lipiec

03

2013

Skąd brać informacje o rynku wymiany walut?

W dzisiejszych czasach informacja jest bardzo cenna, ponieważ wszyscy zmierzają do szybkiego i skutecznego pozyskiwania nowych wiadomości. Pamiętajmy, że informacja jest towarem, za który też się płaci - tym więcej im jest ona aktualniejsza i dokładniejsza.

Wraz z rozwojem rynku walutowego w ostatnich latach w internecie pojawiło się całe mnóstwo wyspecjalizowanych portali przeznaczonych dla indywidualnych inwestorów. Jednak nie wszystkie portale a także nie wszystkie informacje przedstawiają wartość dla tradera. Dlatego poniżej wypunktowaliśmy najważniejsze rady, których należy się trzymać analizując każdorazowo nową informację.

Kiedy porównujemy źródła, warto zastanowić się, kto udostępnia konkretną analizę.

Należy wziąć pod uwagę fakt, że możemy czytać pracę kogoś, kto ma małe doświadczenie na rynku, co znaczy, że nie mamy w ręku zbyt przekonującego materiału, by podjąć odpowiednie ruchy na rynku. Dlatego wytrawny inwestor przywiązuje największą wagę do surowych informacji o wydarzeniach lub czystych danych ekonomicznych, czyli takich które pozbawione są interpretacji (często są to np. wiadomości PAP).

Najlepiej czerpać wiedzę z najbardziej znanych i renomowanych portali.

Dzięki nim lepiej zorientujemy się dlaczego i jak rynek reaguje na pewne wydarzenia. Wśród ciekawych portali znajdują się MarketNews, Ad Hoc News, Investing, MarketWatch. Gracze indywidualni mogą zdobyć również informacje w czasie rzeczywistym ze stacji telewizyjnych specjalizujących się w transmitowaniu informacji z rynków finansowych, tj.: Bloomberg TV, MSNBC i CNBC.

Sukcesy traderów wynikają z odpowiedniej, natychmiastowej analizy informacji, którą wcześniej należy odpowiednio wyszukać, przeczytać i zrozumieć.

Często media finansowe prognozują zmiany kursów walut za miesiąc, kwartał czy rok. Należy jednak pamiętać, że większość prognoz tworzona jest pod wpływem aktualnego stanu rynku i nie można ich traktować jako wyznacznika w podejmowaniu decyzji na rynku walutowym.

Powinniśmy umieć wyłonić najważniejsze informacje a także ocenić, czy i w jakim stopniu rynek zdyskontował już wiadomości, które czytamy.

Atrakcyjność rynku finansowego polega na tym, że zawsze coś się dzieje i jeżeli coś mniejszego nam umknie, to nie ma powodu do paniki. Powinniśmy jednak być na bieżąco z najważniejszymi wydarzeniami rynkowymi. Na rynku Forex najważniejsze dane, które wpływają na kurs par walutowych, to: informacje gospodarcze, decyzje o wysokości stóp procentowych i wydarzenia polityczne.

Ważne jest więc znalezienie odpowiedniego dla siebie kalendarza wydarzeń rynkowych.

Kalendarz taki zawiera informacje dotyczące daty publikacji najważniejszych danych i raportów gospodarczych. Ważne wydarzenia, na które trzeba zwracać uwagę to spotkania przedstawicieli banku centralnego w sprawie stóp procentowych, wypowiedzi przedstawicieli banków centralnych, kwartalne zjazdy grupy G7, zgromadzenia ministrów finansów państw strefy euro.

Komentarze  • Marta 6 lat temu

    Sporo się dowiedziałam jak zadzwoniłam na infolinię Gieldawalut.com, miałam trochę pytań, bo właśnie zaczynałam korzystać z usług tego e-kantoru, a niewiele widziałam o rynku walutowym a nie chciałam w niczym się pogubić, realizować przewalutowań w ciemno. Otrzymałam bardzo wyczerpujące odpowiedzi i co ważne zostały mi przekazane w przystępny sposób. Dobra obsługa klienta to wizytówka tej firmy:)

  • kolażuwe 6 lat temu

    Dopóki w firmie mi waluta EUR nie była potrzebna regularnie, nie interesowałem się tym wszystkim. Dopiero przed faktem dokonanym, jak żeby sprawnie robić przewalutowanie i po rozsądnym kursie zarejestrowałem się na pluskantor.pl zacząłem czytać co nie co. Na stronie kantoru są ciekawe publikacje,co istotne zrozumiałe.

  • Irving 6 lat temu

    Ja otrzymuję z kantoru Amronet newsletter na maila, od analityków z wiedzą i doświadczeniem. Informacje zrozumiałe, przydatne, zawsze na bieżąco:) Tę dogodność oferuje każdemu klientowi.

Informacja
Korzystanie z serwisu strefawalut oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, które zapisuje przeglądarka. Więcej w naszej polityce prywatności.