grudzień

20

2017

Pół miliona klientów w Currency One

Wirtualny kantor? Dziękuję, korzystam! Polacy pokochali e-walutę

Nadchodzący czas Świąt Bożego Narodzenia kojarzy się z radością, zadowoleniem i spełnieniem. Powód do dumy i świętowania ma również firma Currency One SA, operator dwóch serwisów do wymiany walut on-line, Walutomat oraz Internetowykantor.pl (promocję w Walutomacie możesz znaleźć tutaj, a w InternetowyKantorze tutaj). Na początku grudnia spółka zarejestrowała półmilionowego klienta. Kim jest osoba wymieniająca walutę w Internecie? Czy wymienia 100 czy 100 tys. euro? Jedna z największych firm z tej branży uchyliła rąbka tajemnicy.  

Sukces branży kantorów internetowych widać gołym okiem- kantory internetowe obracają rocznie nawet 40 miliardami złotych. Miliony nowych klientów, ciągle powstające nowe serwisy, także te bankowe. Wszystko zaczęło się 8 lat temu, gdy w Poznaniu uruchomiono serwis Walutomat. Kilka miesięcy później, w tym samym mieście słynącym przecież z oszczędności, powstał Internetowykantor.pl. Serwisami zarządza dziś spółka Currency One, w której właśnie zarejestrował się półmilionowy klient. 

Naszymi klientami są zarówno osoby indywidualne, jak i firmy. Wśród osób indywidualnych to przede wszystkim kredytobiorcy, osoby pracujące za granicą, turyści. W tym drugim przypadku to mikro i małe  firmy– mówi Jacek Kornosz, prezes zarządu Currency One. – Wszelkie udogodnienia oferowane przez serwis Walutomat.pl oraz Internetowykantor.pl są wprowadzane z myślą o kliencie. Dlatego niezwykle ważnym elementem jest zwrócenie uwagi na jego preferencje, które są dla nas bardzo istotne. Aby zrozumieć klienta, należy go poznać, dowiedzieć się, jakie ma potrzeby i oczekiwania.

Wzrost znaczenia kantorów internetowych w rynku wymiany walut nie jest nowością. Komfort i wygoda, jakie wiążą się z szybką i, co ważne, bezpieczną wymianą bez potrzeby wyjścia 
z domu, są jednymi z wielu atutów propozycji oferowanych przez wirtualne kantory. W związku z dołączeniem półmilionowego klienta do grupy użytkowników największych polskich wirtualnych kantorów, analitycy skupili się właśnie na klientach. Dzięki statystykom, można opisać przybliżoną sylwetkę klienta Walutomatu i Internetowykantor.pl. 

W obu serwisach firmy Currency One, wymiany walut on-line dokonują najczęściej mężczyźni w wieku 39 lat. Z kolei największa liczba dokonywanych transakcji odbywa się na terenie województwa mazowieckiego. Na drugim miejscu plasuje się województwo śląskie, a na trzecim województwo wielkopolskie. Jeżeli chodzi o dzień, w którym jest największa aktywność w obydwu przypadkach jest to poniedziałek.

Średnia kwota transakcji w serwisach Currency One to ponad 4 tysiące złotych, zaś rekordową jednorazową transakcję odnotowano 5 marca 2015 roku na kwotę 5,2 miliona złotych. Wśród najpopularniejszych walut, wymienialnych w serwisach, są euro, dolar amerykański, frank szwajcarski i funt brytyjski. Stanowią one aż prawie 100% wszystkich wymian. Interesująco wyglądają statystyki dotyczące dnia, w którym w serwisach Currency One zarejestrowało się najwięcej użytkowników – był to 24 czerwca 2016 roku, czyli dzień po referendum w Wielkiej Brytanii. 

Te statystyki pokazują, jak dużym zaufaniem cieszą się kantory internetowe. Podobnie będzie w kolejnych latach, na co wskazuje Maciej Przygórzewski, główny ekspert walutowy firmy Currency One, który przewiduje dalszy wzrost zainteresowania wymianą walut on-line: 
– Wartość rynku e-kantorów szacujemy na ok. 35-40 miliardów złotych rocznie. Rynek cały czas rośnie i nie zanosi się na przerwanie tej passy. W kolejnym roku branża e-kantorów nie straci swoich głównych zalet. W dalszym ciągu transakcje będą szybkie i wygodne. Jednocześnie koszty ponoszone przez użytkowników będą wyraźnie mniejsze niż te oferowane w ramach standardowych warunków w bankach. W połączeniu z nowymi funkcjonalnościami, nad którymi wiele podmiotów pracuje, powoduje to, że nie szybko Polacy wrócą do automatycznej wymiany w banku po kursie z tabeli.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Currency One SA to operator serwisów Internetowykantor.pl oraz Walutomat. Spółka była wielokrotnie nagradzana 
za najlepsze i nowatorskie rozwiązania na rynku wymiany walut oraz cieszy się pozycją lidera w segmencie niebankowych podmiotów oferujących wymianę walut online. Z usług Currency One korzysta już ponad 500 tysięcy klientów, którzy 
w samym 2016 roku wymienili równowartość 14,5 miliarda złotych. Za pomocą serwisów Internetowykantor.pl oraz Walutomat klienci indywidualni i firmowi mogą wymieniać 21 walut oraz dokonywać przelewów złotówkowych i walutowych 
na rachunki własne i innych osób oraz firm do 33 krajów europejskich.

Internetowykantor.pl to pierwszy w Polsce kantor online, który działa nieprzerwanie od 2010 r. Serwis umożliwia tanią, szybką i przede wszystkim bezpieczną wymianę walut, bez konieczności wychodzenia z domu. Obecnie z usług serwisu korzysta 260 tysięcy klientów, którzy rocznie wymieniają ponad 5 miliardów złotych. 

Walutomat to założona w 2009 roku pierwsza w Polsce platforma społecznej wymiany walut. Użytkownicy serwisu mogą indywidualnie ustalać kursy walut i bezpośrednio wymieniać je z innymi klientami, unikając tym samym niekorzystnych kursów narzuconych przez banki. W serwisie zarejestrowało się prawie 250 tysięcy użytkowników.
 

KomentarzeInformacja
Korzystanie z serwisu strefawalut oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, które zapisuje przeglądarka. Więcej w naszej polityce prywatności.