kwiecień

27

2023

Jak znaleźć bezpieczny kantor internetowy

Dobrym sposobem na znalezienie bezpiecznego kantoru internetowego jest również poszukiwanie opinii i recenzji innych użytkowników internetu. Można też skorzystać z rankingów kantorów internetowych, które znajdują się na różnych portalach finansowych.

Warto wybrać solindne kantory, z ugruntowaną pozycją. W rzeczywistości w 2009r. powstał pierwszy kantor internetowy i od tego czasu zostały głównie najsilniejsze kantory. Można więc założyć, że te które powstały już wiele lat temu i mają dobre opinie są raczej bezpieczne.

Typując bezpieczny kantor internetowy, warto przede wszystkim wyszukać informacji i opinii na temat danego kantoru. Warto to zrobić na wielu stronach. Gdyby pojawiły się jakieś problemy z wypłacalnością na pewno takie informacje pojawiłyby się w wielu miejscach. Na przykład na naszej porównywarce kantorów internetowych czy w opiniach na google maps pod nazwą firmy.

Jakie zabezpieczenia stosują e-kantory?

E-kantory stosują różne zabezpieczenia, aby chronić swoich klientów przed oszustwami oraz zapewnić bezpieczne transakcje. Oto kilka przykładów zabezpieczeń stosowanych przez e-kantory:

  1. Certyfikat SSL - zapewnia szyfrowanie danych przesyłanych między serwerem e-kantoru a przeglądarką internetową użytkownika.

  2. Weryfikacja tożsamości - przed dokonaniem transakcji, e-kantor wymaga zwykle weryfikacji tożsamości klienta, np. poprzez weryfikację numeru telefonu, adresu e-mail, dowodu osobistego lub konta bankowego.

  3. Autoryzacja transakcji - e-kantory zwykle wymagają potwierdzenia transakcji poprzez podanie kodu lub hasła, które zostało wysłane na numer telefonu lub adres e-mail użytkownika.

  4. Ochrona przed atakami DDoS - e-kantory stosują zabezpieczenia przed atakami typu DDoS, które mogą uniemożliwić działanie serwisu.

  5. Monitorowanie transakcji - e-kantory monitorują transakcje swoich klientów w celu wykrycia podejrzanych zachowań lub prób oszustwa.

Każdy e-kantor stosuje swoje unikalne zabezpieczenia, dlatego przed dokonaniem transakcji warto zapoznać się z polityką bezpieczeństwa danego serwisu. Niemniej jednak, warto pamiętać że najlepszym sposobem na bezpieczną wymianę jest zdrowy rozsądek i obycie w internecie.

Warto skontaktować się z kantorem internetowym przed dokonaniem transakcji

Kontakt z kantorem internetowym pozwoli Ci uzyskać informacje na temat zasad, na jakich działa dany kantor. Dzięki temu będziesz miał pewność, że korzystasz z wiarygodnego źródła informacji i unikniesz ryzyka, związanego z najprostrzymi oszustwami internetowymi.

Ponadto, kontakt z kantorem internetowym pozwoli Ci uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania, jakie masz przed dokonaniem transakcji, a także pozwoli na potwierdzenie zasad oraz procedur związanych z dokonywaniem transakcji. Możesz również uzyskać informacje na temat możliwych sposobów płatności, czasu realizacji transakcji i innych ważnych aspektów, które mogą wpłynąć na proces wymiany walut.

Kantory internetowe a instytucja płatnicza

Nie wszystkie kantory internetowe są instytucjami płatniczymi, ale niektóre z nich są. Instytucje płatnicze to podmioty, które świadczą usługi związane z dokonywaniem płatności, takie jak przelewy, płatności kartą, pobieranie opłat, czy też operacje walutowe. W przypadku kantorów internetowych, które są instytucjami płatniczymi, klienci mogą korzystać z dodatkowych usług, takich jak płatności kartą, przelewy krajowe i zagraniczne oraz przesyłanie pieniędzy za pomocą aplikacji mobilnych.

Aby funkcjonować jako krajowa instytucja płatnicza, kantor internetowy musi spełniać określone wymagania prawne i uzyskać zezwolenie KNF. Instytucje płatnicze są pod stałym nadzorem organów regulacyjnych i muszą przestrzegać rygorystycznych zasad dotyczących ochrony klientów, bezpieczeństwa transakcji i zapewnienia przejrzystych warunków i kosztów usług.

Przed dokonaniem transakcji w kantorze internetowym warto sprawdzić, czy dany kantor jest zarejestrowany jako instytucja płatnicza i czy posiada odpowiednie certyfikaty oraz licencje. W ten sposób będziesz miał pewność, że korzystasz z wiarygodnego i bezpiecznego źródła usług finansowych.

Ragulacje Krajowa Instytucja Płatnicza

Ustawa z 19 sierpnia 2011 r. dotycząca usług płatniczych stanowi pierwszy w Polsce akt prawny, który jednoznacznie określa status usług płatniczych. W obecnej chwili przepisy opierające się na tej ustawie uwzględniają możliwość działalności na rynku płatniczym instytucji płatniczych, biur usług płatniczych oraz kas oszczędnościowo-kredytowych. W przypadku instytucji płatniczych, które podlegają szeregowi ograniczeń przed uzyskaniem zezwolenia od Komisji Nadzoru Finansowego, przysługują najszersze uprawnienia.

Komentarze



Informacja
Korzystanie z serwisu strefawalut oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, które zapisuje przeglądarka. Więcej w naszej polityce prywatności.