październik

15

2016

W Rumunii głosowanie ws Frankowiczów

Już w przyszłym tygodniu w rumuńskim parlamencie odbędzie się głosowanie nad możliwością konwersji kredytów we frankach szwajcarskich po kursie historycznym. Czy w Polsce w końcu doczekamy się podobnego głosowania?

W poniedziałek komisja sejmowa w Rumunii przekazała pod wtorkowe obrady rumuńskiego parlamentu projekt ustawy przewalutowania kredytów frankowych osób, których zadłużenie przekracza 50 proc. dochodów netto, przy czym maksymalny pułap przewalutowania ustalono na kwotę 250 tys. franków szwajcarskich. 

Głosowanie nad ustawą zostało zaplanowane na wtorek, jednak ze względu na brak wystarczającej liczby posłów na obradach, ostatecznie przełożono je na przyszły tydzień. Zadziwiać może szybkość legislacji w Rumunii, czego z pewnością można im pozazdrościć. 

Propozycja rumuńska z pewnością jest lepsza od tej przedstawionej w naszym kraju przez prezydenta Dudę (więcej można o niej przeczytać w artykule Frankowicze zaskoczeni propozycją prezydenta Dudy. Kredyty walutowe nie zostaną przewalutowane.

Z kolei dla osób, które nie korzystały jeszcze z kantorów internetowych, polecamy artykuł Spłacanie kredytu walutowego za pośrednictwem kantorów internetowych. Warto również zapoznać się listą kantorów internetowych w Polsce.

KomentarzeInformacja
Korzystanie z serwisu strefawalut oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, które zapisuje przeglądarka. Więcej w naszej polityce prywatności.