maj

30

2016

Szybkość realizacji i koszty przelewów walutowych

Jeśli często korzystasz z internetowych serwisów transakcyjnych udostępnianych przez banki, to z pewnością zwracasz uwagę na koszty oraz czas realizacji wykonywanych przelewów. Są to zagadnienia istotne również dla klientów kantorów internetowych, którzy chcieliby otrzymać przewalutowane środki najszybciej jak to możliwe. Warto zauważyć, że najczęściej koszty związane z dokonywaniem przelewów walutowych są odrobinę wyższe niż te, które obowiązują nas podczas transakcji krajowych.

Właśnie ze względu na to kantory internetowe decydują się na zakładanie rachunków w najpopularniejszych bankach na rynku. Dzięki temu, wymieniając walutę ich klientom mogą zminimalizować czas oczekiwania na przelew oraz uniknąć naliczania dodatkowych kosztów. Księgowanie transakcji między stronami posiadającymi rachunek w tym samym banku przebiega bowiem błyskawicznie w zdecydowanej większości przypadków. Wynika to z faktu, że informacje dotyczące przelewu oraz jego weryfikacja przebiega po stronie jednej i tej samej instytucji, co pozwala na obsłużenie transakcji bez obaw o kwestie bezpieczeństwa, a „droga” którą przebywają nasze środki jest o wiele krótsza niż w przypadku przelewów dokonywanych pomiędzy różnymi bankami. Warto jednak pamiętać, że zasady te nie zawsze działają w przypadku dni wolnych od pracy oraz w późnych godzinach wieczornych. Jeśli chcesz dowiedzieć się na jaki czas realizacji przelewu możesz liczyć w tym przypadku, zapoznaj się z zasadami ustalonymi przez Twój bank. Są one dostępne w sieci, jednak możesz zapoznać się z nimi również za pośrednictwem infolinii.

Główną zaletą korzystania z kantorów internetowych, które posiadają konto walutowe w Twoim banku jest fakt, że unikniemy w ten sposób naliczania dodatkowych kosztów. Dzięki temu przelew walutowy dokonywany przez serwis wymiany w zdecydowanej większości przypadków będzie darmowy, a pieniądze znajdą się na naszym koncie już w kilka minut od momentu, w którym nasza płatność zostanie pozytywnie zweryfikowana. Jeżeli jednak posiadasz konto w jednym z mniej popularnych banków, a większość kantorów internetowych nie założyło w nim swojego konta, to warto zapoznać się z jego tabelą opłat, którą bez problemu znajdziesz na stronie firmy. W zależności od wybranej waluty oraz typu przelewu, tego rodzaju transakcja będzie wiązała się z kosztem rzędu kilku złotych. Pamiętaj jednak, że czas oczekiwania na finalizację przelewu może się znacząco wydłużyć niezależnie od szybkości działania wybranego kantoru internetowego. Właśnie dlatego zaleca się korzystanie z tych serwisów, które posiadają rachunek w wybranym przez Ciebie banku, co pozwala na dokonanie błyskawicznej wymiany waluty, trwającej w wielu przypadkach jedynie kilka minut.

Komentarze • miejski_lis 5 lat temu

  Właśnie...tyle się mówi o kosztach przelewów w walucie, a co z samym przewalutowaniem? Przecież na tym można zarówno zaoszczędzić jak i stracić. Ja biorę koszt wymiany waluty i kurs wymiany tak samo pod uwagę jak i koszt samego przelewu, ogólnie to wszystko ująwszy z Pluskantor.pl mi się opłaca, więc sądzę, że kantor internetowy to dobry pomysł.

 • akitta 5 lat temu

  Za przelew z kantoru- czy to w walucie czy w PLN -na swoje konto bankowe nic nie płacę:) Tanio też realizuję przelewy za granicę, w cenie 5 zł, a dużo więcej oszczędzam na przewalutowaniu korzystając z Gieldawalut.com. Ten kantor pozwala więc zaoszczędzić i przy wymianie waluty i na transferze środków. Dodatkowo płatne są jedynie ekspresowe przelewy międzynarodowe ale za to środki docierają na zagraniczne rachunki w 15 minut.

 • bigos 7 lat temu

  Jak na platformę Amronet działa wyjątkowo sprawnie, dzięki możliwości wymiany po kursie najlepszym dostępnym.

 • Alina 7 lat temu

  Szybko dokonywane są przelewy w kantorze Amronet. To wiem z doświadczenia.

Informacja
Korzystanie z serwisu strefawalut oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, które zapisuje przeglądarka. Więcej w naszej polityce prywatności.