marzec

26

2018

W których miejscach kantory stacjonarne są najmniej opłacalne

W Polsce nadal najwięcej osób wymienia waluty w kantorach stacjonarnych. Szacuje się, że obrót kantorów stacjonarnym to ok 80% całkowitej sumy wymienianych pieniędzy.

Choć zainteresowanie kantorami internetowymi nadal rośnie, to na pewno pozycja tradycyjnych placówek wymiany walut przez najbliższe lata drastycznie nie spadnie, a ich właściciele nadal będą mogli liczyć na bardzo duże zyski.

 

Rynek kantorów w Polsce

Polska posiada bardzo specyficzny rynek kantorów. Przede wszystkim mamy o wiele więcej stacjonarnych placówek niż większość krajów Europy, a ponadto zainteresowanie ich ofertą nie zmniejsza się. Można śmiało powiedzieć, że kantor uda nam się znaleźć „na każdym kroku”: począwszy na dworcach lotniskach i centrach miast, kończąc na galeriach handlowych oraz osiedlowych pawilonach. Szacuje się, że mamy ok. 5 tysięcy stacjonarnych kantorów w całym kraju, dzięki czemu klienci mogą wybierać najlepszą ofertę i negocjować stawki, ponieważ konkurencja nigdy nie śpi.

 

Jak wybrać miejsce do otwarcia kantoru

Zanim podejmiemy decyzję o otwarciu naszego kantoru, musimy dokładnie przemyśleć jego lokalizację. Przeprowadzając analizę, warto wziąć pod uwagę liczbę mieszkańców danego miasta, liczbę kantorów, a także ilość turystów lub zagranicznych pracowników. Im większe miasto oraz większa liczba obcokrajowców, tym szanse na nasz sukces i powodzenie zwiększają się.

Jeśli zdecydowaliśmy już, w jakim mieście otworzymy kantor, następnym krokiem jest znalezienie odpowiedniego lokalu. Naturalne jest, że na największy obrót mogą liczyć kantory zlokalizowane na dworcach, lotniskach oraz w okolicy ważnych zabytków, ponieważ to właśnie tam przebywa największa liczba obcokrajowców. W takich miejscach oferowany kurs walut jest mało istotny, ponieważ najważniejsze jest szybkie i bezproblemowe przeprowadzenie transakcji.

Bardzo dobrym pomysłem jest również otwarcie kantoru w galerii handlowej. To właśnie tam załatwiamy większość spraw, korzystamy z banku, z usług fryzjerskich oraz kupujemy wycieczkę wakacyjną. W natłoku spraw i obowiązków jest bardzo prawdopodobne, że kantor otworzony w centrum handlowym okaże się prawdziwą żyłą złota!

 

Dlaczego Polacy nadal korzystają z oferty kantorów stacjonarnych?

Wydawać by się mogło, że boom związane ze wzrostem popularności e-kantorów sprawi, że koniec ery kantorów stacjonarnych nastąpi bardzo szybko. Tak się jednak nie stało, ponieważ osoby wymieniające pieniądze podeszły do sprawy z bardzo dużą ostrożnością. Mimo wielu akcji informacyjnych, szybkiej obsługi transakcji oraz mimo dużej świadomości na temat dokonywania transakcji w sieci, nadal wiele osób nie chce się do nich przekonać. Możemy więc spodziewać się, że w kolejnych latach ta tendencja się znacznie nie zmieni i nadal bez problemu będziemy mogli znaleźć kantor tradycyjnej wymiany walut, znajdujący się w naszej okolicy.

 

Gdzie otworzyć nowy kantor?

Zanim otworzymy kolejny kantor, przeanalizujmy wszystkie czynniki związane z demografią danego miejsca oraz z poziomem turystyki. Są to bardzo istotne informacje, które już na starcie pomogą nam zorientować się, czy kantor w wybranym miejscu przyniesie oczekiwane zyski. Możemy się spodziewać, że doskonale wybrane miejsce, świetny marketing oraz atrakcyjne kursy przyciągną do naszej placówki dużo nowych klientów, który chętnie będą wymieniać o nas pieniądze.

Komentarze • gliwa miesiąc temu

  Dokładnie. Ja wiem że zawsze przez Pluskantor.pl kupię tanio walutę w momencie kiedy potrzebuję, bez straty czasu zarazem. Nigdy w tradycyjnym kantorze nie spotkałam się z tak atrakcyjną wyceną i nie spodziewam się aby to raptem się zmieniło.

 • Pyshałek miesiąc temu

  Inaczej bym sformułował pytanie: raczej gdzie są takie kantory z przyzwoitą wyceną? Bo naprawdę trudno o korzystny kurs na mieście. W sumie sam nie szukam, mniej więcej rok temu zdecydowałem się na internetową platformę Gieldawalut.com, od tej pory dając sobie spokój z celowym odwiedzaniem stacjonarnych, ale jak czasami zerknę mimochodem na tabelę, różnica jest olbrzymia.

 • piotraszek 2 miesiące temu

  U mnie w galerii handlowej :D Naprawdę cenią się tak, że ciekaw jestem czy kantor ma jakiekolwiek wzięcie?? Może ktoś zagląda, bo to miejsce jest położone 4 km od lotniska, lecz lepiej być świadomym że można taniej wymienić i przed podróżą, właśnie internetowo:) Ja Amronet znam od paru lat, jako jeden z pierwszych tego typu kantorów mnie zainteresował, bo faktycznie uczciwe wyceny i zasady współpracy, do dziś chętnie zaglądam, mimo że nasz rynek się wzbogacił o dziesiątki podobnych firm.

 • kuki1977 2 miesiące temu

  Tam gdzie przewijają się turyści jest przeważnie drogo, w ogóle trudno o kantor stacjonarny który mógłby konkurować z internetowymi. Jak wymieniałem ostatnio przez Amronet z ciekawości sobie kurs porównałem z tradycyjnym kantorem. Przy jednej i to nie jakiejś dużej wymianie waluty przepłaciłbym na mieście ponad 100 zł.

 • Łukasz 2 miesiące temu

  W jakim był nie był kantorze w mojej rodzinnej Łomży to w porównaniu do internetowych wszędzie jest dosyć drogo, jeszcze mniej więcej rok temu nie byłem tego aż tak mocno świadomy, bo wymieniałem walutę od wielkiego dzwonu i właśnie w pierwszym lepszym, ale kiedy wyjechałem za granicę zarobkowo i podpatrzyłem że kumpel wymienia zdalnie przez Pluskantor.pl to się zorientowałem ile traciłem i też się zarejestrowałem. Od razu też poznałem wygodę internetowych przewalutowań.

 • Czesiek 3 miesiące temu

  Niestety w miejscowościach turystycznych nie trafiłem nigdy na tani kantor, a podróżować bardzo lubię. Wymieniam przez Gieldawalut.com ostatnio żeby nie tracić pieniędzy no o jakby nie było czasu. Online zdecydowanie taniej. Nie istotne też czy jestem w kraju czy już za granicą, dostęp mam cały czas do przewalutowań.

 • oktawian 3 miesiące temu

  Trudno byłoby na mieście znaleźć kantor gdzie speread będzie wynosił niespełna grosz, to graniczy z cudem. A w internetowym pluskantor.pl to realna sprawa. Warto się przekonać do bezgotowkowych przewalutowań.

 • Yeti67 3 miesiące temu

  Spoko te e-kantory, jak na mój gust np. Amronet , rzeczywiście się opłaci a nie w stacjonarnych i tak jak mówisz: miejsca typu lotniska, dworce itp. tam to się dopiero cenią.

 • Marcin 4 miesiące temu

  Mocno mnie poirytował kantor przy lotnisku, kurs był po prostu tragiczny, a pozostało mi zaledwie 30 minut czekania na samolot. Zamiast kupić 1000 EUR kupiłem 800 i odszedłem od okienka wściekły. Sytuacja skłoniła mnie do szukania alternatyw i tak właśnie natrafiłem na internetowy Pluskantor.pl. Teraz przed każdą podróżą z pelnym spokojem wymieniam w Pluskantorze.

 • Emilia. 5 miesięcy temu

  Zauważyłam, że ze stacjonarnych kantorów korzystają przeważnie obcokrajowcy, nie są zbyt zorientowani co do alternatyw w naszym kraju i chcą po prostu przewalutować pieniądze od ręki. A Polacy są już coraz bardziej świadomi tego, że są korzystniejsze wyjścia. Przykładowo ja korzystałam już kilka razy z Gieldawalut.com- internetowej wymiany waluty, ponieważ finansowo się na tym wychodzi dużo lepiej. Szybkie wymiany są jak najbardziej możliwe.

 • osiłek 8 miesięcy temu

  a kogo to interesuje, u mnie w mieścinie nie ma kantorów i tragedii nie ma

Informacja
Korzystanie z serwisu strefawalut oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, które zapisuje przeglądarka. Więcej w naszej polityce prywatności.