Strona www cinkciarz.pl
Właściciel Cinkciarz.pl Sp. z o.o.
Siedziba Zielona Góra, 65-001, Sienkiewicza 9, Polska
Godziny pracy 8:00-23:00 (pn.-pt.)
Transakcje 24h
Założenie firmy 2010
Start w internecie 2010
Kapitał zakładowy 23263500
Forma prawna Sp. z o.o. (rejestr)
Regulamin usługi link do regulaminu
Data aktualizacji 2016-05-27
SSL
SSL Premium
Weryfikacja użytkowników
GIODO
Kody SMS
Działalność kantorowa
Instytucja płatnicza

Inne

- audyt sprawozdań finansowych przeprowadzany przez niezależną instytucję doradczą;
- certyfikat PCI DSS dotyczących przetwarzania danych posiadaczy kart płatniczych;
- rejestr usług płatniczych prowadzony przez KNF (dotyczy spółki Conotoxia Sp. z o.o., która jest powiązana z Cinkciarz sp. z o.o. )

Cinkciarz.pl to jeden z najpopularniejszych kantorów internetowych w Polsce. Portal oferuje wymianę aż 24 walut, a spółka posiada swoje oddziały również poza granicami naszego kraju. Firma aktywnie podąża za aktualnymi trendami w świecie nowoczesnych technologii, udostępniając swoje aplikacje mobilne dla systemów operacyjnych Android, iOS oraz Windows Phone.

Oferta cinkciarz.pl

Przelewy z i do e-kantoru

Koszt założenia rachunku 0 zł
Koszt prowadzenia rachunku 0 zł
Prowizja od wymiany 0 zł
Wymiana z portfela
Wpłata po transakcji
Wymiana społecznościowa
Przelewy zagraniczne
Przelewy do osób trzecich
Odbiór gotówki
Zlecenie stałe
Karty walutowe Visa Prepaid USD, EUR, GBP; koszt wyrobienia 15 PLN

Inne

- system HalCash umożliwiający wypłatę PLN z bankomatu po podaniu SMSowego nr referencyjnego;
- aplikacje mobilne na iOS, Windows Phone i Android

Początek przelewu

Cinkciarz.pl zleca przelew nie później niż w ciągu 8 godzin czasu pracy portalu

Minimalna transakcja 10 jedn. (wyjątek 1000 HUF, JPY i 1 PLN)

Próg kursowy

kursy na stronie głównej pokazano dla 50 000 jednostek; jeżeli chcemy sprawdzić kursy dla innej kwoty transakcji należy skorzystać z ‘kalkulatora walutowego’

Możliwość negocjacji
Zmiany kursu online
Alert walutowy
Wersja mobilna

Komentarze • rok temu

 • Radosław 6 lat temu

  Wyciągnęli ode mnie 32 złote bo zmieniłem kwotę transakcji na wyższą... Powiedzieli, że są stratni za niezrealizowanie tej poprzedniej, pomimo że tak naprawdę zarobili więcej! W moim przypadku jednak ostatni raz :-) Typowe kombinowanie na krótką metę, także uważajcie lepiej

 • olox 6 lat temu

  Ja przeszedłem do Amronet, lepiej i taniej

 • UGI 6 lat temu

  A ja z cinkciarza się przeniosłem do PlusKantor i nie żałuje ani troche, lepiej, korzystmiej i taniej, ile zaoszczedziłem to moje tylko w brode se pluje że nie przeszedłem wcześniej

 • Paweł 6 lat temu

  Od roku korzystam ze strony cinkciarz.pl i jestem bardzo zadowolony. Wszystkie transakcje przebiegają ekspresowo. Co więcej walutę można wymieniać 24/h. Lubię korzystać z tej strony ze względu na to, że jest przejrzysta. Uważam, że jest to serwis godny polecenia ze względu na jakość usług.. Wszystko przebiega profesjonalnie i sprawnie.

 • zenek 7 lat temu

  spoko kantor

 • Dawid 7 lat temu

  Ja dla mnie to nie mam do czego się przyczepić. Zaproponowali mi dobry kurs na franki. Transakcja nie trwała może moment, ale tego samego dnia wszystko było sfinalizowane. Zauważyłem, że trzeba patrzyć również na porę dnia i czy transakcja nie przebiega w weekend. Wtedy wiadomo, że wszystko się wydłuża.

 • Grzegorz z Nasielska 7 lat temu

  Najgorszy kantor . Nie polecam. Wybierajcie wszystkie tylko nie Cinkciarz. Sztuczne opłaty nie wiadomo skąd.

 • stefan 7 lat temu

  Nie polecam jakieś opłaty banku widmo pośredniczącego. z daleka unikać jak ognia . Przy próbach wyjaśnieniach nic nie wiedzą.

 • Zygmunt 7 lat temu

  Ja zdecydowanie NIE POLECAM Cinkciarza, nie dość że przelewy szły bardzo długo to na końcu okazało się że brakuje 20% pieniędzy. Gdy próbowałem to wyjaśnić okazało się że pobierają sobie jakieś „chore” opłaty mimo braku wzmianki o takim fakcie w umowie.

 • Karolina 8 lat temu

  Po kilku wymianach nie polecam! Zdecydowanie szybciej faktycznie pójść do banku wyplacic w walucie i pójść do kantoru stacjonarnego! Do tej pory nie było problemów, ale nagle się zaczęły. 3 dobę mimo przelania pieniędzy do Cinkciarz.pl status transakcji widnieje jako oczekuje. Dzwonię do swojego banku, z którego wyszedł przelew. Wszystko ok. Dzwonie do banku Cinkciarz.pl, aby dowiedzieć się czy jest możliwe aby oni w ciągu 24 h nie zaksiegowali wpłaty przelewu Sepa. Słyszę, że to niemożliwe, gdyż przelewy sepa ksiegowane są w czasie rzeczywistym. Dzwonie na infolinię, a Pani klepie mi formuły nie rozwiązując mojego problemu. Pytam się gdzie są w takim razie moje pieniądze i nie otrzymuje odpowiedzi. Mam czekać. Wychodzi na to, że pieniądze wyslane 14.11 nagle zniknęły i nikt nie jest w stanie nic zrobić. Jak dla mnie to lekko podejrzane. To się nadaje na skargę do rzecznika. Bo jakim prawem ktoś trzyma moje pieniądze. Zdecydowanie nie polecam! Jest fajnie póki nie ma problemu. Potem oleja cie i będą karmić wyssanymi z palca bzdurami. Ze niby przelew idzie 3 doby, kiedy w ich banku twierdzą że ksieguja w czasie rzeczywistym. Z dala od takich oszustów! A ja chętnie przedstawię sprawe rzecznikowi! Miarka się przebrała! Stop oszukiwaniu!

 • Brovar 8 lat temu

  Problemy juz przy pierwszej transakcji, najpierw opoznienia podobno po stronie ich konta w UK a potem weryfikacja wplaty do portwela makaca trwac kilka minut trwa 3 dni. Ja juz im nie zaufam.

 • Julek 8 lat temu

  Cinkciarz ma wokół siebie ostatnio za dużo różnych afer! Nawet teraz,sami zobaczcie: http://tvn24bis.pl/pieniadze,79/cinkciarz-opoznienia-w-realizacji-transakcji,633933.html. Znacznie większe zaufanie budzi we mnie inne kantory :)

 • tom 8 lat temu

  dziś zawarłem u nich pierwszą trnsakcję, przelałem euro i tu dzwonk! Transakcja przez parę godzin wisiała w weryfikacji, dodzwonić się nie było możliwości, w końcy jak się dodzwoniłem , to można krótko powiedzieć - oni zgodnie z regulaminem maja czas !!!!. Teraz po paru godzinach (6) status transakcji jest w realizacji. Od tego czasu kurs EUR/PLN podskoczył już 3 grosze, a ja wciąż nie mam dostepu do swoich złotówek. Dużo tanszą opcja było ruszyć d..pe , pójśc do banku wypłacic walutę, i po opłacie 5 zł w banku i wymianie w kantorze stacjonarnym miałbym już pieniadze i to więcej, bo na cinkciarzu.pl kurs był 4,2538 a w kantorze w tym samym czasie bez łaski 4,265. NIE POLECAM TEGO PORTALU.

 • grg 9 lat temu

  Krótka historia związana z firmą.
  Do tej pory kilkunastokrotnie wymieniałem walutę za pośrednictwem serwisu cinkciarz. Odbywało się to bez większych problemów (no może delikatnie czasowych, ale nie czas był moim priorytetem). Zawsze wymieniałem funty brytyjskie na złotówki przelewając funty na rachunek brytyjski, otrzymując złotówki na konto polskie. Serwis bez powiadomienia zmienił jednak zasady panujące - zmienił regulamin bez zgody, a także opcje zapłaty jedynie na konto polskie! Oczywiście sens wymieniania waluty w takim wypadku jest idiotyczny bo oprócz kosztów przelewu zagranicznego płacę podwójny spread. Oczywiście informację o zmianie rachunku otrzymałem dopiero po zaakceptowaniu transakcji, w związku z tym chciałem się wycofać. I tu zaczęły się schody.
  Najpierw zostałem postraszony kosmiczną karą za zerwanie umowy (jakiej? to wy ją zmieniliście!). Oczywiście warunków zmienionych po kryjomu w życiu nie zaakceptowałbym! Na moją sugestię, że nie dostałem żadnej informacji dostałem odpowiedź, że informacja widnieje w zakładce komunikaty na stronie, które są dobrze schowane (nie ma linku ze strony głównej tylko jako podstrona podstrony, a z panelu użytkownika już w ogóle nie można się dostać). No litości - współpracując stale z firmą nie mam obowiązku sprawdzać codziennie i czytać ich durnych komunikatów poukrywanych nie wiadomo gdzie. Cała korespondencja z Panią to jednym słowem tragedia. Pani przedstawia się jako Monika, ale jej pierwszym imieniem jest chyba Niekompetencja.

 • Krzysio 9 lat temu

  Zawiodlem sie. Zrezygnowalem. Przetrzymywali kase ponad 3 tygodnie

 • polecam 9 lat temu

  dobry kantor, polecam

 • ja 9 lat temu

  Faktycznie przelewy przetrzymują, albo nie mają płynności.

 • Tom 10 lat temu

  Przez kantor przelalem juz ponad 300,000 plz raczej wszystko szlo sprawnie, lecz ostatnio stali sie strasznie powolni!!!!
  Przy kontakcie z dzialem obslugi klienta dostalem regulaminowa odpowiedz ze kantor ma 24h na realizacje transakcji. Rece opadaja! Czekam juz na przelew 22 godziny!

 • piter 10 lat temu

  Kupuję od kilku miesięcy franki ponieważ spłacam kredyt w tej walucie. Na początku miałem obawy ale niepotrzebnie - na realizację transakcji czekam około pół godziny (BZWBK) i oszczędzam około 50 zł w stosunku do kursu banku. Raz czekałem aż 1,5 godziny ponieważ źle wpisałem tytuł przelewu i nie poszło z automatu ;-)

 • bora 10 lat temu

  Ile mozna czekać na przelew - dla mnie za długo

 • Reus 11 lat temu

  Kursy przyzwoite ale dopiero po negocjacji telefonicznej, to co na stronie cinkciarz.pl odpowiada 50tys. euro, więc radzę dzwonić i się dopominać.

 • Sylwek 11 lat temu

  Trochę wolny - kursy OK

 • Xxxnieosiagalny 11 lat temu

  super kursy

 • Ugfyy 11 lat temu

  Szybko, sprawnie i co najważniejsze dla wszystkich - tanio;-)

 • Thaniel 12 lat temu

  Żadnych opłat do mBank. Skąd ta ściema w tym rankingu? 
  Bardzo dobry kantor, realizacja on-line i dobre ceny. Niższe od tych najwyżej ocenianych kantorów.

  • Tomek 11 lat temu

   Przeciez jest napisane na stronie Cinkciarza ze"mBank, MultiBank: Przelewy w obrębie tych banków są obsługiwane za pomocą BRE Banku. Przelewy PLN do Cinkciarz.pl są bezpłatne, natomiast przy przelewach walutowych pobierana jest opłata. Przyjęcie przelewu od Cinkciarz.pl jest bezpłatne dla każdej waluty."

 • daro 12 lat temu

  Jak dla mnie OK. Spłata kredytu do Getin - zdecydowanie korzystnie i sprawnie. Mam nadzieje że tak pozostanie :)

 • Maffin 12 lat temu

  Kupno EURO: przelew mBank PLN 08.08.2012 g:11:40. mamy 10.08.2012 g. 16:40 czyli 53h i zwrotnych EURO (mBank) wciąż brak na koncie. Mam nadzieję, że się w ogóle pojawią, ale to zdecydowanie ostatnia transakcja z nimi. Aha - SMS z potwierdzeniem że należność wysłana już dostałem 6h temu... i co z tego. NIE POLECAM!!!!

 • Ecenter 12 lat temu

  czas czekania na przelew zwrotny to pomimo obietenic, że online od 24 do 48 h 

 • Bob 12 lat temu

  dla mnie za długi czas realizacji przelewów do MBANKU .........

 • Ola1977 12 lat temu

  10.07.2012
  w piatek o godzinie 9.30 dokonalam transakcji, zrobilam przelew z PKO BP na konto Cinkciarz, za 2 godziny otrzymalam infomacje ze pieniadze zostaly juz zaksiegowane i moja transakcja jest w realizacji. W poniedzialek, wczoraj okolo poludnia dostalam infomacje ze srodki wyszly z konta Cinkciarza i tego samego dnia mialam pienidze juz na swoim austriackim koncie!!!!! Nie wiem jak oni to zrobili bo normalnie jakbym nawet w piatek przelala srodki z polskiego banku mam je zwykle po 2 lub 3 dniach roboczych na koncie zaksiegowane. Koszty 200 zl przelewu zagranicznego ( to jest max koszt)
  Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, czytalam tyle negatywnych komentarzy ze otworzylam konto zarowno w walutomacie jak i innych ale mialam wieksza kwote do przelania i nie zdecydowalam sie na walutomat tam poza tym oprocz kosztow noramlnych transakcji placi sie 0,2 prowizji
  Kontakt w cinkciarzu bardzo dobry, zarowno z konsultantami jak i na koncu negocjatorem, ktory na koncu mi moj kurs jeszcze troche poprawil, wszyscy zaangazowani, dosyc przejrzysty profil i wszytskie zebrane na nim infomacje. Dzisiaj sobie wydrukowalam fakture i tyle.
  Nie wiem skad sie biora te negatywne komentarze ale teraz mysle ze byc moze konkurencja stoi za tym...?
  Cinkciarz jest super profejsonalny i polecam!
  Ola

  • Sdfsdf 12 lat temu

    Żaden zwykły Klient nie taguje swoich postów datą. Kiepsko przędziecie i chcecie się "wybielić".
   Nie tędy droga -trzeba zrezygnować z kar!

 • mix 12 lat temu

  Wymieniam w tym kantorze juz ponad rok dokonalem ponad 20 transakcji, wyszystko za darmo, oplata chyba jest tyko przy $, reszta zalezy od twojego banku czy pobiera oplaty od przelewow. Jedyne co drazni to dlugi czas oczekiwania jesli ktos ma konto w banku ktorego transakcje nie sa wykonywane on-line (np Citi czy DB). Generalnie polecam, kurs podany w tabeli na tej stronie nie jest prawdziwy np. GBP jak sie zalogowalem byl wyzej niz najlepszy w tej tabelce.

 • Jurkwojc 12 lat temu

  Witam,
  dzisiaj pierwszy raz korzystałem z tego kantoru i złego słowa nie mogę o nich powiedzieć. Wymieniałem PLN na CHF: przelew PLN z Pekao, po 3 godzinach miałem CHF na koncie w Pekao. Bez żadnych opłat - mimo, że w tabeli macie info o występujących opłatach. Mam jeszcze konta na Insygni i Pomaranczarni - w Cinkciarzu był najlepszy kurs. Polecam wszystkim. Pozdrawiam

 • Gęś 12 lat temu

  1. Spread na tę chwilę dla 1000Euro to nieco mniej niż 0.6%. Więc coś te Wasze szacunki zawodzą. I to dużo na niekorzyść Cinkciarza.
  2. Regulamin niekorzystny? Może i tak, ale coś za coś. Wszędzie indziej trzeba "zapłacić" z góry, oczywiście z naddatkiem na nieprzewidziane zmiany, a potem dopiero można kupować.
  3. Tylko Cinkciarz pozwala więc ustawić automat, który wymieni określoną ilość kasy po ściśle określonym kursie, bez owej kaucji/przedpłaty/nazwijcie jak tam chcecie.
  4. Nie spotkałem się z opłatami za przelew, mimo że mam konto w DB czyli wg. Was powinienem płacić.
  5. System realizacji, niestety, mają jak za króla ćwieczka - ręczny. W dodatku tak chytrze ustawiony regulamin, że w zasadzie nie ma możliwości realizacji przelewu tego samego dnia (choć się czasem zdarza). Dlatego lepiej nie kupować w piątki - na 100% przelew od nich wyjdzie w poniedziałek - i to jest ich jedyna i to bardzo poważna wada.

  • kanciarz 12 lat temu

   Marketing szemrany. To samo uprawiacie na Opineo.pl

 • Severian 12 lat temu

  też myślę, że przesadzacie, to porządny kantor, dobre kursy i brak opłat
  fakt, ze kursy ze strony głównej są przy większych kwotach, ale i tak dalej są dobre
  co do zapisów regulaminu - trzeba zrozumieć ich system (najpierw transakcja, potem przelew), nigdy nie miałem problemów

 • Andrzej Stronczek 12 lat temu

  Mam konto CHF w Multibanku i przelewy idą za darmo z Cinkciarza do Multi. Jest to związane z posiadaniem przez nich konta w BRE, które jest właścicielem MultiBanku i Mbanku. Jedyne co że godziny pracy to 8-17 w których kursy są lepsze od pozostałych godzin i trzeba w środku dnia robić zlecenie. Drugi minus to czas realizacji przelewu zwrotnego, który zwykle wynosi 1/2 dni robocze - Wolałbym online. Przy franku jeden dzień różnicy to czasami 10 gr do przodu.

 • Btw 12 lat temu

  Kupowałem razy kilka, raz było ok, raz nie ok.Teraz to sie u nich nie opłaca.Kupuje w waltomacie jak akurat mają walutę lub w inkantorze z którym współpraca układa się wzorowo,odpukać.

 • Gość 12 lat temu

  sprawdzone empirycznie:  Do Deutsche Bank, przelew CHF idzie za darmo

 • Lala 12 lat temu

  Nie polecam. Kurs wymiany o wiele niższy niż podająna swojej stronie. Pieniędze przelali dopiero po pisemnej reklamacji. Pieniądze weszły na konto dopiero po 5 pełnych dniach. Wielki negatyw!

 • klient 12 lat temu

  Tomek Kluczbork: oczywiście mają 10% kary za zawieranie transakcji i nie płacenie pomimo wezwania. Swoją drogą- ciekawe podejście- kupować lub sprzedawać walutę za klikadziesiąt "tysi" i niepłacenie.
  Rzeczywiste kursy dużo korzystniejsze niż podaje porównywarka (między 9.00 a 16.00 spread na EUR rzędu 0,6%). I wcale nie jestem ich pracownikiem- po prostu 3 razy kupiłem na próbę małą ilość Eurosów i wszystko poszło OK- kupuję, płącę, pienuiądze najpóźniej następnego dnia rano na koncie, bez żadnych opłat

 • Leo 12 lat temu

  trzeba kliknąć w
  https://cinkciarz.pl/bank_rate...
  i tam jest prawidłowy kurs na daną chwilę !
  Nie ptrzcie na to co podaje strona główna !

 • Karol_1978 12 lat temu

  Kursy z strony głównej to kursy dla kwoty powyżej 250 000 euro !

 • Dreynor 12 lat temu

  Zapomniałem dodać, że mam konto w Raiffeisen

Informacja
Korzystanie z serwisu strefawalut oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, które zapisuje przeglądarka. Więcej w naszej polityce prywatności.