październik

30

2013

Cinkciarz.pl otwiera biuro w londyńskim City

Popularny w Polsce kantor internetowy Cinkciarz.pl stawia pierwszy krok na drodze do swojej międzynarodowej ekspansji i otwiera biuro w londyńskim City. Jednym z głównych centrów finansowych świata.

Cinkciarz w londyńskim City

Jeden z najpopularniejszych polskich kantorów internetowych i platform bezpośredniej wymiany walut otwiera odział w centrum Londyńskiego City. W stolicy Wielkiej Brytanii dokonuje się ponad 30 % wymiany na rynku forex. Piotr Kiciński z Cinkciarza twierdzi, że są już na etapie operacyjnym tego przedsięwzięcia. Miejsce mają już zapewnione, teraz skupiają się na organizacji niezbędnego sprzętu. Członek zarządu Domu Maklerskiego Cinkciarz.pl chce, aby jego serwis był jak najbardziej obecny wśród emigracji polskiej na wyspie.

Inwestycje przy emigracji

Wskazuje także, iż firma chce się rozrastać i nie tylko obsługiwać wymianę walut w Polsce, ale tez zagranicą, choć jego głównymi klientami pozostają Polacy. Dlatego też następną inwestycję, na którą uzyskają fundusze dzięki biuru w City, ulokują tam gdzie jest duża diaspora biznesowa lub polska. Jednak potrzebne są do tego obroty rzędu kilkuset milionów złotych rocznie.

Ponieważ emigracja polska jest drugą pod względem wielkości w wykorzystaniu przelewów pieniężnych, Cinkciarz planuje wprowadzenie międzynarodowych przelewów walutowych. Dzięki temu rodacy pracujący w Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Niemczech mogliby bez problemu wysyłać swoje pieniądze do ojczyzny z korzystnym przewalutowaniem w kantorze. Amerykański Instytut Stratford wyliczył, iż pieniądze przesyłane przez polską diasporę to ponad 1,5 % PKB kraju.

Giełda?

Jednak, aby to osiągnąć niezbędne są specjalne rozwiązania prawne i technologiczne. Widać tutaj wyraźnie, iż Cinkciarz chce wejść na rynek, na którym mocno stoi irlandzki Transferwise, skupiający się właśnie na międzynarodowych przelewach. Kiciński powiedział także, iż nie wyklucza w przyszłości debitu serwisu na giełdzie, kiedy zajdzie potrzeba zwiększonego finansowania inwestycji. Jednak obecnie przychody są na tyle duże, że nie ma takiej potrzeby. Kantor wymienia obecnie rekordową jak na polski rynek ilość walut, czyli ponad 26. Obecnie jedynym notowanym na giełdzie kantorem jest Trejdoo poprzez spółkę Igoria Trade S.A., ale wkrótce prawdopodobnie dołączy do niego KantorOnline. Cinkciarz musi liczyć się także z konkurencją na zagranicznych rynkach i to nie tylko ze strony serwisu TransferWise. Bowiem od dłuższego czasu ekspansje poza polskie granice zapowiada CurrencyOne, który jest właścicielem portali InternetowyKantor i Walutomat.

Komentarze



  • wigor 10 lat temu

    Ja korzystam z inkantor.pl i przelewy z zagranicy przyjmują bez problemu.

  • olaf 10 lat temu

    cinkciarz to chyba najbardziej innowacyjny kantor online w tym momencie

Informacja
Korzystanie z serwisu strefawalut oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies, które zapisuje przeglądarka. Więcej w naszej polityce prywatności.