sierpień

04

2020

Zamknięcie Rkantor.com od 30 listopada 2020 roku

W dniu wczorajszym Rkantor.com poinformował, iż od 30 listopada 2020 roku kantor internetowy zakończy swoją działalność.

Rkantor to jedyny kantor internetowy działający niezależnie a należący pośrednio do banku, który umożliwia wymianę walut bez potrzeby zakładania konta w banku. Póki co kantory bankowe dawały możliwość wymiany ale tylko dla klientów posiadających konto w danym banku. Konkretnie rzecz ujmując spółka należy do BNP Paribas Solutions Sp. z o.o., której właścicielem jest BNP Paribas Bank Polska S.A.

 

Od początku istnienia Rkantor.com stawiał na wysokie standardy i dość szybko zjednał sobie klientów. Na ten czas była to jedna z pierwszych jednostek posiadających status krajowej instytucji płatniczej, a co za tym idzie od początku znajdowała się pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego. Do tego posiada bardzo rozbudowany serwis transakcyjny oraz oferuje wymianę aż 19 walut. Tym bardziej zaskakująca jest podana wczoraj informacja.

 

Co powinni zrobić dotychczasowi klienci?

Jak dowiadujemy się na stronie ekantoru 30 listopada 2020, godz. 17:00 to nieprzekraczalny termin na zlecenie wypłaty środków, gdyż 1 grudnia strona będzie już niedostępna. Poza tym od momentu pojawienia się komunikatu została wstrzymana rejestracja nowych klientów. Dotychczasowi klienci nie muszą wypowiadać umowy ani likwidować kont, chociaż powinni wypłacić znajdujące się na nich środki.

 

Jaki jest powód zaprzestania działalności?

Na stronie kantoru internetowego dowiadujemy się, iż powodem decyzji jest zmiana profilu biznesowego spółki będącej właścicielem marki Rkantor.com, która skupi się na równolegle prowadzonej działalności, tj. dostarczanie usług IT i technologi dla branży finansowej oraz na nowych wyzwaniach.

KomentarzeInformacja
Korzystanie z serwisu strefawalut oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, które zapisuje przeglądarka. Więcej w naszej polityce prywatności.