styczeń

20

2017

Opinie o kantorach internetowych

Wydaje się, że kantory internetowe cały czas wzbudzają wśród wielu klientów niepewność i mnóstwo pytań, na które trudno jest znaleźć odpowiedź. Okazuje się jednak, że kantory działające online nie są odbierane aż tak źle oraz, że jest coraz większa grupa osób, które regularnie korzystają z ich usług. Jak jest w rzeczywistości?

Ostatnio natknęliśmy się w sieci na ciekawą analizę, jaka została przeprowadzona przez Ergokantor (link dostępny tutaj), z której jasno wynika, że od 2014 roku ilość pozytywnych opinii na temat kantorów internetowych znacznie wzrosła.

Co internauci myślą na temat kantorów online?

Zanim zaczniemy wyliczać i analizować ilość pozytywnych i negatywnych opinii, należy zwrócić uwagę, iż dane te znacznie się różnią między poszczególnymi platformami. Oczywiście, jak pokazuje zamieszczona poniżej tabela, ilość pozytywnych opinii znacznie wzrosła, jednak nie każdy kantor internetowy może pochwalić się aż tak dużą dynamiką:

Opracowanie ergokantor na podstawie danych portalu Opineo.pl. Stan na 19 września 2016 roku.

Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na ilość opinii pozytywnych, w porównaniu do negatywnych i neutralnych. W prezentowanym zestawieniu, dla żadnego kantoru ilość neutralnych i negatywnych opinii nie przekracza 2%. Tak duża ilość opinii oznacza, że coraz częściej korzystamy z usługi wymiany walut online, a jakość świadczonych usług coraz bardziej nas satysfakcjonuje.

Zdecydowanie największą ilość opinii zdobył Cinkciarz.pl oraz InternetowyKantor.pl. Są to również największe i najbardziej popularne platformy wymiany walut online, które dzięki doskonałemu marketingowi, dużemu naciskowi na obsługę oraz kompleksowym usługom każdego dnia zdobywają nowych klientów. Właściwie Cinkciarz.pl oraz InternetowyKantor.pl konkurują tylko między sobą, ponieważ kantor z trzeciego miejsca ma niemal 40 razy mniej opinii, więc ciężko mu będzie konkurować z tymi gigantami.

Coraz bardziej lubimy kantory online

Wg aportu dostępnego w serwisie StrefaWalut, Polacy coraz chętniej korzystają z kantorów online i mają o nich coraz lepsze opinie. Przede wszystkim wpływa na to:

 • możliwość szybkiej finalizacji transakcji,

 • oszczędność czasu,

 • możliwość zrealizowania transakcji z domu

 • lepsze ceny walut.

Warto również wspomnieć, że jako społeczeństwo mamy coraz większą odwagę do dokonywania transakcji online i nie boimy się zarządzać finansami z pozycji komputera.

Co klienci chcieliby zmienić w kantorach internetowych?

Według danych zebranych przez Strefę Walut klienci bardzo często narzekają na opieszałość w realizacji przelewów. Niestety w niektórych kantorach online zajmuje to nawet kilkanaście godzin, co w wielu przypadkach może być bardzo uciążliwe. Bardzo często kantory stosują zapisy o maksymalnej realizacji przelewu wynoszącej 8 godzin roboczych. W skrajnych przypadku, kiedy zbliżają się święta i weekend przelew może iść kilka dni. Wielu klientów podejrzewa, że przechowując pieniądze, kantory zarabiają na odsetkach i dzięki temu mogą liczyć na dodatkowy zysk.

Wątpliwości klientów wzbudzają również regulaminy, które nie w każdym portalu są w 100% jasno skonstruowane i bardzo często ich nieprzeczytanie może na doprowadzić do kolejnych strat finansowych. Klienci przywiązani do tradycyjnej formy wymiany walut narzekają również na brak możliwości wymiany gotówki oraz zbyt wysokie kursy w kantorach online.

Podsumowanie

Słowem zakończenia należy podkreślić, iż zarówno sposób działania oraz opinie o kantorach internetowych uległy znacznej poprawie. Klienci chętniej i śmielej korzystają z usług online oraz nie boją się wyrażać własnej opinii. Jeśli tendencja nie ulegnie zmianie, z pewnością kantory internetowe w przeciągu kilku lat mogą zdetronizować tradycyjne stacjonarne placówki kantorowe.

Komentarze • Zylon 5 lat temu

  Dla mnie e-kantory są taką usługą na którą czekałem. Pluskantor.pl nawet przewyższył moje oczekiwania szeregiem interesujących i użytecznych funkcji, np. można wymienić walutę od ręki, a później dopiero uregulować płatność wobec kantoru.

 • wielkimałybrat 5 lat temu

  Dobrze pamiętam swoje przewalutowania w kantorach stacjonarnych i fajnie, że teraz mam alternatywę- lepszą:) Przynajmniej Amronet spisuje się o wiele lepiej niż tradycyjne kantory w jakich bywałem. Po pierwsze cenowo dosłownie wymiana, a druga sprawa- sama wygodna: bez gotówki, szybko, w takim momencie kiedy ja ma chwilę.

 • locz 5 lat temu

  Ja nawet czasem realizuję za granicę przelewy ekspresowe z kantoru internetowego (gieldawalut.com), docierają na zagraniczne konta w 15-20 minut. Do polskich banków też równie szybko i przeważnie bezpłatnie.

 • Paweł Zgoda 6 lat temu

  Nie wyobrażam sobie aby kantor opóźniał przelewy. Korzystam z wymiany waluty wyłącznie w związku z płatnościami za importowane artykuły do sklepów także taka sytuacja miejsca mieć nie może. Trochę musiałem się zatem naszukać kantoru który sprawnie sobie z tym radzi, ale znalazłem- Pluskantor.pl :) Oferuje nawet ekspresowe przelewy na rachunki zagraniczne, z księgowaniem na docelowym koncie w jakieś 20-20 minut.

 • Hubert 6 lat temu

  Na pewno ludzie coraz częściej wymieniają walutę w kantorach internetowych, choć pewnie z połowa Polaków jeszcze się do tej formy nie przekonała. Trudno powiedzieć dlaczego. Ja jakoś oporów nie miałem i na dobre mi to wyszło. Bardzo długo już przez platformę Amronet kupuję waluty- - na potrzeby firmy, a więc musiałem się upewnić że to jest bezpieczne wyjście. Ten kantor nie przetrzymuje pieniędzy i można przewautować od ręki po dostępnym kursie.

 • Waldi 6 lat temu

  Cechy z powodu których ludzie lubią e-kantory idealnie trafione:) Ja dokładnie z tego względu chętnie wymieniam walutę przez Pluskantor.pl. Jest tanio, jest szynko, nie trzeba nigdzie chodzić z gotówką. I czas i pieniądze oszczędzam.

 • Nat 6 lat temu

  Ile osób, pewnie tyle opinii. Ja sobie bardzo chwalę wymianę przez Gieldawalut - szybko, bezpiecznie i tanio. Ale znam osoby, które na różnych innych, nowych kantorach się zawiodły, więc trzeba uważać.

 • danela 6 lat temu

  Nie znam- czyli nie lubię...często na tej zasadzie niektórzy "bronią" się przed korzystaniem z nowoczesnych usług, w tym też wymiany walut w e-kantorach. Szkoda. Ja mam znajomą która kredyt w CHF spłaca i upierając się przy swoim nadal buli bankowi. A gdyby tak jak ja kupowała walutę za pośrednictwem Pluskantor.pl nie wykładałaby co miesiąc tylu pieniędzy. Sama zanim zaczęłam wymieniać online obawiałam się jedynie o szybkośc przelewów jednak Pluskantor z tym świetnie daje radę.

 • patris 6 lat temu

  Co prawda śmiało korzystam z kantoru internetowego, mając całkowitą pewność w zakresie bezpieczeństwa transakcji, chciałabym aby do wszystkich banków można było w parę minut realizować przelewy. Z Amronet one idą tak szybko do banków partnerski- to dobrze, bo w firmie często mi się spieszy. W ogóle to kantor w sam raz dla przedsiębiorcy i właściwie nie mam zastrzeżeń, po prostu każdy zawsze może coś ulepszyć.

 • Tomisawa 6 lat temu

  Mogę powiedzieć , że ta platforma pod każdym względem jest OK. Gieldawalut.com wyróżnia się tak samo funkcjonalnością jak i znakomitymi kursami.

 • tresska 6 lat temu

  Ja na razie nie narzekam na obsługę klienta w Gieldawalut.com a parę razy korzystałam z pomocy infolinii oraz mailowo się kontaktowałam.

 • Bieniek 6 lat temu

  Przyznam że nienawidzę czytać regulaminów, wolę w razie wątpliwości zadzwonić do kantoru i dopytać, a niestety nie w każdym kantorze infolinia działa jak powinna. Z prawdziwie rzetelną obsługą klienta spotkałem się jak na razie tylko w Amronet , zarówno telefonicznie jak i mailowo bez zarzutu, żadnej ignorancji czy mętnych wypowiedzi. Jasno, rzetelnie, uprzejmie. I tak powinno być wszędzie. A bywa niestety inaczej.

 • patryku 6 lat temu

  Jak w każdej branży tak samo wśród e-kantorów są lepsze i gorsze, mnie jak do tej pory najbardziej odpowiada Pluskantor.pl, szybkość się liczy moim zdaniem tak samo jak i oszczędność, u nich mam jedno i drugie zapewnione.

 • Grażyna Janke 6 lat temu

  Zawiodłam się na bankowych kursach. Konkretnie chodzi o spłacanie kredytu we franku. Kilka lat przepłacałam, pomijając już ogolnie niekorzystną sytuację nas-kredytobiorców. O niebo lepszą cenę sprzedaży franka mam w Amronet i tak teraz kupuję. W taki sposób poznałam e-kantory. I polecam w każdej potrzebie jeśli jest konieczność przewalutowania pieniędzy.

 • Ivko 6 lat temu

  Jeszcze nigdy nie miałem okazji korzystać z platformy kantorowej, internetowo kupowałem w banku. Szybko, pewnie, ale kurs taki sobie, żadna ponadprzeciętna oszczędność. Podejrzałem ceny na tej platformie-Gieldawalut.com, jestem zaskoczony, tak średnio bym w miesiącu z 500 zł zaoszczędził. Muszę przetestować przy kolejnej wymianie, czyli pewnie niedługo.

 • Wiktoria Zając 6 lat temu

  Większość czasu w tygodniu spędzam w firmie, wiadomo własny biznes wymaga poświęceń i gdyby nie e-kantor to nawet w weekendy bym ciągle była zaabsorbowana zawodowymi formalnościami. Robiąc przewalutowania online przez gieldawalut.com nie mam jednak takiego problemu, bo w każdej chwili, w ciągu kilku minut mogę kupić potrzebną mi walutę i jeszcze wyslać szybki przelew.

 • DCopony 6 lat temu

  Dzięki e-kantorowi dużo łatwiej jest zarządzać finansami w firmie. My już ponad 2 lata jesteśmy klientami Amronet, miejsce już sprawdzone, do którego mamy przekonanie, pewność niezawodnych, szybkich przewalutowań zarówno mniejszych jak i większych pieniędzy.

 • t.skiaa 6 lat temu

  Niebawem minie rok od kiedy kupuję walutę przez Pluskantor.pl. Może jest jeszcze mało znany, jednak polecam szczerze. Przewalutowania są zawsze błyskawiczne, przelew wychodzi tak szybko jak to jest możliwe ze strony banku, na polskie rachunki najczęściej dociera w tym samym dniu jeszcze . Pamiętam też promocję czyli pierwsze przewalutowanie po kursie rynkowym...tego jeszcze nie było:_

 • Nikola 6 lat temu

  Takie platformy to mają sens, bo nie zawsze mogę sobie pozwolić na korzystanie ze społecznościowego modelu przewalutowania ze względu na czas oczekiwania, choć jest to finansowo korzystne. Szczerze biorę pod uwagę Gieldawalut.com do realizacji przewalutowań biznesowych w takim razie.

 • Erwin 6 lat temu

  Mnie podobają się platformy, będące niemal identyczną formą wymiany waluty jak kantory internetowe. Nabrałem przekonania zwłaszcza do Gieldawalut.com, gdzie przewalutowanie odbywa się też od ręki, bez konieczności dopasowania oferty innego klienta lub właśnie społecznościowo- wybór zależy od nas:)

 • Gabriel 6 lat temu

  Bardzo fajne miejsce w gąszczu tak wielu podobnych, a nie zawsze na tyle przyjaznych klientowi. Poza świetną wyceną i wysoką funkcjonalnością platformy mile mnie zaskoczyła obsługa Amronet gdy zadzwoniłem z paroma zapytaniami, a to rzadkość teraz.

 • Szki39 6 lat temu

  O Amronet nie mogę powiedzieć nic złego, wręcz przeciwnie, zawsze po kursie serwisu natychmiastowo, w czasie rzeczywistym finalizuje wymianę waluty, koszt u mnie wynosi poniżej 0,2% bo korzystam z cashback, nigdy się nie spotkałem z żadnym opóźnieniem przelewu albo pomyłką.

 • kondi 6 lat temu

  Aktualnie przez Internet da się załatwić bardzo wiele spraw. Chociaż nie jestem fanem sklepów internetowych czy poznawania ludzi w ten sposób, to akurat wymiana waluty online jest usługą w moim odczuciu trafioną w dziesiątkę, tak jak elektroniczna bankowość. No i choć np. nie mam konta na FB, walutę wymieniam chętnie online- przesz Pluskantor.pl, czując się pewniej gdy widzę aktualny kurs i mogę go porównać, mogąc przewalutować pieniądze w dowolnej chwili z każdego miejsca

 • Przemysław 6 lat temu

  Dopóki nie miałem firmy gdzie wymiana waluty na pewnym etapie okazała się konieczna, wymieniałem w pierwszym lepszym kantorze na mieście, miało to miejsce raz na parę lat i jakość specjalnie nie interesowałem się kosztami. Dopiero kiedy przyszła konieczność bardzo częstych przewalutowań zacząłem porównywać kursy, spready i zorientowałem się ile musiałbym czasu stracić żeby przy okienku wymieniac i jeszcze przelew zrobić w porę, wtedy przyjaciel dał mi namiar na platformę Amronet.pl, która już od roku świetnie sprawdza się w moim biznesie i na co dzień, różnica w wycenie jest duża, nie przepłacam, cała operacja- wymiana+ płatność zajmuje kilka minut.

 • Małgorzata47 6 lat temu

  Są najlepszą formą przewalutowań, na przestrzeni lat znacznie zmienił się tryb życia ludzi i usługi online są coraz bardziej potrzebne. Wymieniając na Gieldawalut.com sfinalizowałam przewalutowanie w kilka minut, a gdybym poszła do stacjonarnego, straciłabym co najmniej godzinę i wielce prawdopodobne że nieźle bym przepłaciła.

 • Annada 6 lat temu

  Dla mnie to nie jest jakaś nowość, ponieważ wymieniam przez Amronet już kilka lat. Przy tym przyznam, że nic lepszego nie wymyślono:) Jestem zadowolona z uslugi i polecam.

 • WojWOjtkowski 7 lat temu

  Korzystam z usługi internetowych przewalutowań i mi to ułatwia płatności w walucie, nie ponoszę też kosztów takich jak wysoki spread. A co do szybkich przelewów Pluskantor.pl się sprawdza, EUR można puścić ekspresowym transferem.

 • asddsa 7 lat temu

  MADNAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA WOWWWWWWWWWWWWW

Informacja
Korzystanie z serwisu strefawalut oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, które zapisuje przeglądarka. Więcej w naszej polityce prywatności.