sierpień

13

2015

Karta wielowalutowa, czyli idealne rozwiązanie dla osób korzystających z kantorów internetowych

Nowy rodzaj karty zdecydował się wprowadzić Bank Pekao S.A. Jest to debetowa karta, która pozwala na wykonywanie płatności w Polsce i na świecie. Jej największym atutem jest fakt, że możemy dokonywać nią transakcji korzystając zarówno z rodzimej waluty, przechowywanej na naszym głównym rachunku, jak i z walut obcych, które posiadamy na naszych kontach walutowych. Karta obsługuje cztery waluty: EUR, USD, GPB i CHF.

W zależności od wykorzystywanej waluty podczas dokonywania płatności, obciążany będzie tylko jeden rachunek z nią powiązany. Jeżeli jednak wykorzystamy podczas wyjazdu transakcje zarówno w euro, jak i w dolarach, to zostaną obciążone obydwa konta. W przypadku, kiedy klient nie będzie posiadał wystarczających środków na rachunku walutowym, to wymagana kwota zostanie pobrana z konta prowadzonego w polskiej walucie.

Największym plusem rozwiązania proponowanego przez Bank Pekao S.A. jest fakt, że ich karta wielowalutowa jest wydawana bezpłatnie. Ponadto, osoby które się na nią zdecydują będą zwolnione z miesięcznej opłaty za jej użytkowanie do końca roku. Klienci mogą zostać zwolnieni z dodatkowej opłaty permanentnie, jeśli do końca okresu promocyjnego dokonają za jej pomocą przynajmniej czterech płatności.

Co więcej, przy korzystaniu z nowej karty do końca września tego roku wypłata środków na całym świecie będzie bezpłatna. Kiedy minie okres promocyjny, z dodatkowych opłat zwolnione będą bankomaty Pekao S.A. oraz urządzenia należące do Grupy UniCredit w krajach zagranicznych.

Jest to zatem ciekawe rozwiązanie dla osób korzystających z kantorów internetowych, którym usługa banku Pekao pozwoli na zwiększenie wygody i ograniczenie portfela do jednej, uniwersalnej karty.

KomentarzeInformacja
Korzystanie z serwisu strefawalut oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, które zapisuje przeglądarka. Więcej w naszej polityce prywatności.