styczeń

30

2014

Cinkciarz oficjalnym sponsorem reprezentacji Polski w piłce nożnej

Cinkciarz podpisał dzisiaj umowę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej na mocy którego przez najbliższe cztery lata będzie sponsorem drużyny narodowej. Jest to związane z jego planem ekspansji na rynkach zagranicznych. FED podjoł jednogłośnie ważną decyzję iż obniża program QE3 o kolejne 10 mld $.

Cinkciarz oficjalnym sponsorem reprezentacji Polski w piłce nożnej

W parę dni po zostanie oficjalnym sponsorem drużyny Mistrza Polski w koszykówce Stelmetu Zielona Góra, cinkciarz znalazł następną drużynę do sponsorowania. Tym razem bez wątpienia wybrał najpopularniejsza drużynę w Polsce, mimo iż jej sukcesy należą bardziej do przeszłości niż do teraźniejszości. Mowa oczywiście o reprezentacji polski w piłce nożnej.

Na mocy podpisanego dziś dokumentu Cinkciarz.pl będzie wspierał finansowo reprezentację do lipca 2018 roku. To oznacza, iż będzie ją wspierał w trakcji eliminacji do euro 2016 oraz mistrzostw świata w piłce nożnej w 2018 r. Dzięki temu internetowy kantor wymiany walut uzyskał prawo do posługiwania się tytułem „Oficjalnego Sponsora Reprezentacji Polski” oraz używania logotypu oficjalnego logotypu drużyny. Co zapewne miało największe znaczenie na serwisu to możliwość umieszczania swoich reklam w trakcie jej meczy na banerach a logo cinkciarza pojawi się na stronie PZPN oraz w oficjalnych materiałach promocyjnych. Jest to bardzo istotne dla firmy, która celuje w ekspansje międzynarodową, zaczynając od Europy. Podobnie jak występy Stelmetu na europejskich parkietach tak i reprezentacja da jej możliwość stania się rozpoznawalną wśród zagranicznych klientów.

Ważna decyzja FED

W środę wieczorem miało także miejsce ważne posiedzenie amerykańskiej Rezerwy Federalnej. Mimo ostatnich nieciekawych wyników z amerykańskiej gospodarki rada FOMC pozostała niewzruszona i obniżyła program skupu obligacji o kolejne 10 mld $. Koniec całego programu jest spodziewany na koniec roku 2014. Bardzo istotnym jest, iż decyzja ta po raz pierwszy od bardzo dawna została podjęta jednogłośnie, co oznacza, iż jeżeli nie nastąpią jakieś gwałtowne wydarzenia i bardzo złe wieści z gospodarki nie wyjdą na jaw to można spodziewać się, że ograniczanie programu ilościowego luzowania dolara będzie przebiegało bez zakłóceń. Bez zmian pozostała także rekordowo niska stopa procentowa w USA, która jest jednym z działań mających za zadanie obniżenie bezrobocia, które spadło już poniżej poziomu 6,5%. Obecnie spadek ten może być nieco zahamowany przez gorsze informacje z gospodarki oraz przez wyjątkowo ciężką zimę w Stanach. Obecnie FED skupuje, co miesiąc aktywa warte 65 mld $.

Wyprzedaż walut krajów wschodzących

Analitycy walutowi spodziewają się, iż obecnie trwająca korekta na walutach rynków wschodzących nie potrwa dłużej niż kilka tygodni oraz że będzie ona dla Polski łagodniejsza niż dla innych państw ze względu na pozytywne postrzeganie kraju na arenie międzynarodowej oraz solidne fundamenty w gospodarce. Wzrost PKB nad Wisłą może wynieść nawet 3,4%.

Kursy Walut

Obecnie kurs franka szwajcarskiego idzie nieznacznie w dół o 0,2 % i znajduje się poniżej poziomu 3,45 zł. Euro nieznacznie rośnie o ledwo 0,01%. Większe zmiany mają miejsce na najpopularniejszej na świecie parze walutowej EUR/USD gdzie dolar zgodnie z oczekiwaniami zyskuje 0,8% po kolejnej obniżce podaży. O niemalże tyle samo rośnie jego wartość w stosunku do złotówki.

KomentarzeInformacja
Korzystanie z serwisu strefawalut oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, które zapisuje przeglądarka. Więcej w naszej polityce prywatności.