany waluty w czasie rzeczywistym po kursie serwisu.

  • emkamil 6 lat temu

    Kiedyś jako wadę uznawałem to, że nie dostaję pieniędzy do ręki, wówczas się nasuwało pytanie: czy to na pewno bezpieczne? Patrząc na kursy i widząc oszczędność nie sposób zaś było nie spróbować przewalutowania online. Po kilku na Gieldawalut.com przekonałem się, ze nie miałem racji, pieniądze zawsze i przy tym naprawdę szybko docierają do mnie z powrotem, a miałem już nawet okazję robić transfer do innego odbiorcy:D Również bezproblemowo.

  • Miłosz B 6 lat temu

    Każdy kto już korzystał z wymiany waluty przez Internet na pewno poznał jej glówne zalety, także się rozpisywać nie będę. Być może nie wszyscy natomiast wiedzą, że niektóre e-kantoru posiadają też wersje mobilne, czyli żeby móc wymieniać z użyciem telefonu albo tableta, można sobie przetestować na Pluskanor.pl, jest tak samo łatwa obsługa i nic się nie zawiesza.

  • robert 6 lat temu

    Zaletą platform jest m.in. możliwość realizowania transakcji z nastawieniem na zysk, ponieważ mają coś takiego jak przewalutowanie po kursie własnym, czyli takim żebyśmy zarobili w tym wypadku. Warto sobie tę możliwość przetestować na gieldawalut.com, rejestracja nic nie kosztuje, a platforma jest bardzo łatwa w obsłudze.

  • PrzemKo 6 lat temu

    Jakby nie patrzeć więcej wad dostrzegam w stacjonarnych. Nie odą np. na rękę jeśli kurs mi się nie podoba a nie wymieniam grubej kasy. Natomiast w internetowym Amronet niezależnie od tego wycena jest bardo dobra, koszt bardzo niski. A przewalutowania realizowane w tak wygodny sposób to coś czego długo szukałem,

  • Janusz Kawka 6 lat temu

    Trudno mi się wypowiedzieć o wadach kiedy korzystając z Gieldawalut.com ich nie dostrzegam, same zalety po prostu. Super wygodnie jest mieć kantor tuż obok, gdy aby wymienić kasę wystarczy net w telefonie i jeszcze kurs mam świetny , do połowy stycznia z dodatkową zniżką 80% względem prowizji.

  • Mirka 6 lat temu

    Zaletą kantoru w którym aktualnie dokonuję przewalutowań (Pluskantor.pl) jest to że niestandardowa godzina albo dzień wolny od pracy nie stanowią żadnej przeszkody w natychmiastowym przewalutowaniu.

  • aldonna 6 lat temu

    Nie każdy chce zakładać rachunek w walucie ale czy to wada e-kantoru (taka konieczność)? Sądzę że nie dlatego, że nawet bezpieczniej jest bezgotówkowo wymieniać niż tak z ręki do ręki, a są konta walutowe za które nic nie płacimy. Ja rejestrując się na Gieldawalut.com miałam w pełni swobodny wybór odnośnie rachunku walutowego, ponieważ obsługuje wszystkie banki- i polskie i zagraniczne.

  • Viku 6 lat temu

    Sprzed kilku lat dobrze pamiętam Amronet. Właściwie do dziś korzystam jak zajdzie potrzeba i od samego początku byla to dla mnie znakomita alternatywa dla tradycyjnego kantoru.

  • puma29 6 lat temu

    Dla mnie jest to optymalny system przewalutowań. Może parę lat temu były jakieś niedoskonałości?? Ja zaczęłam wymieniać na gieldawalut.com parę miesięcy temu, nie mam zastrzeżeń.

  • Kapselek 6 lat temu

    Najlepsza jest wygoda e-przewalutowań, po prostu bezcenna jak się wymienia regularnie, najszybciej zdecydowanie przez Pluskantor.pl miałem okazję przewalutować środki. Wadą może być konieczność posiadania konta walutowego, chociaż tak naprawdę opłaca się je założyć, aby kupować walutę wygodniej i taniej.

  • tonewiss41 6 lat temu

    Jak porównałem sobie moje dawne przewalutowania w zwykłym kantorze do tych, które teraz realizuję w internetowym Amronet.pl to dostrzegam przede wszystkim zalety bezgotówkowych wymian. Taka wygoda naprawdę wiele znaczy dla mojej formy, której staram się poświęcać maksimum czasu, przy czym ponoszę dużo mniejsze koszty.

  • ELa 6 lat temu

    E-kantory mają więcej zalet niż wad. Wadą jest tylko to, że nie wymienisz jak prąd wyłączą chociaż nie zawsze bo np. Gieldawalut.com działa też na urządzeniach przenośnych np. na smartfonie i można się tak poratować:) A zalety: mało czasu się na to poświęca, niższy koszt, komfort bezgotówkowych płatności.

  • Natasza 6 lat temu

    Właściwie cały czas wymieniam przez platformę- Amronet i jestem zadowolona na tyle, że nie zamierzam nawet w praktyce porównywać jej z e-kantorem. Zresztą funkcjonalność taka sama, od razu po dostępnym kursie da się przewalutować środki i dobre jest też to, że przy wysokim obrocie dostaję rabat.

  • Adamek12 7 lat temu

    Tak, Gieldawalut.com pobiera tylko 0,2% prowizji i dużo można zyskać na kursie własnym.

  • Cubbot 7 lat temu

    Podobnie w Gieldawalut.com. Różnice między ceną kupna a sprzedaży są ułamkowe, w dodatku przy korzystnych kursach walut. Możliwość zaoszczędzenia pieniędzy to jedna z największych zalet internetowej wymiany.

  • tomek 7 lat temu

    Przeczytałem artykuł...."spread od 0,5%"?? W Plsuakntor.pl ten koszt jest jeszcze niższy. Jest to jedna z największych zalet e-kantorów. Niewątpliwie.

  • anthol 7 lat temu

    Ciekawa sprawa,niemniej jednak parę lat już korzystam z Amronet, raczej nie zmienię kantoru, po prostu kwestia zaufania.

  • hagemon 7 lat temu

    O większości zalet mówi powyższy artykuł. Ja dorzucę jeszcze jedną, którą odkryłem korzystając z Gieldawalut.com. Mianowicie można dokonywać przewalutowania bez użycia komputera, platforma działa też na smartfonach, tabletach i pewnie innych urządzeniach mobilnych. Fajna opcja np. w pracy czy w podróży.

  • Baks1983 7 lat temu

    Każdy z własnego punktu widzenia dostrzega wady i zalety. Dla moich rodziców wadą bezgotówkowej wymiany waluty była obsługa Internetu, wiadomo wychowali się bez komputerów. Pomału nauczyłem ich jednak najpierw korzystania z bankowości elektronicznej a później pokazałem im Pluskantor.pl ze względu na proste, intuicyjne poruszanie się po panelu transakcyjnym i stronie. Teraz po kilku przewalutowaniach pod moim okiem radzą sobie już sami.

  • Kosiarz 7 lat temu

    I platforma i e-kantor dają lepsze kursy niż zwykłe kantory albo banki. Działa to na tej samej zasadzie. Mnie interesuje oprócz kursów bezpieczeństwo transakcji i jak już pod tym względem się przekonałem do Pluslantor.pl to tutaj tylko wymieniam. Polecam, opłaca się, przelew nawet po kilku godzinach.

  • monashoes 7 lat temu

    Zgadza się, ja często korzystam z automatycznego dopasowania oferty na Gieldawalut.com- aby od razu przewalutować pieniądze i móc zlecić przelew. Sama platforma jest dopracowana, obsługa kompetentna. A zarejestrować się teraz warto też ze względu na wysoki rabat startowy.

  • Pols34 7 lat temu

    Jako przedsiębiorca obawiałem się platform, konkretnie tego, że przewalutowanie będzie trwało w "nieskończoność". A i zależy na czasie. Teraz wiem, że nie zawsze tak jest, korzystam z Gieldawalut.com i ta platforma ma opcę wymiany po najlepszym dostępnym kursie- klik i jest od razu:)

  • salwadawid 7 lat temu

    Patrząc subiektywnie nie widzę żadnych wad, a zalet natomiast dużo. Przede wszystkim niski koszt wymiany waluty, w pobliskim kantorze na mieście spread na EUR to nas ponad 45 groszy, a jak wymieniałem przez internetowy Pluskantor.pl różnica między kupnem a sprzedażą wyniosła raptem niewiele ponad 1 grosz.

  • desindiess 7 lat temu

    Sporo się naczytałam o oszustwach w sieci, dlatego dług się nie potrafiłam przekonać do takiej wymiany waluty. Przełamałam się w ubiegłym roku i od tej pory tylko w Amronet wymieniam, bo mam już zaufanie do tego e-kantoru.

  • Knight 7 lat temu

    Spłacam kredyt w walucie i mam konto walutowe, które nie jest dodatkowym kosztem, dlatego ja nie widzę żadnych wad w wymianie waluty przez net, raczej dużo zalet, bo odkąd na rzecz Amronet.pl zrezygnowałem z bankowego przewalutownia, każda rata jest lżejsza, a do końca spłaty zaoszczędzę sporo.

  • Bogdan 7 lat temu

    Jako pewną wadę traktuję konieczność posiadania konta walutowego, ale zalet i tak jest więcej. Wygoda niesamowita, zaoszczędzić pieniądze też można, sam na wymianie w Amronet wyszedłem lepiej o ponad 400 zł w porównaniu do identycznej transakcji w banku.

  • hannawolska 7 lat temu

    Wada jest taka, że nie wiadomo czasem, który e-kantor wybrać, bo prześcigają się w konkurencyjnych ofertach. Ja wybrałam Amronet w końcu i to była słuszna decyzja- transakcje są znakomicie zabezpieczone, a przelewy za granicę realizuję bez kłopotu.

  • Geberton2 7 lat temu

    Preferuje platformy, mimo że faktycznie nie obsługują mniej popularnych walut....ale ja potrzebuję tylko EUR, czasem GBP. Najchętniej wymieniam przez Amronet, bo wyróżniają się tym, że można przewalutować środki na zasadzie kantoru- od razu, bez czekania, po najlepszym dostępnym kursie.

  • damian wąsik 7 lat temu

    Również mam bezpłatne konto walutowe, jedynie za kartę płacę, ale nie drogo i to jest dla mnie korzystne, bo gdy wymieniam w Amronet, mogę z bankomatu za granicą pobrać gotówkę w walucie a wyjeżdżam często w celach służbowych. Dzięki przewalutoaniu online kupuję EUR sporo taniej.

  • legios 7 lat temu

    Z początku jako wadę traktowałem konieczność posiadania rachunku walutowego- dopóki się nie dowiedziałem że można mieć darmowe konto w walucie. Teraz swobodnie i chętnie korzystam z e-kantoru. Amronet jest akurat zintegrowany z bankiem, gdzie mam konto, więc nie płacę za przelewy, a transakcje są bardzo korzystne.

  • aboramin 7 lat temu

    Zakup EUR poszedł bardzo sprawnie, wypłata na konto zgodnie z deklarowanym terminem. Platforma Amronet spełnia moje oczekiwania, uczciwie, solidnie.

  • Kopersky 7 lat temu

    W Amronet dobre jest to, że chociaż są giełdą społecznościową, po najlepszym dostępnym kursie można wymienić błyskawicznie.

  • Iwona 7 lat temu

    Ja jakoś nie widzę wad kantorów internetowych - od dawna korzystam z Amronet i jeszcze nigdy nie miałam z nimi problemów. No ale w sumie z usług innych nie korzystałam...

  • Tomek 7 lat temu

    Póki co nie ma jeszcze u nas EUR w obiegu,tak więc kantory są potrzebne. I też jestem za tymi internetowymi, bo gdy wymieniam walutę i tak muszę ją przelać- wymieniając online szybciej. Co do Amronet, również nie mam zastrzeżeń, aby nie czekać zwykle wymieniam po najlepszym dostępnym kursie.

  • damarg 7 lat temu

    Niektórzy narzekają na czas realizacji przelewów, ale trzeba pamiętać, że to też jest uzależnione od pracy banków. Nie miałam z tym jednak żadnych problemów wysyłając z Amronet, gdy wiedziałam, że środku muszą dotrzeć szybko, przesyłałam przelewem ekspresowym.

  • Adam77B 8 lat temu

    Największą zaletą kantorów online jest wygoda i bezpieczeństwo.
    Korzystam z Amronet.pl i jestem bardzo zadowolony.
    Pieniądze zawsze wracają do mnie bardzo szybko.

  • Jajko88 8 lat temu

    Jasne i dzieki temu Amronet dziala tak szybko

  • NIKA 8 lat temu

    Jak dla mnie platformy i kantory internetowe są bardziej przyjazne niż te zwykłe. Tylko online dokonuję np. transakcji firmowych. Najczęściej w Amronet.pl- od kiedy dowiedziałam się, że obsługują wszystkie banki. Mogę dzięki temu sprawnie współpracować z różnymi kontrahentami.

  • Gangnam 9 lat temu

    faktycznie swietnie sie wywiazuja trzeba ich pochwalic

  • dojczeman 9 lat temu

    Ja tez planujac teraz wysylki z niemiec skozystam z Amronet.pl

  • Grzeg8090 9 lat temu

    Najlepiej i najbezpieczniej wymienić walutę w kantorze online. Jedyny jaki mogę polecić to Amronet.pl
    Osobiście korzystam od wielu miesięcy i same plusy.

  • Konrad 9 lat temu

    W takiej wymianie walut nie dostrzegam wad w ogóle. Początkowo trochę się obawiałem czy na pewno transakcje online są bezpieczne, ale przekonałem się błyskawicznie. To działa jak elektroniczna bankowość, z której korzystam chyba z 10 lat. Zalet jest zaś wiele: atrakcyjniejsze stawki, więcej opcji do wykorzystania (negocjowanie kursu, program partnerski) i pełna wygodna dokonywania transakcji w dowolnym czasie.

  • kris 9 lat temu

    Amronet łączy z powidzeniem zalety klasycznego e-kantoru z platformą walutową, spora doza elestyczności, niskie koszty, [rzy czym można po najlepszym dostępnym kursie dokonywać transakcji od ręki.

  • Alan 9 lat temu

    Jeśli chodzi o platformę Amronet, o której wspominacie, dostrzegam wiele zalet: szybkie realizacje, korzystnie pod kątem finansowym i można dokonywać transakcji w każdej chwili 24/7.

  • fidel 9 lat temu

    EUR wcale nie wejdzie tak szybko jak się niektórym wydaje. Póki co ja przez Amornet kupuję tę walutę. Tanie, dużo taniej. I taka jest właśnie główna zaleta e-kantorów.

  • mareksz 9 lat temu

    Główna zaleta to bezsprzecznie korzystniejsze kursy, no i właśnie możliwość zadeklarowania własnego kursu wymiany. Jestem o tym przekonany w 100%, bo od kiedy korzystam z internetowej platformy Amronet.pl zaoszczędziłem już sporo pieniędzy.

  • omty 10 lat temu

    kto by się przejmował kantorami jak niedługo wejdzie waluta euro !!

  • Prof666 10 lat temu

    najlepszym modelem są platformy wymiany społecznościowej bo ucinają prowizję pośrednika jakim jest kantor lub bank

  • Lotend 10 lat temu

    ja korzystam z sprawdzonego kantoru na obrzeżach Warszawy, do tego ostatnio daje mi kursy tylko o pół grosza gorsze niż w najtańszym e-kantorze na strefie, ale za to mam od razu gotówkę

Informacja
Korzystanie z serwisu strefawalut oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, które zapisuje przeglądarka. Więcej w naszej polityce prywatności.